Skocz do zawartości

Recommended Posts

zanim zaczniemy skladac ten komputer to chcialby zaznaczyc ze jego glownym przeznaczeniem beda gry.w przyszlosci na pewno bede chcial go podkrecac.chodzi mi o zlozenie kompletnego zestawu:procesor,wiatrak na procesor,plyta glowna(dobrze jakby miala bezprzewodowy internet wbudowany tak jak mam na swojej terazniejszej plycie-Asus M2N32-SLI Deluxe),karta graficzna(myslalem o Zotac GTX285 AMP! Edition ),zasilacz,pamiec,dysk twardy(wystaczy 500Gb),nagrywarka DVD,obudowa z dobrym chodzeniem,jesli konieczne to chodzenie na pamiec albo dodatkowe chlodzenie na karte graficzna.

1.procesor to na pewno intel.tylko tutaj mam dylemat :evil: czy to juz czas na nowa rodzinke:Core i7 czy sygerowalibyscie pozostac jeszcze przy 775.

jak juz podejme decyzje odnosnie procesora po przeczytaniu waszych opinii to bedziemy dalej skladac,bo w sumie od tego zalezy cala reszta.pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To ci podam konfig jaki ja składam za 2 tyg prawie identyczny tylko że ja zamiast 285GTX wsadzam 295GTX

 

Intel Core i7 920 2.66 GHz BOX 1157,00zł

 

Gigabyte GA-EX58-Extreme 1159,00zł

 

OCZ DDR3 Triple Channel 3x2048MB 1866MHz CL8.0 BOX Reaper-750,00zł

 

2xSeagate Barracuda ST3750528AS (750GB, 32MB, SATA/300, NCQ)-682zł,00zł

 

ZOTAC GeForce GTX 285 AMP Edition 1GB DDR3 PCI-E BOX -1470,00zł

 

Modecom Volcano 850W 469,00zł

 

NZXT Apollo czarna 316,00zł

 

SCYTHE MUGEN 2 SCMG-2000 SOCKET 478 775 1366 939 A-179,00zł

 

Razem: 6182(przekracza budżet o 182zł ale sądzę że warto)

Link to post
Share on other sites

Core i7 jest jak na razie najwydajniejszy, ale co byś nie robił, nie złożysz komputera do gier na 3-4 lata. Rozwój jest zbyt szybki. Wydasz teraz sporo pieniędzy, a za te 3-4 lata twój PC będzie ledwo dorównywał tym ze średniej półki.

 

Lepiej byłoby teraz kupić dobry, ale nie najszybszy PC - coś na Phenomie II + GTX285 (nie ma sensu pakować kasy w multi-gpu, lepiej potem wymienić kartę), a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na upgrade za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

jeżeli koniecznie chcesz Intela to tak jak mówi GreQonE - nie ma sensu lecieć poniżej core i7, zwłaszcza że chcesz przyszłościowo

a jak nie koniecznie Intel - to Phenom II, tak jak radzi kolega procek

 

@aleks128

1) dysk można wziąść 2x 320GB = raid0 (autorowi starcza 500GB)

2) płyta coś z Asus'a, np. P6T Deluxe Intel X58

3) pamięci można teraz wziąć 1600 MHz, taniej a nie gorzej, jak znajdziesz to oczywiście Reapery

4) karta graficzna to poleciłbym EVGA, niekręconą

5) no i wobec tego jakbyś się postarał to może w budżecie zmieścisz obudowę CoolerMaster Cosmos S (mi się bardzo podoba, przewiewna, Pan Moderator jakiś czas temu opublikował mini-recenzję na jej temat)

6) reszta jest raczej wporzo

 

ale kolega procek ma chyba rację, rozwój jest zbyt szybki aby składać kompa na 3-4 lata (zwłaszcza do gamingu)

wyjściem jest O/C, ale w pewnym momencie nawet to nie pomoże

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no to panowie mi namieszaliscie teraz!!w sumie nie takich odpowiedzi sie spodziewalem-szczerze powiedziawszy :!: myslalem ze wszyscy jak jeden maz powiecie core i7.wiec skoro nie da sie zlozyc komutera na 3-4 lata tak zeby trzymal poziom do jego nastepcow(szybki postep).to moze zrobie tak jak radzicie cos dobrego(niekoniecznie najlepszego) co moglbym podkrecic a pozniej ewentualnie zmodernizowac.tylko jeszcze jeszcze jedno chodzi mi teraz po glowie.wiele osob sugeruje mi kupienie procesora Intela.a co wy o tym sadzicie?co wy byscie zrobili w danej chwili majac do kupienia komputer pod gry,internet,filmy i takie przyziemne rzeczy.no i czy 2 czy 4 rdzenie?pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jeśli miałbym kasy jak lodu to sprawa jest oczywista - najwyższa półka

jeżeli natomiast nie miałbym tyle kasy to prawdopodobnie złożyłbym zestaw na AMD, bo jest sporo tańszy i nie wiele gorszy (zestaw, który by mnie zadowolił w tym momencie i w przyszłości, ale niezbyt dalekiej); to co by mi zostało z budżetu zostawił bym na upgrade w przyszłości

tak w ogóle to zaczekałbym przynajmniej do premiery radków z wymianą (chyba że bardzo Ci się spieszy)

czyli na dziś dzień to by był pewnie Phenom II 955 BE + płyta Asusa + 4GB RAM OCZ Reaper DDR3 + GTX260-core 216 SSC EVGA / Radeon 4890 + dysk twardy na teraz (można dokupić) + zasilacz na przyszłość + obudowa (też już na przyszłość)

powinno wyjść niemało taniej niż zestaw na core i7, no i w przyszłości odpada Ci kupno zasilacza i obudowy

poza tym podstawka już przyszłościowa (AM3), więc nie będziesz musiał zmieniać płyty głównej przy zmianie proca ani pamięci - najwyżej dołożysz (bo AMD raczej nie zrobi tak jak Intel z nowymi procami); grafe albo zmienisz, albo druga w SLI / CrossFire (o ile płyta będzie obsługiwać; tak jak mówiłem poczekałbym do premiery radeonów 58xx bo ceny spadną)

to by było chyba na tyle, poczekaj aż wypowiedzą się dokładnie w temacie więksi znawcy niż ja i wtedy zadecyduj

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

zestaw, który by mnie zadowolił w tym momencie i w przyszłości, ale niezbyt dalekiej)

jaki okres masz tutaj na mysli-mniej,wiecej?uwzgledniajac fakt ze skladajac sprzet kupowal bym czesci i myslalbym o podkrecaniu procesora.

 

jesli chodzi o fakt czy mi sie spieszy czy nie to raczej bede chcial zlozyc kompa w ciagu 2-3 m-c.poniewaz mojej dziewczyny komputer ma juz 8 albo 9 lat i strasznie mi narzeka.a nie wiem kiedy bedzie premiera radeonów 58xx?chce dac jej moj komputer(dla niej w zupelnosci wystarczy) a dla siebie zlozyc nowy.zobaczymy czy uda mi sie na czas wszystko pozalatwic bo mam troche rzeczy i wydatkow na glowie.pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

co do czasu mówię tu o jakiś 2 latach - 2,5 roku max! razem z OC i poprawką na to, że teraz będzie chyba coraz szybciej nowa technologia, choć tego nikt nie przewidzi (ja tak mam obecnego swojego kompa i jak był kupowany - wszystko na max, teraz ledwo na low; nie kręcone) i z każdym kompem będzie niestety tak samo

mam tu na myśli działanie gier w ogóle, a nie na satysfakcjonujących detalach

tak czy inaczej na AMD jak złożysz to wychodzi ~5000zł (liczone na szybko z pamięci), więc będziesz miał na nową grafę / procesor, zależy co będziesz potrzebował

a o ile pamiętam premiera radków będzie w lipcu / sierpniu (poszukaj newsa, jest chyba na benchmarku)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dorzucę swoje 3 grosze:

Wg mnie, procek, ma rację, wydawanie 6 kafli na PC, z myślą, że ma się na 4 lata spokój, to płonna nadzieja. Na Twoim miejscu, dysponując takim budżetem, za podstawę uznałbym:

1. porządną budę, wg mnie NZXT Apollo to raczej średni wybór, możliwość instalacji tylko 3 wentylatorów, zasilacz na górze.. wziąłbym, Cooler Master RC 690 albo HAF-a RC 932 (choć jest dwa razy droższy),

2. zasilacz, najlepiej z 7 letnią gwarancją np Corsair,

3. płyta główna, chyba skłoniłbym się w stronę najlepszej z s. 1366 i miał nadzieję, że Intel utrzyma ten standard, przynajmniej tak długo jak s. 775 :evil:,

4. reszta, to już ile starczy kasy, ale ponad 4 tys starałbym nie wychodzić, zgodnie z tym jak radził procek ;)

Link to post
Share on other sites

Wg mnie, procek, ma rację, wydawanie 6 kafli na PC, z myślą, że ma się na 4 lata spokój, to płonna nadzieja.

skoro panowie tak uwazacie.to chyba pojde dalej za radami kolegow i nie bede wchodzil w Core i7.ale w takim razie dobrze byloby obnizyc nieco limit pieniedzy jakie chce wydac na komputer na chwile obecna zebym mogl je w przyszlosci zainwestowac w jego modernizacie.czesci na ktore moge teraz wydac wiecej pieniedzy a ktore mi sie przydadza w przyszlosci to obudowa,chodzenie CPU,zasilacz.t teraz to tylko wkestia tego jaki porcesora radzilibyscie mi abym zakupil a potem trzeba bedzie do tego reszte skompletowac.fakt ze dysponuje taka pula pieniedzy nie znaczy ze musze je wydac co do zlotowki.moge zrobic tak jak radziliscie(np.cos na Phenomie II -tak jak pisal Kolega Procek i zeratul) na chwile obecna.a za 2 lata ewentualna wymiana podzespolo) a ja powtorzylem to kilka zdan wczesniej.co o tym sadzicie.i moze jakies konkretne propozycje.trzeba wybrac jakis konkretnt kierunek dyskusji.pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Witam. Ja proponowalbym Ci cos z platformy AMD bo jest bardziej przyszlosciowy :P podam Ci pare ciekawych propozycji moze cos sobie wybierzesz.

 

Procesor:

• AMD Phenom II X4 955 Black Edition

 

Plyta glowna:

• ASUS M4A79T Deluxe

• MSI 790FX-GD70

 

Pamiec ram:

• OCZ DDR3 Triple Channel 3x2048MB 1333MHz CL7.0 BOX Platinum Edition

• OCZ DDR3 3x 2GB 1333MHz CL6.0 Reaper

 

Karta graficzna:

• GeForce with CUDA GTX 260 Core 216 EVGA 896MB (PCI-E) (55nm) SSC

• GeForce with CUDA GTX 275 EVGA 896MB 2xDVI (PCI-E) SSC

• Gigabyte GeForce GTX 285 1GB DDR3 PCI-E BOX

 

Dysk:

• Seagate 7200.12 500GB 2x w RAID0

• Samsung SpinPoint F1 500 GB 2x w RAID0

 

Zasilacz:

• Cooler Master Real Power M700 700W Modular

• Be-quiet Dark Power P7-PRO-650W

Wentyaltor CPU:

• Scythe Ninja 2 SCNJ-2000

• NOCTUA CPU NH-C12P

• Scythe Mugen 2

 

Obudowa:

• Coolermaster HAF 932 Full Tower Case

• Antec 902 Nine Hundred Two Black ATX Case

• Coolermaster Cosmos S Black Aluminium Case

 

Skladanie komputera za 5-6 tysiecy jest nie oplacalne bo z roku na rok wychodzi cos nowszego i raczej nie nadarzysz za technologia :evil: zloz sobie taki komputer zebys sobie mogl za pare lat rozbudowac. Ja 2 lata temu kupilem komputer za 5 tysiecy i zaluje do tej porty :? za te pieniadze bym mial teraz 2x lepszego kompa ;) no ale coz tak jak pisalem za technologia nie nadarzysz takie jest moje skromne zdanie :P Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@prosiacek

jeśli lecisz z plytą w socket 1366 to musisz polecieć w core i7, czyli jeszcze droższe pamięci, czyli wyda się cały budżet

@Sebool_uk

czemu po Phenoma II proponujesz pamięci 3x 1/2 GB :evil:

przecież to nic nie da, nie ma kontrolera pamięci na tripple-channel a płacić trzeba

 

zasilacz na przyszłość, z dłuuuuuuuuugą gwarancją, ten Corsair powinien wszystko uciągnąć

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Corsair_CMPSU_750TXEU__750W/pelny,id,47105/

grafa też nie z najwyższej półki

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTX_275_EVGA_896MB_2xDVI_PCI_E_/pelny,id,70684,s,1/

procek to oczywiście Phenom II X4 955 Black Edition

pamięć RAM do niego

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/OCZ_DDR3_2x_2GB_1600MHz_CL7_Reaper/pelny,id,57740/

płyta główna

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Asus_M4A79T_Deluxe/pelny,id,69061,s,1/

dysk wedle uznania, polecam WD, wiele osób poleca Seagate, pojemność sobie wybierzesz

obudowa...w zależności od gustu, mi bardzo podoba się ta, jest przewiewna, możesz w niej zamontować wiele wentyli, a w przyszłości polecieć w WC

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Cooler_Master_Cosmos_S__obudowa_nie_z_tej_ziemi.-1699.html

a na dziś dzień to chłodzenie mugen II

w cenie powinieneś się spokojnie wyrobić (tak jak liczyłem, też na szybko to ~5100zł wyszło; ceny z komputronika)

na przyszłość zostaje Ci jeszcze prawie tysiak na dalszy upgrade (proc, grafika, RAM)

czekaj jeszcze na inne porady

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Procesor:AMD Phenom II Quad-Core 955 (Socket AM3,125W) BE 1049.00

Płyta główna:Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P 726.00

Pamięć RAM:OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper 353.00

Karta graficzna:GeForce with CUDA GTX 285 EVGA 2GB 2x DVI 1749.00

Dysk twardy:IDE/SATA WD Caviar Black 640GB WD6401AALS 32MB 346.00

Obudowa:NZXT Tempest Crafted Series Black z oknem 462.00

Zasilacz:OCZ ModXstream PRO 700W Modular SLI 533.00

Chłodzenie:Noctua NH-C12P 309.00

Pasta termoprzewodząca:Noctua NT-H1 34.90

 

W 5500PLN zmieścisz się nawet na komputroniku.Krótko powiem o zestawie potwór do gier.Proponuję OC karty jak i procesora.

CPU: 3,80GHz 1,55V

GPU: 680/2600

W przyszłości wymiana procesora AMD Phenom II 955 na Phenom II 990 i kartę graficzną na HD5870 lub GTX350 i dokupić drugie tyle ramu.

 

I Warto zainwestować w dobry monitor około 22-24, żeby miał rozdzielczość 1920x1080-1920x1200 np.

1. 23 LG Flatron W2353V-PF 1029.00

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jeśli lecisz z plytą w socket 1366 to musisz polecieć w core i7, czyli jeszcze droższe pamięci, czyli wyda się cały budżet

Racja. W sumie krakus_30 składa komputer głównie do gier, gdzie PhII, którego proponujesz, wystarczy spokojnie, a płyta pod AM3, zapewni możliwość rozbudowy.

 

Płyta główna, alternatywa Gigabyte'a (na korzyść przemawia Ultra Durable 3 oraz lepsze opinie w necie, jakoś na temat płyt ASUS ostatnio czytam tylko narzekania i trochę się uprzedziłem :P ):

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Gigabyte_GA_MA790FXT_UD5P/pelny,id,67630/

 

Obudowa Cosmos, to już moim zdaniem zbytek pasujący do kompa za 10 tyś. i ogromnego biurka :evil:, pod WC przystosowana jest RC 690, posiadając zarazem wszystkie nowoczesne rozwiązania, także tę bym polecał, zredukuje koszty o 500 zł, co znaczenie podwyższa budżet na późniejsze upgrade'y, dokonywane w miarę potrzeb.

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/CoolerMaster_CM_690_Black__bez_zasilacza/pelny,id,45460/

 

Reszta podana przez zeratula jest OK, szczególnie trzymaj się tego zasilacza.

 

Karta graficzna:GeForce with CUDA GTX 285 EVGA 2GB 2x DVI 1749.00

Chyba za wysokoz tą grafą ;), chyba że krakus_30 gra na 30" monitorze, obecnie karta:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTX_275_EVGA_896MB_2xDVI_PCI_E_ForTheWin/pelny,id,73224/

spokojnie wystarczy. Kupowanie topowych układów graficznych, nigdy nie jest opłacalne ani specjalnie rozsądne, chyba, że zupełnie nie liczysz się z pieniędzmi. Osobiście bym tak nie potrafił, nawet jeśli leżałbym na Erło :P.

 

Obudowa:NZXT Tempest Crafted Series Black z oknem 462.00

Zasilacz:OCZ ModXstream PRO 700W Modular SLI 533.00

 

Tempest ma głośne wentyle i podobno nie grzeszy jakością wykonania,

http://www.techpowerup.com/reviews/NZXT/Tempest/

także IMHO nadal RC 690 oraz zasiłka jak wyżej :P

Link to post
Share on other sites

Procesor:AMD Phenom II Quad-Core 955 (Socket AM3,125W) BE 1049.00

Płyta główna:Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P 726.00

Pamięć RAM:OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper 353.00

Karta graficzna:GeForce with CUDA GTX 285 EVGA 2GB 2x DVI 1749.00

Dysk twardy:IDE/SATA WD Caviar Black 640GB WD6401AALS 32MB 346.00

Obudowa:NZXT Tempest Crafted Series Black z oknem 462.00

Zasilacz:OCZ ModXstream PRO 700W Modular SLI 533.00

Chłodzenie:Noctua NH-C12P 309.00

Pasta termoprzewodząca:Noctua NT-H1 34.90

 

W 5500PLN zmieścisz się nawet na komputroniku.Krótko powiem o zestawie potwór do gier.Proponuję OC karty jak i procesora.

CPU: 3,80GHz 1,55V

GPU: 680/2600

W przyszłości wymiana procesora AMD Phenom II 955 na Phenom II 990 i kartę graficzną na HD5870 lub GTX350 i dokupić drugie tyle ramu.

 

I Warto zainwestować w dobry monitor około 22-24, żeby miał rozdzielczość 1920x1080-1920x1200 np.

1. 23 LG Flatron W2353V-PF 1029.00

 

Pozdrawiam.

Moim zdaniem wydanie 1,8tys na procka i płyte AMD to czyste marnotrastwo za 100-200 zł wiecej kupisz i7 z mobo które jest napewno bardziej przyszłosciowe od każdego zestawu AMD

 

http://allegro.pl/item633932836_intel_c ... rsprz.html

 

http://allegro.pl/item631850227_asus_p6 ... 4_ghz.html

 

dokładnie 100zł wiecej

Link to post
Share on other sites

co do garfiki to myslalem o czym mocniejszym no i chyba nie bede oszczedzal na karcie graficznej.tak jak wspomnialem myslalem o Zotac GTX285 AMP! Edition .co sadzicie o tej karcie.moze zaproponujecie cos w podobnej cenie a moze lepszego.moze byc delikatnie drozsza.no i wlasnie tak jak wspomnialhiszpano.wiem ze roznica w cenie procesora AMD i Core i7 jest tylko 100zl ale pozostale podzespoly tez sa drozszze mam na mysli pamiec i plyte glowna.to wlasnie mnie meczy czy inwestycja w Core i7 kosztem kilkuste zl jest oplacalna?co ma wieksza przyszlosc i mozliwosc rozbudowy w przyszlosci?nie zalezy mi zeby wydac cala kase.zalezy mi na kupnie czegos dobrego co moglbym w przyszlosci jeszcze zmodernizowac.co jest lepsza inwestycja wedlug was?pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

i7 + płyta wychodzi 100zł drożej aniżeli zestaw płyta + procek AMD a Ramu nie musisz odrazu kupowac 6GB w triple channel napoczatek wystarczy ci 2x2GB (1600-1800) np OCZ a grafika zależy od rozdziałki na jakiej bedziesz grał jak znajdzisz GTX285 w dobrej cenie to bez zastanowienia choc GTX 275 dobrze podkrecony niewiele mu ustepuuje a kilka złotych w kieszeni i wtedy mogłbyś zaszalec z 6GB dobrego Ramu

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy jest sens polecenia w prawie najdroższą grafę jaka jest, zależy od rozdzielczości w jakiej grasz, ale GTX 260-core216 SSC od EVGA nie ustępuje wiele GTX 285, nawet w 1680x1050, a GTX 275 jest jeszcze nieco mocniejszy i całkiem podatny na OC

oczywiście można kupić GTX 285, ale to jest karta, która się dość szybko zestarzeje, można też GTX 295, ale to już najwyższa półka, w którą pakowanie się jest prawie w ogóle nieopłacalne

decyzja należy do Ciebie

nie zgodzę się z tym, że podstawka 1366 jest bardziej przyszłościowa niż AM3; nowy socket od AMD jest tak samo przyszłościowy jak intelowski, a być może nawet bardziej, bo jest nowszy no i wątpię (czyt. to raczej nierealne), żeby jak AMD wypuści nowe proce to żeby wymagały one nowej płyty; prawdopodobnie będą jej wymagać, ale będą wstecznie kompatybilne (tak jak w przypadku Phenoma II)

co do kupowania pamięci 2x 2GB pod core i7...można, ale chyba nie o to chodzi (nie po to jest kontroler na triple-channel, żeby brać 2 kości)

obudowę ja zaproponowałem tą, która mi się podoba no i zawsze to liczenie na wyrost, czyli na koniec wychodzi sporo taniej :evil: ; oczywiście CoolerMaster RC690 też może być, o ile trafia w gust

no i jeszcze wracając do grafiki - możesz też kupić jakąś prowizorkę za niewielką sumę i poczekać na nowe Radeony i GeForce'y; miałbyś wtedy nawet materiał na mini-reckę - porównanie wyników na kiepskiej grafie z kartą full-wypas

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

i7 + płyta wychodzi 100zł drożej aniżeli zestaw płyta + procek AMD

100zl jest roznicy na samy procku.plyty z tego co patrzylem jesli chcialbym kupic na podobnym poziomie co do AMD to duzo wieksza roznica.chyba ze sie myle?plyte do AMD widzialem za jakies 150£ a na Core i7 tej samej klasy ponizej 200£ nie zauwazylem(jestem w U.K-dlategop ceny w tej walucie bo tutaj bede robil zakupy).co wy na to?pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Podaj sklep(y), w jakich będziesz kupował, to może złożę jakiś zestaw.

 

Z płytami masz rację, najtańsze płyty pod i7 zaczynają się od 700 - 800 zł.

A płyty pod AM3 zaczynają się od około 400 zł, 800 - 900 zł to już płyta z wszystkimi bajerami.

Link to post
Share on other sites

oto stronki na ktorych robie zakupy jesli chodzi o czesci komputerowe:

http://www.scan.co.uk/

http://www.ebuyer.com/

http://www.dabs.com/

wiem ze jest na nich dosc kiepski wybor wentylatorow na procesory.moge kupic wentylator w Polsce i zabrac go ze soba(albo inne male czesc np:pamiec).jestem w Polsce przynajmniej raz w m-c wiec nie bedzie z tym problemu.pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Procesor Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz - 1199,- zł

Płyta Główna Asus Maximus II Formula Intel P45 - 889,- zł

RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz CL5 Technology - 399,- zł

Karta Graficzna GeForce with CUDA GTX 285 EVGA 1GB FTW - 1749,- zł

Dysk twardy Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 - 229,- zł

Zasilacz Be-quiet Dark Power P7-PRO-750W - 725,- zł

Obudowa CoolerMaster CM 690 Black - 321,- zł

Cooler CPU Scythe Mugen (Infinity) - 168,- zł

Cooler RAM OCZ XTC Memory Cooler - 69,- zł

 

Razem : 5748,- zł

 

Overclocking : Na Mugen + 120 mm wyciągniesz 3.8 - 4.0 GHz. Co do Ram to podkręcisz tak do 1150 MHz bo podobno te rkości nie najlepiej się kręcą. Z resztą ja nic nie mogę powiedzieć co do OC bo to jest nieprzewidywalne ile wyciągniesz

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...