Skocz do zawartości

Szukam używanego auta w cenie ok. 20 000


Recommended Posts

Tak jak w temacie, interesują mnie hatchback'i 5-drzwiowe, ew. sedany 4-drzwiowe, ew. coupe, ale też 4/5 drzwiowe, ale to racej rzadko spotykane. Minimum 150 KM (170 byłoby najlepsze), spalanie najlepiej do 6-7 L/100KM, roczniki które mnie interesują to 2004-2006, ew. coś spoza przedziału, ale nie starsze jak 2003. Auta na które miałem oko to m.in. Peugeot 407, Golf V i najbardziej Opel Astra III. Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Moc w granicach 170KM i realne spalanie na poziomie 6-7l zapewni raczej wyłącznie diesel. W takim przypadku zdecydowanie lepiej spojrzeć na stan, przebieg i historię egzemplarza, niż na markę, ponieważ nowoczesne silniki wysokoprężne potrafią przysporzyć na dzień dobry kosztów w wysokości połowy Twojego budżetu. Najpewniejsze diesle w tym wieku to jednostki CDTI Opla oraz HDI (oszczędne i dość bezproblemowe). Wystrzegałbym się jednostek 2.0TDI VW z tego okresu - nie wszystkie miały rozwiązane poważne problemy wieku dziecięcego.
Oczywiście Peugeot oferuje sporo większy komfort podróży od Astry, a jego niespecjalnie zasłużona zła sława, powoduje, że jest opłacalnym samochodem.
W takiej cenie możesz też poszukać ciekawą, młodszą Kię Cee'd CRDI z 140KM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proponuję zapoznać się z kilkoma forum użytkowników docelowych marek , następnie namierzyć sensowny egzemplarz itd...

 

W tym kraju kupić dobre auto jest extra trudno ! I najczęściej dobre auto kosztuje x1,3 -1,5 niż najtańszy egzemplarz ....

 

 

 

 W takim przypadku zdecydowanie lepiej spojrzeć na stan, przebieg i historię egzemplarza, niż na markę,

100% pod tym się podpisuję ....

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Może zaproponuję coś bardziej oderwanego od reszty, która tu padła ale też ciekawa propozycja. Mitsubishi Galant 2003. Najlepiej z silnikiem 2.5 V6,163KM oczywiście wiem, że spalanie miało być na poziomie 6-7 l, a ten pali 10-11l, z tym, że zawsze można założyć gaz i już nie jest źle. Z reguły egzemplarze są nieźle wyposażone, w standardzie mają m.in: klimę, el szyby x4, 6 głośników, 4 poduszki powietrzne, a dodatkowo często sie zdarzają wersje ze skórą, podgrzewanymi i elektrycznie sterowanymi fotelami, lusterkami składanymi elektrycznie oraz tempomatem. Egzemplarze najlepiej wyposażone lecą po góra 15 tys.zł, a te gorsze po 10-11 tys. zł

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego topicu z tego względu, że te szukam auta w przediale 20-24 tys zł. Im młodszy tym lepszy. Marki to przede wszystkim Audi, VW, Opel, Volvo, Seat, Toyota itd Czyli te najpopularniejsze na polskich dorgach. Zwykły sedan do jazdy na co dzień. 

Link to post
Share on other sites

Opla odpuść, chyba że za 5 lat zmieniasz. Rdzewieja coraz bardziej. Mam Corse 2007 i brak blotnikow i podłogi.

A4 B7 tylko jakieś 1.8T polecam z silników, lub 1.9 105 koni.

Volvo dobra opcja jakieś 2.4 T5, D5 itp.

Toyoty na ogół wszystkie mają sprzęgło do wymiany więc uważaj przy zakupie.

Co do VW mijaj Passata B6 to trup ogólnie. Albo B5 Fl albo B7.

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Mam Opla Astra F 1.6 16V 98r. każdy mi odradzał Opla bo rdzewieją i jedyna rdze gdzie jest to pod maską i minimalnie prawe nadkole i 0 rdzy więcej. Jak będę miał czas kiedyś może w oddzielnym temacie wstawię zdjęcie jak wygląda zadbana Astra bez rdzy :)

Link to post
Share on other sites

E46 320-330i (ostatnie z 6 biegową skrzynią wychodziło).

Moc od 170 (polift 320i) do 230 kucy~ .

Spalanie w mieście min. 10l ale w trasie ok 7l (6l przy 6-biegu).

Oczywiście e46 jeśli to ma być coś więcej niż dupowóz ;)

Coupe to tylko 2 drzwiowe ;)

A jak ma być nudne to Golf V/ Octavia II 1.6 MPI 8V (dobre pod LPG) i przyjemnie się prowadzą porównując do starszych łódek typu Golf IV, A4 B5, Passat B5.

Link to post
Share on other sites

Te Ople rdzewieją, bo może uszkodzona karoseria? Też myślałem o Audi. Zastanawiam się jeszcze nad Volvo. Zastanawiałem się żeby kupić używane ale z salonu. Wiadomo - cena, jest trochę drożej, ale z drugiej strony pewniej, bo auto sprawdzone, z gwarancją 12 miesięcy, z przebiegiem do zaakceptowania itd. Tak wynika z http://euroservice.volvocars-partner.pl/oferta/samochody-uzywane/

 

 

Ale w zasadzie każdy salon coś takiego prowadzi. Bo na giełdach jak jeździłem, to  sumie nic ciekawego nie było. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

To nie jest tak ze każdy salon da gwarancję na używane. Co do auta musiałbyś zdecydować co jest priorytetem bo wszystkiego nie da się zrobić na raz. Tym bardziej za 20tys.

 

Co do rdzewienia fordów - jak były bite to rdzewieja. Jeżdżę Mondeo mk4 i jedyne kropki rdzy to maska gdzie są obicia od kamieni drogowych.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Ford jest lepszy blacharsko gdzieś od okolic 2006 roku bo mu dobrze zrobiło chwilowe przejęcie Volvo. Trochę się podszkolili.

V50 i S40 z 2005 to taki lepszy Ford Focus. Nie gnije i ma 2.4 benzynę niezniszczalny silnik do lpg także tego... Nie kapuje dlaczego ludzie wolą Focusa.

Sam po sprzedaży Panzerwagena A4 B6 1.9 myślę nad powrotem do S60 lub super zwrotnego V70, tylko nie wiem czy żona nie będzie go z tego powodu na mieście zostawiać... ;)

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...