Skocz do zawartości

Enermax Liqmax II 120 vs. Dark Rock 3


Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnoście obu chłodzeń. Zastanawia mnie fakt, że chłodzenie Enermaxa jest w bardzo przystępnej cenie, co stanowi konkurencję do układów powietrznych.

 

Ogólnie według testów jakie widziałem, wydajnościowo AiO wypada lepiej nawet od Dark Rock PRO 3, ale ustępuje mu w zakresie kultury pracy.

 

Miał ktoś może do czynienia z tym wodnym układem lub innym opartym na tych podzespołach (chodzi mi głównie o wentylatory). Zastanawia mnie jak bardzo słyszalne jest to chłodzenie, bo mam dylemat na które postawić.

 

Dodam, że obudowa to wyciszony BQ Base 800

Link to post
Share on other sites

240-tka wypada całkiem nieźle, ale niestety słaba pompka i głośny wentylator dają o sobie znać w trakcie pracy. 

Nie miałem do czynienia z 120-tką, ale czy będzie ona wydajniejsza od Dark Rock 3? Być może, ale jeśli już to nieznacznie. 

 

Jakim dysponujesz procesorem?

Link to post
Share on other sites

Zestaw dopiero będzie składany, ślubne wydatki jak zawsze przerosły założenia i zakup odłożyć muszę prawdopodobnie "pod choinkę".

Generalnie procesor 6600K w obudowie BQ! Base 800. Zastanawiałem się nawet nad 240, ale to kolejne 50zł dodatkowo, a budżet już pęka w szwach. W 240 martwię się czy w ogóle wejdzie na top, w najgorszym wypadku zamontowałbym w systemie pull, a po czasie dołożył niskoprofilowe wentylatory na push/pull, ale wtedy tracę sporo na wyciszonej obudowie, bo 2 wentyle będą poza obudową.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówi Lipton, raczej różnica między nimi będzie niezbyt duża i ja szczerze mówiąc poszedł bym w stronę Dark Rocka, jak wiadomo chłodzenia BQ słyną ze świetnej kultury pracy, a już w wyciszonej obudowie jaką jest Base 800 raczej go w ogóle nie usłyszysz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...