Skocz do zawartości

Upgrade komputera dla informatyka (1500zł)


Recommended Posts

Wydaje mi się, że bardziej opłacalne będzie wzięcie GTX'a 950, a kiedyś tam przy okazji wymiana monitora, nawet poleasingowy (gwarancja roczna zazwyczaj) za ~250zł (Takiego Dell'a 20" właśnie kupiłem z IPS'em i 1600x900).

Wzięcie teraz GTX 750Ti tylko z uwagi na to, że posiada D-Sub, a potem wymiana karty + monitor jest jak dla mnie niezbyt mądre.

Wątpię aby kolega był jakimś pro graczem w CS:GO, a raczej pogrywa okazjonalnie, więc nie dramatyzujcie z Input Lagiem :)

Branie zestawu kierując się tylko i wyłącznie jedną grą i zero myślenia przyszłościowego raczej nie jest chyba odpowiednią formą doradztwa na tym forum (chociaż mogę się mylić).

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Dlatego cała dyskusja jest o tym że jednak 750ti bo ma dsub, a input lag przez adapter dvi->dsub odpada bo ma zamiar grać w cs

Dvi-i(DL) tak naprawdę ma w sobie d-sub. W przejściówce dvi-dsub nie ma elektroniki. Dodatkowych lagów nie powinno być. Oczywiście inaczej ma się sprawa przy hdmi-dsub, tam już jest elektronika i lagi mogą być.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@filo301, właśnie to samo chciałem przed chwilą napisać, że DVI-I ma Dual-Link i pracuje zarówno w trybie analogowym jak i cyfrowym.

 

Żeby nie było - komplet razem z przejściówką:

http://www.morele.net/inventory/info/s0XSMu/

Edytowane przez LuziQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może i lepiej, jakieś 30zł zaoszczędzi (będzie na flaszkę dla forumowiczów). Tylko po co mu aż taki zapas mocy, skoro za 3 lata ten komputer i tak idzie w odstawkę? Może znaleźć po prostu mocne, sprawdzone i bezpieczne 400-450W i cześć.

 

RAM to największa głupota teraz. Co innego gdyby te 4GB obecne miał w jednej kości. Tak nie ma sensu - patrz wyżej wytłuszczone.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Po taniości: http://www.morele.net/inventory/info/imQXPS/

Na 3 lata styknie. Najwyżej większe gry będzie na talerzowcu trzymał.

Win 7/8/10 ~20GB (w najgorszym scenariuszu)

Programy ~5GB

CS:GO ~10GB

= 35GB zajętego i jeszcze trochę zostanie. Coś koło 20-24GB.

 

Brak argumentacji, niekompetencja. Nowaj

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

No to się określ, jak czekasz to wróć na święta, jeśli nie to bierz to co podał LuziQ, szkoda że na razie jest tak mało testów autorskich wersji gtx 950 :/ bo te tańsze co są w morele to niewiadoma w podkręcaniu, tylko znalazłem o asus strix za 755 zł ...

Link to post
Share on other sites

Poczekaj bo czegoś nie rozumiem. Co ma dźwięk który idzie z płyty głównej po Mini Jack'u do HDMI, którego i tak nie wykorzystasz przy obecnym monitorze?

Chyba że czegoś nie wiemy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...