Skocz do zawartości

GTX 260 65nm 216sp a GTX 260 55nm 216sp


Recommended Posts

Witam. Potrzebuję na pilnie karty graficznej, bo moj 9800GT poszedł do..... graficznego nieba :). A że nie sr*m kasą szukam czegoś do 400zł max. Ujrzałem te dwie karty co w temacie. Ale zaintrygował mnie GTX 260 216sp wykonany w procesie technologicznym 65nm. Słyszałem że to limitowana seria, i jest ich bardzo mało. Czym on się właściwie różni od "powszedniaka" wykonanego w 55nm ? Chciałbym dodać również że zależy mi na dobrych możliwościach OC. A może jest coś lepszego niż te karty. Dodam też, że sugeruję się tym:

http://www.overclock.net/graphics-cards-general/502403-graphics-card-ranking-5th-time-last.html

 

Edit: Patrzyłem również że w moim zasięgu jest pewien GTX 275. Ale strasznej różnicy w wydajności między 260 a 275 nie ma. Aczkolwiek wydaje mi się że GTX 275 w moim zakresie cenowym bd bardziej opłacalny.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem na czym miałby polegać limitowany charakter GTX 260 wykonanego w 65nm, ale gpu wykonany w procesie technologicznym 55 nm jest mniej prądożerny i chłodniejszy, więc lepszy. Sam mam GTX 260 Gainwarda i jestem z tej karty zadowolony, ale teraz najbardziej opłacalną kartą zielonych jest GTX 460. Chyba warto dozbierać ok. 150 zyli i kupić właśnie taką kartę.

Link to post
Share on other sites

Właśnie ta karta w 65nm jest Gainwarda, a w opisie można przeczytać

 

"Ta wersja GTX 260 jest unikatowa - to wysokiej klasy wypust z chwili kiedy wprowadzono 216 sp, ale jeszcze zachowano wyższy proces technologiczny 65nm. Takich egzemplarzy powstało niewiele i są prawdziwą rzadkością. Dzięki temu mamy dostęp do programowych regulatorów napięcia, możliwość modyfikacji biosu i wysoką jakość wykonania"

 

Co do 460, to chciałbym ją mieć, ale bardzo pilnie potrzebuje karty. A co powiesz o GTX 275 ?

 

Na radki bym też popatrzył, ale np: seria 48xx w stosunku do kart nvidii jest bardziej prądożerna, a ja mam zasilacz 500w i nie chciałbym mieć ogromnych rachunków.

Link to post
Share on other sites

Jeśli przyrównywać GTX 260 216sp do nowych radków to do modelu 5770, obie karty oferują bardzo podobną wydajność z minimalną przewagą GTX'a. GTX 275 mógłby być ciekawą opcją chyba tylko jako używka w atrakcyjnej cenie, bo nowy pewnie będzie cenowo podchodził pod GTX 460.

Jaki dokładnie masz zasilacz? Jeśli coś przyzwoitego to nie musisz się martwić, pociągnie każdą z kart, o których mówimy.

A ten opis tego wyjątkowego i limitowanego GTXa to pewnie z allegro? Programowa zmiana napięcia niby rzecz ciekawa bo GTX 260 dobrze się kręci, ale zawsze jest ryzyko uszkodzenia karty przy takich zabawach.

Link to post
Share on other sites

:) takie teksty z allegro potrafia naprawde rozbawic :)

Dalessi im mniejszy proces technologiczny tym lepiej...dlatego jezeli chcesz gtx-a 260 to szukaj 216sp/55nm bo te sa najmlodsze... koles ma racje ze nie wyszlo za wiele takich kart bo mozna ja nazwac przejsciowka...stare gtxy mialy 192ps (chyba) nowe 216 wlozyli wiecej ps ale zostawili jeszcze 65nm.

jezeli masz do kupienia gtx-a275 to tez dobre rozwiazanie wydajnoscia jest na rowni z gtx-em 460

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem tutaj żeby spytać się tych co mają bądź mieli tą kartę o co chodzi ;). A postanowiłem(i już to zrobiłem) że kupię GTX 260 216sp 55nm za 350zł. Niestety ale czas mnie bardzo pośpieszył i wymógł na mnie jak najszybciej kupna karty. Zdecydowałem na własnie takiego GTXa firmy Sparkle. Temat można zamknąć, a udzielającym się dziękuję za odpowiedzi. A nad GTXem 460 lub czymś lepszym będę myślał jak będzie premiera radków z serii 69xx, bo ceny polecą w dół.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...