Skocz do zawartości

Kompatybilność podzespołów przed kupnem


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na tym forum, więc sory za wszystkie błędy.

Zamierzam dokupić nowe podzespoły do mojego PC.

Moja obecna specyfikacja;

MOBO: ASRock N68C-GS FX

CPU: AMD FX-4300

GPU: Gigabyte HD 7770 OC

RAM: Crucial 4GB 1600MHz DDR3 CL11

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W

 

Zamierzam kupić:

MOBO: MSI 970A-G43

RAM: Crucial 8GB 1600MHz DDR3 CL11

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan PRO HE924

 

1. Czy podane przeze mnie elementy będą ze sobą kompatybilne?

2. Czy może polecacie coś innego w podobnej cenie? Za te 3 części chcę zapłacić niewiele ponad 500 zł.

Link to post
Share on other sites

A do czego służy ten komputer ?

Przy tym zestawie więcej jak 8GB ramu nie będzie potrzebne, jak zresztą do każdego zestawu do normalnego użytku to jest najbardziej optymalna ilość.

Jak już będzie potrzeba zmiany, to będzie trzeba raczej składać nowy komputer.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

Może Asus M5A78L-M/USB3?

Chodzi mi o niedrogą płytę z którą mógłbym ulepszać moją skrzynkę przez kilka najbliższych lat :)

Do czego służy mi komputer? Gry, trochę grafiki i do pracy. Czy może narazie kupić drugą taką samą kość Cruciala (dual channel) a o płycie pomyśleć później?

Link to post
Share on other sites

Czy może narazie kupić drugą taką samą kość Cruciala (dual channel) a o płycie pomyśleć później?

 

Jedyna sensowna opcja.

 

Chodzi mi o niedrogą płytę z którą mógłbym ulepszać moją skrzynkę przez kilka najbliższych lat :)

 

Ten zestaw już jest najbardziej zoptymalizowany i zbudowany z pasujących do siebie wydajnościowo i cenowo podzespołów. Jak już wyżej delikatnie zasugerowano, żadne wymiany ani ulepszanie nie mają tutaj już sensu, jeżeli już to będzie trzeba poskładać cały nowy komputer.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie mają sensu?

 

Przykładowa zmiana procesora na mocniejszy, nie mówiąc o konieczności zmiany w tym wypadku także płyty jeżeli chodzi o AMD. Zostajemy wtedy ze słabszą odstającą już wydajnościowo kartą graficzną.

W sytuacji wymiany karty na mocniejszą, znowu będzie ona ograniczana przez sporo słabszy procesor, co w konsekwencji wymusza wymianę całości, czy to aż tak skomplikowane ?

Nie mówiąc o wspomnianej już wymianie/dołożeniu ramu, zasilacz to też raczej takie truchło - jakoś obleci, ale zmieniając całą resztę to też bym raczej go nie zostawił.

Zamierzam kupić:

MOBO: MSI 970A-G43

RAM: Crucial 8GB 1600MHz DDR3 CL11

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan PRO HE924

 

Zaproponowane zmiany są raczej kosmetyczne, nie przynoszące wymiernych korzyści w wydajności. Nawet po podkręceniu tego procesora, który też będzie pracował na 4,0-4,2GHz na byle jakiej płycie i boxie. Szkoda wydanych pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...