Skocz do zawartości

Laptop dla gracza 4000/5000zł


Recommended Posts

sluchaj ja to biore na prosta logike...im dluzej laptop pracuje w wyzszych temperaturach tym krotszy jego zywot, i chyba tak to dziala.

 

Wiesz ja np nie mialem zadnych problemow z chlodzeniem mojej aktualnej maszyny do pisania, do momentu az na zewnatrz temperatura powietrza nie skoczyla do 38 stopni, co za tym idzie chlodzenie na maxa nie wydalalo. Niby mowimy tu o extremalnych warunkach pogodowych ale taka tepmeratura utrzymywala sie przez prawie 3 tygodnie a kto wie jakie bedzie nastepne lato

 

Dlatgo szczegolnie w laptopach trzeba brac poprawke i miec te pare stopni mniej :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym obstawiał na notoryczny thermal throttling ze strony CPU. Akurat u mnie jest i7-4810MQ w Dellu E6540. Jak dostał w cztery litery Battlefield'em 4 to co jakąś godzinę dostawał throttla aż miło. Taktowanie z ~3.6-3.8GHz spadało momentalnie do 800MHz, wentylator wył jak szalony i z 50-60FPS'ów robiło się 15... po kilku minutach dopiero się uspokajało. Niezbyt przyjemny scenariusz podczas rozgrywki MP.

Dell ma co prawda trochę lipnie rozwiązanie chłodzenie - po jednym heatpipe na GPU i CPU oraz jeden wentylator, ale z tego co czytałem, ludzie mają z Haswellowymi i7 problem z thermal throttlingiem tak samo w MSI, Thinkpadach jak i Clevo.

Link to post
Share on other sites
Dell ma co prawda trochę lipnie rozwiązanie chłodzenie - po jednym heatpipe na GPU i CPU oraz jeden wentylator, ale z tego co czytałem, ludzie mają z Haswellowymi i7 problem z thermal throttlingiem tak samo w MSI, Thinkpadach jak i Clevo.

 

Poczytaj recenzje P150SM-A:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Clevo-P150SM-A.119977.0.html

 

Temperatura CPU:

- gry - 75 stopni stopni

- 100% obciążenie - 85 stopni

 

Asus też sobie dobrze radzi. Topowe model MSI również nie najgorzej.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Uwierz mi, te 400MHz w Turbo potrafi zrobić różnicę. No i na TDP przy Haswellach kompletnie bym się nie patrzył :)

 

I kolego @, czy w przytoczonej recenzji czytałeś tylko treść, czy oglądałeś również zrzuty ekranowe?

Powiedz mi jak długo ten procesor albo raczej jak krótko, musiałby chodzić na maksymalnym taktowaniu aby średnie taktowanie w czasie 1h 15min i 16s wynosiło w przybliżeniu 2,8GHz? Podejrzewam, że na pełnym taktowaniu 3,4GHz ten procesor pochodził może 2 minuty? Stąd takie a nie inne temperatury. Tak samo bardzo nie lubię, gdy podczas takich testów nie jest podawana temperatura otoczenia. Wydaje mi się, że bardziej nam zależy na delcie. Chyba jest różnica między 85*C w temp. otoczenia 26*C, a w temp. 16*C :)

Tak więc jak dla mnie, ten test jest po prostu mało rzetelny :)

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

No tak, dlatego powyżej i7 4702/4700MQ/HQ nie powinno się brać, tym bardziej że różnica w taktowaniu mała, a w cenie dużo większa.


2,8 GHz to nadal powyżej częstotliwość bazowej, więc jest dobrze, ale zawsze może być lepiej.

 

Miałem okazję się nim 'pobawić'. Podczas rozgrywki taktowanie spadło maksymalnie do 2,4 GHz.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Wole aby temperatury były na akceptowalnym poziomie, niż mieć maksymalne taktowanie CPU, które po pewnym czasie spada do minimum.

 

Żaden laptop nie utrzyma Turbo na CPU.


Widzę że kolega miał ten model. Napiszesz coś więcej, dlaczego nazywasz tego DTR-a g****m?

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

To pisz zrozumiale, bo z postu 34 wynika, że oceniasz DTR-a.


TDP i7 4810MQ jest identyczne jak w i7 4700MQ, więc...


W przyszłości kieruj się rozsądkiem przy zakupie laptopa, a nie będziesz miał problemów.

 

Dyskusję uznaję za zakończoną póki co ;)

Cieszę się niezmiernie.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

A czy 4690K ma takie same temperatury zegar w zegar i na tym samym chłodzeniu jak 4790K? A patrz, takie samo TDP. A żeby było zabawniej 4790K przy AVX 2.0 w Prime v28.6 wciąga na dzień dobry 140W na fabrycznych zegarach :) I gdzie to magiczne intelowskie 88W się podziało?

 

W przyszłości kieruj się rozsądkiem przy zakupie laptopa, a nie będziesz miał problemów.

Tak. Masz 100% racji. Powiem to następnym razem mojemu pracodawcy: "Sorry nie chcę i7 bo będzie się grzać".

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Może jednak warto czekać na np i5-6300HQ ?? 4 rdzenie bez HT, może nie będzie się grzał jak szalony a do gier powinien spokojnie starczyć, te 3 - 4 fps mniej może nie będzie robiło tak wielkiej rożnicy jak np ogólny komfort działania. Jeszcze się okaże, że bez throttlingu osiąga bardzo zbliżoną wydajność do obecnych i7 :) (w grach).

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

To zależy od ceny. Intel ma cały mobilny rynek dla siebie. Miejmy nadzieję, że ceny i5-tek nie będą na poziomie i7-mek, a te z kolei jeszcze wyższe. Jako że to "nowość", cena na początku będzie wysoka. Podczas gier wielowątkowość nie jest wykorzystywana, więc temperatury powinny być podobne, przy takim samym TDP. Jedyna zaleta to obsługa do 64 GB pamięci DDR4, ale tego raczej Autor nie wykorzysta.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Bywają gry dość mocno wrażliwe na ilość wątków, np GTAV, dlatego do tej pory średni był sens kupowania i5 do lapków do gier. Może teraz się to zmieni ale masz rację, z tego co widziałem np w Lenovo y50-70 różnica między i5 a i7 to 300 zł a różnica w wydajności x2

Link to post
Share on other sites

Teraz wszystko się zmieni. Skoro i5-tki mają 4 fizyczne rdzenie, to będzie zmiana cen i opłacalności zakupu.

 

Tak, różnica w wydajności jest, ale w Lenovo i5-tka ma 2 fizyczne rdzenie.


Co do gier, bardzo mało produkcji korzysta z wielowątkowości, co nie zmienia faktu, że obecnie do gier tylko i wyłącznie i7-mka się nadaje, i to nie z powodu HT, a z 4 fizycznych rdzeni.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

850m to tak naprawdę 860m z obniżonymi taktowaniami. Do 5 tyś można znaleźć coś wydajniejszego.

 

Jeżeli nie zależy Tobie na maksymalnej wydajności w tym przedziale cenowym, to możesz go kupić, ale GPU jest słabe.

 

W okolicach 5 tyś:

http://allegro.pl/asus-rog-g751jl-i7-8gb-1tb-gtx965-2gb-fhd-280zl-i5639750335.html

http://sklep.xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/333-msi-ge72-2qf-078xpl-gtx970m.html

 

MSI ma skopane chłodzenie CPU, jak już gdzieś wspominałem.

 

Ewentualnie za 5500 zł możesz dostać Clevo P177SM-A z GTX 970M.

 

Są to najwydajniejsze konstrukcje w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Z taką kasą nie patrzałbym na nic poniżej GTX960M. Wg mnie GTX960/965M powinieneś szukać. Ja osobiście bym brał Lenovo y50-70 na wypasie z SSD, Windowsem itd. A jakbym chciał mega poszaleć z kasą wziąłbym MSI GE62 na GTX965M. Lapek ma mega solidną konstrukcję przynajmniej wizualnie .. trchę gamingowych bajerów ... i mam szczerą nadzieję, że zmieniając GTX970M na 965M likwiduje się w znacznej mierze problemy tego pierwszego -> hałas, temp, throttling, problem z zasilaniem. G551 mi się zwyczajnie nie podoba .. od góry od strony ekranu/klawiatury wygląda jak fajny rasowy laptop do gier ale wystarczy spojrzec pod innym kątem i widać grubasnego nieproporcjonalnego plastikowego laptopa :/ ale owszem chłodzenie ma najlepsze z tych trzech opcji.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...