Skocz do zawartości

Zakup nowego procka i płyty głównej.


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym sie Was poradzić jakiego i5 zakupić i jaka płytę główna do niego?

Chciałbym się zmieśćić w około 1000zł.

Aktualny mój komp to

FX6300

4GB ram

zasilacz FSP350-60APN

Karta Graficzna to jest MSI GTX 750 Ti , kupiłem niedawno.

Kolejne pytanie czy jest konieczna zmiana zasilacza do nowego zestawu?

Na tą chwile zostaje karta graficzna i ram.

Link to post
Share on other sites

Co ty opowiadasz  przecież ta karta ma bardzo niska wydajność  spokojnie procek powinien wyrobić  dlaczego go nie podkręcisz  ? przecież ma odblokowany mnożnik i spokojnie powinien pójść  przynajmniej na 4,4ghz . Nie dziwił bym się że procek nie wyrabia np  przy karcie pokroju gtx 770 chociaż po oc  procka nie powinno być zle ale gtxa 750TI spokojnie ogarnia . Masz za mało pamięci ram tylko 4gb  to jest za mało do gier

Link to post
Share on other sites

Problemem jest to ,że od wymiany karty komp mi sie makabrycznie zamula przy wł grze i skype. Komp chodzi bardzo głośno (wentylatory) .W grze h1z1 mam fps między 50/60 czasem 30 a mam regularne przycinki .

Druga sprawa to w sklepie mi doradili ta kartę? Ona jest słaba? wybazcie ale ja na tym sie nie znam.

Edytowane przez kwas00
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy zasilacz jest wystarczający? czyli odradzasz zakup i5?

Do gtxa 750 Ti  procesor amd fx 6300 na pewno nie jest wąskim gardłem  pierwsze co zrób  to kup 4gb ram  bo nawet jak byś włożył core i7 4790k  to i tak bardziej wymagające gry będą ci przycinać  . Rożnica w wydajności w grach   pomiędzy core i5 np 4690k a fx 6300  przy twojej obecnej karcie graficznej  gtx 750 TI jest bardzo niewielka  . Pierwsze co bym zrobił to zakupił  4gb ram  następnie wymienił bym zasilacz  np na taki http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/ ,ten zasilacz  wystarczy spokojnie  na kolejną modernizacje sprzętu  w przyszłości  czyli wymiana płyty procesora i karty graficznej  plus OC  także będzie to zakup przyszłościowy  .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzieki, więc dokupię 4gb ramu. Czy ten GTX jest słaby? bo mi go w sklepie doradzili , szukałem czegos w cenie 500zł, Jeszcze moge go wymienić. link który podałeś pokazuję mi strone główna morele.

 

I jeszcze jedno pytanie co z chłodzeniem? bo komp pod obciazeniem masakrycznie głośno chodzi.

Edytowane przez kwas00
Link to post
Share on other sites

Dzieki, więc dokupię 4gb ramu. Czy ten GTX jest słaby? bo mi go w sklepie doradzili , szukałem czegos w cenie 500zł, Jeszcze moge go wymienić. link który podałeś pokazuję mi strone główna morele.

 

I jeszcze jedno pytanie co z chłodzeniem? bo komp pod obciazeniem masakrycznie głośno chodzi.

Zasilacz

Thermaltake Smart SE Modular 530W

 

Zasilacz

Thermaltake Smart SE Modular 530W  Komp głośno chodzi  tzn konkretnie co?  wentylator na procesorze? wentylatory w obudowie?  dysk?  napisz jaka masz obudowę ? Co do karty graficznej  to sam zobacz jaką oferuje wydajność np  na przykładzie wiedzmina 3  http://pclab.pl/art63116-15.html

 

 

Link to post
Share on other sites

@up

Jeśli jeszcze możesz wymienić grafikę to przynajmniej na gtx 750ti palit stormx dual, albo gtx 750ti gainward golden sample. Co do zasilacza ten powyżej wydaje mi się przesadą, antec vp 500 spokojnie wystarczy.

Jak wyżej kup sobie więcej ramy, do tego jakiś cooler na procka i podkręć, zawsze to skok wydajności ;)

Jaką masz płytę główną?

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do zasilacza ten powyżej wydaje mi się przesadą, antec vp 500 s
  Ja bym wolał  zostawić tego thermalteka smart 530 doskonale nada się na przyszłe modernizacje sprzętu nie trzeba będzie go zmieniać podstawa to zakup dodatkowego 4gb ramu  od tego bym zaczął 
Link to post
Share on other sites

Zwrotu niestety nie uznaja, no tak to jest jak sie samemu bez porad kupuję. Zostaniemy przy tej Palit i tyle. Ok czyli kupuje ram zasilacz i chłodzenie. Dam znac jak sie maja sprawy, mam nadiję ,że będzie lepiej. dzięki.

Jeszze jedno pytanie czy zasilacz corsair vs450 jest tez ok/ bo kumpel po prostu za groszę ma taki zasilacz. jak nie to nie wezmę.

Edytowane przez kwas00
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...