Skocz do zawartości

Czy na pewno płyta padła?objawy.


Recommended Posts

Cześć prawdopodobnie padła mi płyta po tym jak zmieniłem pastę możliwe ze właśnie wtedy urwałem pol pinu jak wyciagalem procesor, komputer piszczy i nie wlacza się, nawet nie pokazuje się bios czy to na 100% płyta czy może procesor bo widzę na nim pod spodem brak tej jednej malej płytki miedzianej, która łączy się z pinami w sokecie. Podpialem nawet monitor pod sama płytę i zero biosu wyciagnalem kości ram i kartę graficzna też brak biosu.

Link to post
Share on other sites

Komputer piszczy - a może stara się powiedzieć co mu dolega więc: 

-procesor

-jaka to płyta główna

- jak piszczy  -> postaraj się opisać np. 3 krótkie sygnały, 2długie 1 krótki czy cuś.

 

Jeśli jesteś pewien że brakuje tego pinu to wątpie że da radę coś takiego naprawić ( nie spotkałem się jeszcze ze czymś takim, jakbyś dał na jakiś serwis to prędzej ją wymienią niż naprawią ) .

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Jest to równomierny szybki dzwiek "pi pi pi" przez 16 sekund auto restart i w nieskończoność. procesor Intel pentium g630 płyta Ga-h61ma-d2v. To, że piszczy to wiem, że mowi coś dolega, ale 100% nie jestem pewien co? może jedna lub kilka rzeczy. Kolega mowil, że są ludzie, którzy nie takie rzeczy potrafią robić, ale chciałem się upewnić.

Link to post
Share on other sites

https://screencloud.net/v/s1eW

 

https://screencloud.net/v/A6cq

 

Spróbuj twoje pikanie porównać do jednego z tych. Mi bynajmniej pomogło z ramami. Wiem że komputer robi " pi pi " ale chodzi o to aby rozpozać sekwencję - 3 krótkie / 2 długie 1 krótki . Powinieneś się domyślić ;) 

Co do naprawy to naprawdę nie słyszałem o takich rzeczach ale jak najbardziej możesz poszukać/popytać w serwisach.

Link to post
Share on other sites

Dzwiek jest ciagly równomierny. Na innym forum powiedzieli, że dźwięki nie zawsze muszą wskazać problem. Jako, iż brak biosu nawet po wyjęciu karty graficznej i ramowe to prawdopodobnie jest to zjechana płyta możliwe, że ten pin nie łączy z prockie i chu* bombki strzelił ;) przez te 3 dni nauczyłem się trochę więcej o komputerach ze strony technicznej;] i + to co koledzy na innych forach mi poradzili.

Link to post
Share on other sites

Dodaj na youtube film powinno być ok, poszukaj jakiegoś programu do edycji filmów i dodaj 2 zdjęcia do filmu zanim wrzucisz na yt.

 

Otwierałes forum w pełnej wersji ?

Na samym dole strony masz przełączenie.

Edytowane przez pr000
Link to post
Share on other sites

ten tablet ma 2mpx filmik wychodzi jakbym nagrywal lodowka. Na innym forum normalnie dodalem foty tu nie idzie, dobra kij jutro kolega ma mi ziomka zalatwic od naprawia plyty mozliwe, ze dolutuje tego pina albo cos w tym stylu lub doszuka sie czego innego. Dzięki za zainteresowanie.

Edytowane przez kubatoja
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...