Skocz do zawartości

Laptop dla gracza 4000/5000zł


Recommended Posts

Witam,
Szukam laptopa dla graczy za 4000 zł, jeśli naprawdę warto jestem w stanie wydać 5000 zł. Lat mam 20, moim planem jest kupić porządnego lapka i podłączyć go do tv w pokoju(którego jeszcze nie mam, bo także szukam). Póki co używam Asusa X53S 15'.

Czego szukam w laptopie: możliwie jak najlepsze osiągi, chcę grać za 3 lata w nowe gry na najwyższych ustawieniach jeśli byłoby to możliwe, 3D, FHD, wielkość ekranu nie ma znaczenia, 15' ma swój plus, że idealnie mieści mi się do plecaka i ruszam w drogę.

Drugą sprawą jest TV. Jeśli ktoś się orientuje to także proszę o pomoc. Szukam TV do 2000/2500 zł. Oczywiście min. 40', 3D i żeby gry płynnie chodziły.

Chciałbym dobrze wydać ciężko zarobione pieniądze ;)

 

Szukam czegoś takiego http://archiwum.allegro.pl/oferta/laptop-asus-g751j-i7-4860-16gb-1tb-gtx980-w8-razer-i5033645096.htmlz tym że tańszy o 2 tyś...

Edytowane przez Illuzjons
Link to post
Share on other sites

Clevo odpada, słyszałem same złe opinie o tej marce, z Asusa jestem bardzo zadowolony, 3 lata i nic nie zepsute a używany nonstop. Co do 3d. Moim planem jest granie na TV, gdzie więc musi ono być - w laptopie, w TV czy w obydwóch? No i jeśli nie ma laptopa odpowiadającego moim wymogom to czy są takie, którym można wymienić karte graficzną? Wiadomo, za dwa lata będę chciał grać na lepszej grafice, to mógłbym wymienić i byłoby po sprawie. Jestem laikiem w tych sprawach, więc dziękuję za wyjaśnienie wszystkiego czarno na białym ;)

Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się, że optymalniej by było kupić lapka ze średniej półki tak jak poszukujesz (około 4,5k) i za dwa lata całego wymienić. Kupując dobrą chodliwą markę pewnie nie stracisz jakiejś ogromnej kwoty. GTX960M/965M starczy do jakiś 80% gier na ultra ustawieniach .. te 20% musiałbyś po prostu zacisnać zęby i dać na medium/high/niższej rozdziałce. Za dwa lata znowu kupisz lapka o 50% mocniejszego i wtdy te 20% też w ultra będzie chodzić :) Za "chcę grać we wszystko już" należą się niestety dodatkowe 3 tysie :/ W stacjonarkach to dużo niższa kwota :)

 

PS ... lapki do 5k z GTX970M raczej bym omijał szerokim łukiem .. ta karta już troszkę jednak prądu żre i trochę ciepła wytwarza. Tania konstrukcja lapka będzie Cie niemiłosiernie wnerwiać .. ciągły odkurzacz i throttling albo zjadanie części baterii w trakcie podłączenia do AC. Chyba, że dawid zna jakiś konkretny model ale wydaję mi się, że za tą cenę to GTX960/965 i po prostu odpuszczenie Crysisów ;)

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Ja nie mówie o grach tylko z 2015 roku ale o jakimś tam paroletnim rozrzucie gier .. nadal podtrzymuje to 80% :)

 

GTX960M:

 

Metal Gear Solid V - Ultra, FHD - 36 fps

Grid Rally - High FHD - 70 fps

GTAV - High FHD - 43 fps

BF Hardline - High, FHD - 50 fps

The Crew - High, FHD - 51 fps

CoD AW - High, FHD - 53 fps

Civilization V - Ultra, FHD - 39 fps

F1 2014 - Ultra, FHD - 83 fps

The Evil Within - High, FHD - 40 fps

Alien Isolation - Ultra, FHD - 46 fps

Fifa 15 - High, 4K - 63 fps

Sims 4 - Ultra, FHD - 62 fps

Risen 3 - Ultra, FHD - 37 fps

Grid Autosport - Ultra, FHD - 49 fps

Wolfenstein The New Order - High, FHD - 46 fps

Batman Arkham Origins - Ultra, FHD - 48 fps

The Bureau XCOM Declassified - Ultra, FHD - 45 fps

Saints Row IV - Ultra, FHD - 36 fps

DOTA 2 - Ultra, FHD - 100 fps

Bioshock Infinite - Ultra, FHD - 44 fps

Starcraft II - Ultra, FHD - 54 fps

Tomb Raider - Ultra, FHD - 49 fps

Dead Space 3 - Ultra, FHD - 93 fps

Diablo III - Ultra, FHD - 121 fps

Alan Wake - Ultra, FHD - 38 fps

Anno 2070 - Ultra, FHD - 55 fps

Mafia II - Ultra, FHD - 77 fps

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
Szanuję Twoją opinię, uważam natomiast, że porządnego 15 calowego lapka z GTX970M za 4000 - 5000 pln się nie kupi. To moja opinia:)

Ja Twoją również. MSI oferuje 970m, jednak chłodzenie CPU nie powala wydajnością. Innym przykładem może być Clevo, np. P150SM-A.

CO do wydajności, to spójrz tutaj:

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

 

dobra podstawka chłodząca nie pomoże przy http://allegro.pl/ce...5628092374.html?

Jak ma pomóc, skoro wentylator 'zasysa' powietrze spod płyty głównej, zamiast (jak wentylatory GPU) spod laptopa?

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

MSI z 970M kosztuje 5,5 k .. do tego zasilacz nie wyrabia obciążenia, występuje throttling i zżeranie baterii na podłączeniu AC. Chłodzenie działa jak suszarka. Operacja się udała ale pacjent zmarł ;) Wolałbym chyba tego Apache'a ale z 965M. Jest szansa, że te probemy wtedy znikają ale 100% pewności nie mam.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

 

 

te "odwrócone" wentylatory mają jakikolwiek sens?

Nie, chyba że chcesz się ogrzać. ;) 100 stopni na i7 48XXMQ.

 

 

 

MSI z 970M kosztuje 5,5 k .. do tego zasilacz nie wyrabia obciążenia, występuje throttling i zżeranie baterii na podłączeniu AC. Operacja się udała ale pacjent zmarł ;)

5200 zł:

http://sklep.xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/333-msi-ge72-2qf-078xpl-gtx970m.html#

 

Drenaż baterii - wiele laptopów na to 'choruje'.

 

Układ chłodzenia - o nim wspominałem.


Zasilacz - masz rację, ale ja na to nic nie poradzę.

 

Ostatnio jeden użytkownik pisał, że faworyzuje Clevo, więc wolałem podać dwie propozycje.

Link to post
Share on other sites

z tego co widze aktualnie na rynku to nie ma zadnej sensownej 15" z karta wydajniejsza niz 960m, a te ktore maja mocniejsze grafiki niestety maja duze problemy z chlodzeniem itp

wg mnie najkorzystniej cena/wydajnosc wychodzi asus g551jw w tym przedziale cenowo-wielkosciowym 

 

Jezeli chcesz laptopa bardzo stacjonarnego to szukaj jakiejs 17''  

o wiele latwiej kupic chlodna i wydajna 17 calowke niz 15

 

np taki asus g751, wydaje mi sie ze jest to jedna z najbardziej udanych konstrukcji ostatnich miesiecy i nie powala cena jak np alienwary 

Link to post
Share on other sites

Według wielu ma wadę.. jest to CLEVO.;)

 

Moim nie ma żadnych wad, poza matrycą typu TN.


Można się jeszcze przyczepić do jakości wykonania. Nie jest to poziom Asus'a, ale ogólnie jest dobrze. P150SM-A ma dobre recenzje.


Zieloni obniżają wydajność GTX 8XXM, więc warto dopłacić do 970m.

Link to post
Share on other sites

Ale nie musisz, przecież nikt Ci nie karze...

 

Tak, jest dość gruby, ale to DTR, a nie zwykły laptop. Porównaj sobie układy chłodzenia. Dopiero Asus G751, MSI GT72 i Alienware 15 mogą się z nim równać, pod tym względem.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...