Skocz do zawartości

Upgrade PC (1150 vs 1151)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Gry
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000zł
Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak, ale muszę się jeszcze w tym temacie podszkolić.
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Full HD
Których części potrzebujesz?: Płyta główna, CPU, RAM (?)
Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera?
Intel Core i5­3350P 3,10 GHz
SilentiumPC Spartan PRO HE924
MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 (256 Bit)
AsRock B75 Pro3
HyperX Savage 4GB 1600MHz DDR3 CL9
Kingston 4GB 1600MHz CL9 HyperX Blu RED
SSD Plextor 128GB (PX­128M6S)
Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600
Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W
SilentiumPC Brutus M23 Pure Black
Monitor Samsung 21.5" LED S22C300B


Własna propozycja zestawu: 
(1) Zastanawiam sie czy watro przejść na 1151. Jeśli tak to jaka płytę główna i jakie DDR4 kupić pod i5-6600K
(2) Jeśli 1151 jest nie opłacalny, a lepiej zaoszczędzić trochę grosza lub zainwestować w inne podzespoły to proszę o podpowiedzi. Moja propozycja to : 
i5-4690K
MSI H97 GAMING 3 Intel H97
 

 

Link to post
Share on other sites

Brakuje Ci wydajności w grach na tyle, żeby wydać 2000 zł ? 

Hmm... pisze na forum z zapytaniem dlatego że super znawca w temacie nie jestem, może włączyła mi się gonitwa za klatkami w grze i brak mi racjonalności. Czekam na podpowiedzi i przemyślę sprawę. Składałem komputer 2 lata temu z nie dużym budżetem i jeszcze mniejszą wiedzą. Od tamtego czasu wymieniłem GTX 660 na GTX 970 dołożyłem 4GB RAM, kupiłem SSD. Niby Wiedźmin 3 idzie na Uber, post procesy wysokie, ale nie jestem do końca zadowolony. Mam te ~40-60 FPS, ale zdążają się spadki w trudnych lokacjach np las. Ten procesor nie jest jakiś super i to zapewne jego wina. Dlatego zastawaniem się co zrobić i żeby ten czyn dał  efekt i był opłacalny. Mogę wydać 2000 zł jeśli na prawdę będzie warto. Jeśli nie to interesuje mnie tańsze rozwiązanie np i5 3570 dla spokojnego oczekiwania na większe opłacalne zmiany w przyszłości ? jeśli nie warto to zostawię sprawę tak jak jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...