Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam zamiar zakupić nową kartę graficzną R9 390. W tym momencie zastanawiam się od którego producenta kartę wybrać, czytałem iż najlepszym wyborem będzie Asus albo MSI. Jednak w danym temacie była mowa o chłodzeniu DCII, a w sklepie znalazłem również wersję DCIII. Moje pytania:

Która karta będzie wydajniejsza i cicha jednocześnie?

Czy cena może spaść w najbliższym czasie?(wiem, że nic nie jest pewne, ale może ktoś coś wie)

czy zasilacz xfx xtr 550W gold wystarczy do takiej karty?

 

Moje podzespoły:

Płyta główna gigabyte ga 870a ud3

Procesor amd Phenom II x4 840

Zasilacz xfx xtr 550W gold

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym jednak moja aktualna karta graficzna odleciała do elektronicznego nieba ;) i muszę od niej zacząć. Wierz mi jeszcze 1 max 2 miesiące i miałem wymieniać proca i płytę, kartę zostawić na później, bo nawet dawała radę, a tu taka niemiła niespodzianka. Więc co radzisz ???

Link to post
Share on other sites

Tak jak wcześniej pisałem, posiadam kartę od MSI i mogę ją szczerze polecić. Przy dużym obciążeniu szum z obudowy nie jest jakiś bardzo słyszalny, do tego większość czasu spędzam z słuchawkami na uszach :)
Co do twojego pytania czy GTX 970 nie byłby lepszy jest to dość często poruszany temat na forum jedyną słuszną odpowiedzią jest : zależy gdzie :) W ponad połowie tytułów, benchmarków chociażby na YT etc. ukazuje, że R9 390 jest kartą wydajniejszą oczywiście kosztem poboru prądu, większej ilości ciepła. Teraz samo OC, karta od Nvidii - maxwell kręci się bardzo ładnie gorzej z R9, natomiast wersja od MSI potrafi ładnie się podkręcić, zależy od sztuki.
Nie wiem jak karta od Sapphire bo nigdy takiej nie miałem, wydajnościowo jest pewnie bardzo zbliżona do wersji MSI lub Asusa lecz tutaj jej rozmiar jest minusem.
Jeżeli zamierzasz grać w tytuły ze wszystkimi często zbędnymi wodotryskami to bierz GTX 970 hairworks itp. Ja polecam R9 390, tak jak mówiłem wszystko zależy od tytułu w jaki chcesz pograć.

Link to post
Share on other sites

Zależy od rozdzielczości na której grasz. Jeżeli jest to Full HD, bądź niższa, to GTX 970 będzie lepszy (po OC, newet w QHD może się równać). Oczywiście, mówię o średniej wydajności, gdyż w niektórych grach jedna karta, może być bardziej faworyzowana od drugiej.

 

Porównanie do referencyjnego GTX-a 970:

https://www.techpowerup.com/mobile/reviews/Powercolor/R9_390_PCS_Plus/30.html

Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem to napisać :) Zależy w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać. Moim zdaniem raczej nie będzie widzialnej różnicy między R9 390 a GTX 970. Różnica około 3 klatek nie jest aż tak widoczna lecz mogą się zdarzyć wyjątki. Tak jak blaven napisał, pod FHD lepsza 970 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...