Skocz do zawartości

Komputer bez monitora do 1800 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lewiis,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :Uniwersalny (słabsze gry/biuro)
  • Maksymalna kwota : 1800 zł
  • Których części potrzebuję : jedostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie, nie znam się na tym
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania : szybki
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne :

 

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/AFXu3E/

 

 

Ciut ponad budżet, ale warto. Można też szukać w innych sklepach czy nie wyjdzie taniej.

 

Bardzo wydajny 4 wątkowy procesor, podstawowa sprawdzona płyta główna i 4gb pamięci do rozbudowy. Szybki dysk ssd i wydajna karta graficzna na której pograsz w wiekszość nowych gier w przyzwoitych detalach nawet. Budżetowa obudowa o fajnym wyglądzie i wykonaniu jak na tą półkę cenową. Jeśli chodzi o biuro to wszystko bedzie działać szybko i przyjemnie, w razie potrzeby wiekszej ilość miejsca na dysku można go wymienić na talerz 1gb w podobnej cenie.

Edytowane przez psychics
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potrzebujesz dvd ?
@up
Zestaw dobry, zasilacz zamieniłbym na antec vp 500 albo corsair vs 450
Co do karty graf. to przy Core i3 miałbym małe wątpliwości, narzut sterownika nvidii na procesor jest mniejszy,
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-02-02-najlepsze-karty-graficzne-poradnik-zakupowy-2015-digital-foundry?page=2

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

To powiedz jeszcze czy wystarczy Ci w ogóle ssd 128gb

Wczoraj był podobny temat : 

http://www.morele.net/inventory/info/JgMSG6/

zestaw bardzo podobny do tego wyżej, wrzucam bo po prostu mam link ze wczoraj, postawiłem na mocno podkręconą gtx 750ti od gainwarda, nie wiem dalej jak z dvd. Antec też jest dobrym zasilaczem, nie tak znacznie znowu gorszym niż ten xfx. plusem jest też to że nie przekracza aż tak bardzo kwoty. Jest tu hdd, nadal szybkie zamiast ssd. Z życia wiedząc to 120 gb nie jest specjalnie dużą ilością :/

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

10zł za 3 lata wiecej gwarancji, certyfikat bronze i dużo lepsze okablowanie, nie mówiąc juz o jakości wykonania to dużo? Ten antec nie ma nawet certyfikatu oficjalnego. Jak ty nazywasz dysk Hdd szybkim dyskiem, to ja kończe dyskusje na tym poście. 128GB na starsze gry i biuro jest wystarczające.

 

Gtx750ti jest o co najmniej półkę niżej niż r9 270 jeśli chodzi o wydajność. Wybór należy do autora tematu czy potrzebuje aż tak wydajna karte pod niezbyt wymagajace zadania.

Link to post
Share on other sites

10zł za 3 lata wiecej gwarancji, certyfikat bronze i dużo lepsze okablowanie, nie mówiąc juz o jakości wykonania to dużo? Ten antec nie ma nawet certyfikatu oficjalnego. Jak ty nazywasz dysk Hdd szybkim dyskiem, to ja kończe dyskusje na tym poście. 128GB na starsze gry i biuro jest wystarczające.

 

Gtx750ti jest o co najmniej półkę niżej niż r9 270 jeśli chodzi o wydajność. Wybór należy do autora tematu czy potrzebuje aż tak wydajna karte pod niezbyt wymagajace zadania.

Komputer ma byc przedewszystkim szybki i niezawodny , nie zawieszac sie jak napakuej programow, czasem zeby dzieciaki pograły

Link to post
Share on other sites

@up

To musisz w końcu powiedzieć ile potrzeba Ci miejsca, wystarczy 128gb? @psychics jak na hdd to jest szybki dysk, przecież nie napisałem że szybszy od ssd

Co do karty graf. sterowniki amd mają przecież większy narzut na procesor, w sytuacji gdyby było tu i5 to r9 270 niszczy 750ti, ale przy Core i3 jak tamte testu pokazują 750ti ma większą wydajność w grach.

 128GB na starsze gry i biuro jest wystarczające.

 

Jak starsze gry to po co ma dopłacać do r9 270 który przy i3 da gorszą wydajność?

Komputer ma byc przedewszystkim szybki i niezawodny , nie zawieszac sie jak napakuej programow, czasem zeby dzieciaki pograły

ile masz zamiar "napakować" tych programów :D 

Link to post
Share on other sites

@up

To musisz w końcu powiedzieć ile potrzeba Ci miejsca, wystarczy 128gb? @psychics jak na hdd to jest szybki dysk, przecież nie napisałem że szybszy od ssd

Co do karty graf. sterowniki amd mają przecież większy narzut na procesor, w sytuacji gdyby było tu i5 to r9 270 niszczy 750ti, ale przy Core i3 jak tamte testu pokazują 750ti ma większą wydajność w grach.

Jak starsze gry to po co ma dopłacać do r9 270 który przy i3 da gorszą wydajność?

ile masz zamiar "napakować" tych programów :D

 

 

Może byc zwykły hdd, przeżyje to jakos

Link to post
Share on other sites

Kupując hdd robisz krok w tył, no ale coś za coś. Potrzebujesz wiecej miejsca wes hdd kosztem kultury pracy, zywotności i co najwazniejsze predkości.

 

 

Pierwsza generacja maxwella nie jest juz nawet wspierana ze strony sterowników, to przestarzała karta. 


Można zaoszczedzić stówke przy zakupie 750ti, zaznaczmy, że priorytetem nie są tutaj gry, wiec spoko

Link to post
Share on other sites

Jest taka opcja, nie bierzesz karty graficznej i jedziesz na integrze Intela, i5 4460 to 800zł, zostaje ci po karcie graf. 235zł które ładujesz w ssd, masz wtedyssd na system i hdd na gry i programy, jeśli integra przestanie wyrabiać to wystarczy kupić kartę graficzną. Warto by doinwestować do 8gb ram bo wspomaga integrę.niżej przykład w gta v tego co proponuję. W zadaniach biurowych i5 też będzie lepsze :D

https://m.youtube.com/watch?v=2sYD3UCLyXI

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

Jest taka opcja, nie bierzesz karty graficznej i jedziesz na integrze Intela, i5 4460 to 800zł, zostaje ci po karcie graf. 235zł które ładujesz w ssd, masz wtedyssd na system i hdd na gry i programy, jeśli integra przestanie wyrabiać to wystarczy kupić kartę graficzną. Warto by doinwestować do 8gb ram bo wspomaga integrę.niżej przykład w gta v tego co proponuję. W zadaniach biurowych i5 też będzie lepsze :D

Najlepiej byłoby zmieścić sie w 1800 zł, narazie z karty graficznej moge zrezygonwac,

na rzecz wiekszego dysku ssd i moze lepszy procesor :) ,     a jeszcze z innej beczki jakieś tanie w eksploatacji urzadzenie wielofunkcyjne.

Link to post
Share on other sites

@up z8gb ram to będzie 1930, z 4gb

1840zł. Ale ram zawsze możesz dołożyć potem

nie moja działka, jeśli chodzi o urządzenia wielofunkcyjne :)

@psychics jeśli weźmie i5 teraz to najbliższe 4-5 lat mocy w grach mu nie braknie zapewne, czego nie można zagwarantować przy i3. Po za tym integra do tych gier wystarczy. Lepiej teraz i5 i za powiedzmy 3 lata jak dzieci będą chciały pograć konkretnie dołożyć grafę. Niż i5 +grafa za te 3 lata

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

@up z8gb ram to będzie 1930, z 4gb

1840zł. Ale ram zawsze możesz dołożyć potem

nie moja działka, jeśli chodzi o urządzenia wielofunkcyjne :)

@psychics jeśli weźmie i5 teraz to najbliższe 4-5 lat mocy w grach mu nie braknie zapewne, czego nie można zagwarantować przy i3. Po za tym integra do tych gier wystarczy. Lepiej teraz i5 i za powiedzmy 3 lata jak dzieci będą chciały pograć konkretnie dołożyć grafę. Niż i5 +grafa za te 3 lata

moge zrezygnowac z karty graficznej na rzecz lepszego procka i dysku ssd :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...