Skocz do zawartości

Netbook do szkoły i gier [6000]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Marceli99,

Recommended Posts

Witam! Bardzo powoli przymierzam się do kupna Netbooka do gier jak i szkoły (mam dysgrafię i dyslekcje). Na dzień dzisiejszy znalazłem jednego który sprostałby moim wymaganiom. Jest to MacBook Air 11 z tym że (prawdopodobnie) muszę złożyć zamówienie indywidualne, bo interesuję mnie wersja z i7 oraz 8gb ramu. Ma on co prawda zintegrowany układ graficzny, jednak po sprawdzeniu na youtube wielu filmików stwierdzam, że podoła on moim niedużym wymaganiom. Głównie chcę zagrać w OMSI 2, GTA 5 i ew. Arma 2, 3. Jestem otwarty również na inne propozycję, jednak netbook musi spełnić parę warunków:

 

- Lekki

- Bardzo mały (muszę go mieć schowanego w książkach, bo jak ktoś zobaczy laptopa za 6k w tramwaju to mogę nie wyjść z niego żywy).

- Bardzo mocna bateria (9 godzin to absolutne minimum(lekcje od 8 do 17 :[))

- 7 - 12 cali

 

Laptopa biorę na fakturę, więc to też ważna kwestia.

 

Żeby ktoś nie myślał, że chcę grać na najwyższych ustawieniach. Ze spokojem wystarczą low lub very low.

 

Cena najlepiej jak najmniejsza. 6k to absolutne MAKSIMUM, jako 15 latek ciężko mi zdobyć 100 zł lub 200 zł więcej.

Link to post
Share on other sites

Macbook Air + Konsola X-Box + Monitor, myślę że dało by radę za 6K na fakturę taki zestaw kupić. 

Źle mnie zrozumiałeś. Mam PS4 i chcę je sprzedać, tak samo jak obecnego macbooka z 2012, dołożyć 1.5k i kupić sprzęt który złączy wszystko w jedno. Wymagam bardzo mało. Chcę mieć chociaż te 30 fps na very low i BARDZO mocną baterie do szkoły, a w domu podczas gry już sobie ładowarkę podłącze. ;)

Link to post
Share on other sites

W takim wypadku pewnie wybrał bym Clevo / Hyperbook lub XBM + jakiś stonowany plecak na notebooka i książki. W rozmiarze 13,3 szukał bym alternatywy bo tak szczerze mówiąc Macbook lekko cenowo przesadzony.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Clevo-W230SD.140917.0.html

 

http://www.hyperbook.pl/hyperbook-g3-w230sd-p-25467.html

 

Wiem że nie jest trendy tak jak Macbook i na niego laski nie wyrwiesz ale odpada sprzedaż konsoli oraz pozostaje zakup pożądnego monitora do pracy w domu. Zrobisz jak uważasz ale ja bym na twoim miejscu przemyślał alternatywę.

Link to post
Share on other sites

W takim wypadku pewnie wybrał bym Clevo / Hyperbook lub XBM + jakiś stonowany plecak na notebooka i książki. W rozmiarze 13,3 szukał bym alternatywy bo tak szczerze mówiąc Macbook lekko cenowo przesadzony.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Clevo-W230SD.140917.0.html

 

http://www.hyperbook.pl/hyperbook-g3-w230sd-p-25467.html

 

Wiem że nie jest trendy tak jak Macbook i na niego laski nie wyrwiesz ale odpada sprzedaż konsoli oraz pozostaje zakup pożądnego monitora do pracy w domu. Zrobisz jak uważasz ale ja bym na twoim miejscu przemyślał alternatywę.

Tu nie chodzi o bycie trendy. Miałem już tyle laptopów w życiu, że orientuję się jakie marki są okej, a jakie złe. Tych wyżej nie testowałem, ale mogę powiedzieć że plastikowe szajsy psują się po dwóch latach. Moje przykłady? Lenovo, Asus, Toshiba, Acer. Wszystkie żyły max. 2 lata. Rodzice mają MacBooka z 2009 roku i do dziś nie ma z nim problemu. Po prostu działa i oto tu chodzi. Dlatego tak bardzo naciskam na sprzęt apple. Oczywiście jestem otwarty na propozycję, bo z chęcią przejrzę każdy ciekawy produkt, jednak duża część z nich jest brzydka lub budżetowa co często widać po zdjęciach. Łatwo odróżnić gorszy plastik od lepszego.

 

Laptop musi być malutki. Przecież nie wpakuję takiego kloca do plecaka... 12 cali to absolutne maksimum. Bałbym się jeździć z takim sprzętem komunikacją miejską, a takiego aira (oczywiście tylko jako przykład) wkładam do książki i tyle.  :rotfl:

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

Po co 15-latkowi laptop do szkoły? To nie studia, niedługo pójdziesz do liceum to będziesz musiał szkicować wykresy i inne pierdoły, których nie zrobisz na komputerze. Do tego potrzeba linijki i ołówka (chyba, że zamierzasz chodzić tylko na lekcje dla humanistów :D). Druga sprawa nie wiem do jakiej szkoły chodzisz ale chyba dziwnie będziesz wyglądał z laptopem gdy każdy będzie miał zeszyt (no chyba że to szkoła prywatna czy coś w ten deseń). No i sprawa bezpieczeństwa, z tego co sam napisałeś to boisz się pokazywać z drogim sprzętem w komunikacji miejskiej. Dopakowany raczej nie jesteś więc zrobią Cie na strzała i po laptopie za 6 koła. Nie chce się wymądrzać tutaj ale zdawałem w tym roku maturę i nie widzę sensu żeby kupować laptop przed studiami ;)

 

Żeby nie było że offtop (chociaż po prostu chcę się dowiedzieć po co Ci taki sprzęt i po co chcesz wydawać aż 6000 PLN skoro jak sam napisałeś, dodatkowe 100 czy 200 PLN to już duży kłopot) to podrzucę Ci propozycję. Zainwestuj może w dobry tablet z dołączaną klawiaturą i tyle? 

Edytowane przez maciek1o3s
Link to post
Share on other sites

Po co 15-latkowi laptop do szkoły? To nie studia, niedługo pójdziesz do liceum to będziesz musiał szkicować wykresy i inne pierdoły, których nie zrobisz na komputerze. Do tego potrzeba linijki i ołówka (chyba, że zamierzasz chodzić tylko na lekcje dla humanistów :D). Druga sprawa nie wiem do jakiej szkoły chodzisz ale chyba dziwnie będziesz wyglądał z laptopem gdy każdy będzie miał zeszyt (no chyba że to szkoła prywatna czy coś w ten deseń). No i sprawa bezpieczeństwa, z tego co sam napisałeś to boisz się pokazywać z drogim sprzętem w komunikacji miejskiej. Dopakowany raczej nie jesteś więc zrobią Cie na strzała i po laptopie za 6 koła. Nie chce się wymądrzać tutaj ale zdawałem w tym roku maturę i nie widzę sensu żeby kupować laptop przed studiami ;)

 

Żeby nie było że offtop (chociaż po prostu chcę się dowiedzieć po co Ci taki sprzęt i po co chcesz wydawać aż 6000 PLN skoro jak sam napisałeś, dodatkowe 100 czy 200 PLN to już duży kłopot) to podrzucę Ci propozycję. Zainwestuj może w dobry tablet z dołączaną klawiaturą i tyle? 

Dla twojej świadomości jestem uczniem 1 klasy technikum.  :D Mam dysgrafię i dyslekcję, więc nauczyciele wolą widzieć moje notatki na pendrive niż w zeszycie. Nie chciałbyś widzieć moich chińskich znaczków.  :P Poza tym dużo podróżuję, a na tablecie ciężko będzie mi:

- Programować

- Grać w normalne gry

- Komfortowo pracować

- Pisać na lekcji (jakoś dziwnie sobie to wyobrażam)

 

Krótko mówiąc zostało mi trochę pieniążków + mam trochę aktywów, które zamierzam sprzedać. Stąd też 6000 zł. I takie uczulenie na stówkę czy dwie więcej. Po prostu nie zarabiam i ciężko mi dołożyć jakąkolwiek kwotę. Chyba, że mówimy tu o 20-40 zł. Może być mniej, ale nie więcej.

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wiem ja używam laptopa w drewnie. Z tego co zaobserwowałem większość ludzi "używa" sprzęt zgodnie z przeznaczeniem i uwierz mi laptopy które do tej pory widziałem działają i mają się dobrze. Prędzej uwierzę że zdechło coś podczas updadku, uszkodzenia mechanicznego lub przegrzany podczas grania. Nie twierdzę że twoja propozycja jest tragiczna, ale poza wyglądem nic w tym lapopie nie ma. Nawet jednostka i7 to zwykły 2 rdzeniowy procesor z większą ilością cashe. Rozumiem że będziesz targać laptopa codziennie na plecach dla tego zaproponowałem kupno torby do tego przeznaczonej, pewnie jak się porozglądasz to znajdziesz coś dla siebie ( styl, kolor itp ). Piszesz że nie robisz notatek, dlatego do tej torby ewentualnie możesz dołożyć książki na wykład. Masz dosyć duże wymagania o komputerkach biznesowych w tej cenie zapomnij, a sam chcesz jeszcze przy okazji zagrać w jakąś grę. 

 

Nie upieram się przy swoim, ale tak bym zrobił. Ostatecznie kupisz Aira.

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie pewnie tak będzie, ale chcę poznać jakieś ciekawe możliwości. Może akurat zmienię zdanie? Kto wie. :D Torba nie wchodzi w grę. Netbooka muszę włożyć do plecaka między książki aby jak najmniej go "pokazywać". Wyobrażasz sobie dzieciaka w tramwaju z torbą na laptopa? To by była moja ostatnia podróż.  :D Uparłem się na tego Air'a, bo ma najmocniejszą grafikę wśród wszystkich które widziałem. Większość ma HD 4000 lub HD 5000, a różnica pomiędzy tymi dwoma układami, a HD 6000 jest dość spora. Dużych wymagań nie mam. Przecież ja nie chcę grać na Ultra.  :P Od czasu do czasu w domu, samochodzie zagram sobie w gta 5, omsi 2, arme 2 lub DayZ na low lub very low. Jakość grafiki jakiejś dużej różnicy mi nie robi.

Link to post
Share on other sites

Plecak na laptopa to nie torba, sorki bo się troszkę źle wyraziłem w mojej ostatniej wypowiedzi. Cały czas mam na myśli plecak na laptopa np taki:

 

http://www.kuzniewski.pl/p15025,kensington-triple-trek-backpack-k62591eu-torba-na-notebooka-13-3-nylon.html

 

A torba podświadomie mi się wcina w wypowiedź. Oczywiście nie taki malutki a bardziej pojemny, taka jest moja ostateczna konkluzja. Sorki za zamyrdanie.

Link to post
Share on other sites

To czemu nie bierzesz tego macbooka?? Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić to w ispocie mają teraz promocje dla uczniów.

Dla studentów, a ja ledwo technikum rozpocząłem. :P Nie spieszy mi się z zakupem, bo kupuję go w Stanach Zjednoczonych. Zaoszczędzę 2000 zł. Tylko muszę poczekać aż ciocia będzie miała zamiar wybrać się do Polski. ;) Dlatego jeszcze ustalam najlepszą możliwość.

Plecak na laptopa to nie torba, sorki bo się troszkę źle wyraziłem w mojej ostatniej wypowiedzi. Cały czas mam na myśli plecak na laptopa np taki:

 

http://www.kuzniewski.pl/p15025,kensington-triple-trek-backpack-k62591eu-torba-na-notebooka-13-3-nylon.html

 

A torba podświadomie mi się wcina w wypowiedź. Oczywiście nie taki malutki a bardziej pojemny, taka jest moja ostateczna konkluzja. Sorki za zamyrdanie.

Wolę go jednak trzymać między książkami. Poza tym nie stać mnie na taki plecak. :P Tak w ogóle wyobrażasz sobie kogoś z dwoma plecakami? Przecież muszę gdzieś książki schować. :D

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

Macbook nie służy do gier. ;)

Bez urazy, ale czytanie ze zrozumieniem się kłania. :P Gram od czasu do czasu i naprawdę nie jestem przedstawicielem "no-lifeów". Nawet gdybym miał grać w 20 klatkach to i tak nie kupię normalnego dużego laptopa do gier. Zdecydowana większość z nich. No dobra... bądźmy szczerzy 100% tych laptopów to plastikowe szajsy i to jeszcze rozmiarów telewizora. Co jak co, ale 17 cali to już KLOC. Tak samo 15.6.

 

Laptopa używam także do pracy i nauki. Programowanie, szkoła. Muszę go wszędzie ze sobą zabierać. Także nie ma mowy o niczym większym niż 12 cali.

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

Miałem wiele laptopów i na każdym się zawiodłem, a tu obudowa nie stykała, a tu kiczowaty plastik, a tu beznadziejny ekran, a tu odpadające klawisze. Ogólnie zraziłem się do plastikowych laptopów i w sumie dlatego wybrałem apple. Nie ze względu na "hype", bo to "modne" czy cuś. Po prostu jest solidny, a to sobie bardziej cenię od podzespołów. Dobrze wiem, że kupując macbooka przepłacam 70%, ale wolę być na minusie niż narzekać co chwilę. ;)

 

Wróćmy do tematu, bo zaczynam się gubić. Poszukuję netbooka do 12 cali, który sprawdzi się w programowaniu, przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów oraz OKAZJONALNIE do gier przy najniższych wymaganiach.

Link to post
Share on other sites

Odpowiem ci na wszystko, ale po kolei.

"Tu nie chodzi o bycie trendy. Miałem już tyle laptopów w życiu, że orientuję się jakie marki są okej, a jakie złe. Tych wyżej nie testowałem, ale mogę powiedzieć że plastikowe szajsy psują się po dwóch latach. Moje przykłady? Lenovo, Asus, Toshiba, Acer. Wszystkie żyły max. 2 lata."

Masz rację nie kierujesz prestiżem marki, widzę to po twojej wypowiedzi, ale twoje decyzje o wyborze laptopa przypominają sytuację, gdy ktoś zobaczy psujący się samochód kia twierdzi, że wszystkie kia'e się psują. Tu ważne porównujemy jabłka do jabłek, a nie do gruszek. To irracjonalne porównywać laptopy, gdy jeden z nich kosztował dwukrotnie tyle co pierwszy. Prawie każdy producent, który chce jak najwięcej zarabiać ma produkty z różnych półek cenowych. Chyba, że korporacja chce swoją markę promować jako premium, wtedy unika niskiej półki. Patrz Apple.

"12 cali to absolutne maksimum"

To bym jeszcze przemyślał, mój kuzyn kupił 12 calowca, ale teraz narzeka, że choć w sprawie mobilności jest świetny, o tyle ciężko coś poważniejszego zrobić. Patrz programowanie.

"

- Programować

- Grać w normalne gry"

Tu mac odpada, sterowniki są niskiej jakości. Plus ios nie jest wstanie skorzystać z plików binarnych windowsa, czyli twoje gry pudełkowe nie zadziałają, ale nawet gdy będziesz kupować wersje cyfrowe(steam) to zasób gier na maca jest skromniejszy.

Tu pojawia się problem z programowaniem, o ile samo w sobie nie jest problematyczne, o tyle macbook będzie bezużyteczny przy nauce programowania w szkole. Inne biblioteki, kompilatory - potencjalny problem.

"Nie spieszy mi się z zakupem, bo kupuję go w Stanach Zjednoczonych. Zaoszczędzę 2000 zł."

Tu musisz trzy razy się upewnić, czy gwarancja obowiązuje też w Polsce.

"Dobrze wiem, że kupując macbooka przepłacam 70%, ale wolę być na minusie niż narzekać co chwilę."

To przepłacanie to akurat jeszcze pikuś, w porównaniu do biznesowych modeli tracisz świetną gwarancję i możliwości do łatwej naprawy sprzętu. Poczytaj seriach: thinkpad, elitebook, latitude.

 

Kilka propozycji ode mnie:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-ThinkPad-X240.106769.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-AsusPro-BU201LA.132012.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-EliteBook-725-G2.128419.0.html

Masz o każdym, wady i zalety. ;)

Link to post
Share on other sites

A wyrazi ktoś opinię o 12 calowym modelu apple? Zaciekawiło mnie jego pasywne chłodzenie oraz ultra mobliność, która wyszłaby mi na +. Oczywiście gry w takim wypadku by odpady, ale coś za coś. ;) Chyba, że ewentualnie simsy. :P Tu też mam możliwość kupna wersji Core M ...10/256gb za 4.5k reszta poszłaby na akcesoria (etui oraz słuchawki)

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

'trudno mi bedzie dolozyc 20 zlotych, na plecak tez brak kasy' a chce wydac bezsensownie 6k na laptopa i to w takim wieku majac 0 zarobkow. Czy ktos tutaj nie moze napisac, ze chlopak popelnia ogromny blad decydujac sie na taki zakup? Twoi rodzice wiedza wogole ile pieniedzy chcesz przeznaczyc na taki sprzet? Rozumiem jakbys chociaz mial jakakalwiek wiedze na temat komputerow i stosowny bankroll. Czlowieku to nie sa male pieniadze. Walnij sie mlotkiem i pomysl jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

'trudno mi bedzie dolozyc 20 zlotych, na plecak tez brak kasy' a chce wydac bezsensownie 6k na laptopa i to w takim wieku majac 0 zarobkow. Czy ktos tutaj nie moze napisac, ze chlopak popelnia ogromny blad decydujac sie na taki zakup? Twoi rodzice wiedza wogole ile pieniedzy chcesz przeznaczyc na taki sprzet? Rozumiem jakbys chociaz mial jakakalwiek wiedze na temat komputerow i stosowny bankroll. Czlowieku to nie sa male pieniadze. Walnij sie mlotkiem i pomysl jeszcze raz.

Rodzice wiedzą. Czemu miałbym to przednimi ukrywać? Wiedzę jako tako mam co prawda na temat sprzętu mniejszą, ale programować c++/php jako tako umiem, więc na brak wiedzy to jakoś specjalnie narzekać nie mogę. :P Nie lubię oszczędzać, a szczególnie na coś co używam praktycznie non-stop! Szkoda mi 300 zł na plecak, bo równie dobrze mogę dołożyć do czegoś co po prostu mi się przyda. Laptopa włożę między książki i tyle. ew. zamiast plecaka byłbym skłonny kupić ładne etui. Poza tym zwróć uwagę, że sprzęt tego rodzaju nie kupuję się na tydzień. Laptop ze spokojem po żyję ze mną z 5-7 lat.

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

Kolego o ile mogę się tak do Ciebie zwracać, kupowanie sprzetu z logiem jabłka to dla wielu "prestiż" i bycie fajnym.

Sam pracowałem na sprzecie od Apple i byłem zadowolony z płynności działania samego systemu jak i odpowiedników oprogramowania na wersje OS X, ale nie o tym chcę tutaj pisać kupowanie laptopa za 6 tysięcy przy Twoim wykorzystaniu komputera zupełnie mija się z celem, to tak jakbyś kupował Bolid Formuły 1 jeżdżąc po polskich drogach. W tym, że macbook posłuży Ci jakieś 5 lat jestem jeszcze w stanie się zgodzić i to chyba jedyna "mądrość", która udało Ci się napsiać lecz uważam, że wydawanie takich pieniędzy za logo nadgryzionego jabłka na plecach to lekka przesada.

 

Skoro chodzisz do 1 technikum i masz dysgrafię, dyslekcję itd. i Twoi nauczyciele są w miarę wyrozumiali to zaskocz ich czymś, co sam mógłbyś w jakikolwiek sposób wykorzystać.

Nie nauczysz się ortografii korzystając z Worda, który podkreśli Ci wyraz i Ty go sobie poprawisz.

 

Tutaj chodzi o to, żebyś rozejrzał się za sprzętem, mobilnym, do gier raz w miesiącu, do programowania i jeszcze to masy rzeczy, o których jestem przekonany, że nie masz wielkiego pojęcia. Skoro twierdzisz, że laptopa będziesz trzymał "między książkami" a chcesz kupować etui to co ma jedno do drugiego ?

 

Rozejrzyj się za bardzo dobrze wykonanym sprzetęm biznesowym i zerknij sobie na Lenovo Thinkpady czy Delle.  Sam napisałeś, ze nie lubisz oszczedzać. Wydaj więc te 4000 - 4500 zł na sprzet, który spełni Twoje oczekiwania a resztę wpłać sobie na jakąś książeczkę, konto oszczędnościowe i zacznij odkładać może pieniądze na samochód i myśl przyszłościowo.

 

Good luck :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@iadami, 

jak zwykle zaglądanie komuś do portfela. Co Cię to interesuje ile wyda na laptopa? 
Chłopak napisał, że podróżuje i potrzebuje sprzętu w szkole. Macbook Air pracuje cały dzień na jednym ładowaniu. Czy jakiś inny laptop to potrafi? Nie.

Do tego ma dużo RAMu, bardzo szybki SSD, wydajny procesor, jest świetnie wykonany i ma bezproblemowy serwis Apple. Wiesz co to serwis Apple? Nie jest jak Lenovo czy jakieś tam inne chińskie wymysły gdzie z wielką łaską po kilku tygodniach oddadzą naprawiony sprzęt. Na stronie Apple umawiasz się z pracownikiem, idziesz do sklepu i on decyduje co dzieje się ze sprzętem później. Jeśli uszkodzenie nie powstało z winy użytkownika to najczęściej dostajesz nowy sprzęt od ręki. 

 

Większość ludzi używających komputerów Apple lubi o nie dbać stąd kupują etui do laptopa. 

 

@Marceli99,

Nie sądzę żeby wybór 11" modelu było dobrym posunięciem. Jeśli zamierzasz używać komputera do pisania i programowania to zdecydowanie powinieneś wybrać model 13". Większa przestrzeń robocza jest bezcenna i zdecydowanie ją docenisz. 

Najwygodniej byłoby już w ogóle na 15" Retinie gdzie przestrzeń robocza może być powiększana aż do rozdzielczości natywnej zwiększając produktywność, ale mam świadomość, że to wykracza poza Twój budżet. 

 

Wracając do Macbooka Air, chcąc na nim grać i tak pewnie zainstalujesz Windows na dysku zewnętrznym podpiętym pod USB co zmniejszy mobilność. Jeśli masz zamiar grać głównie na nim w domu to polecam Ci Akitio Thunder2 PCIe Box. Kupisz to za mniej niż $200 (osobno zasilacz) a dzięki niemu podłączysz do Macbooka jakąś przyzwoitą kartę graficzną. Urządzenie działa natywnie z OSX i jeśli tylko wybierzesz wspieraną grafikę to nie będziesz mieć żadnych problemów ani pod OSX ani Windows. 

Z czymś pokroju GTX960 uruchomisz wszystkie nowości z dobrym framerate. 

Pozdrawiam. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...