Skocz do zawartości

Ulepszenie maszyny


Recommended Posts

Hej,

potrzebuje jak najmniejszym kosztem jak najbardziej przyspieszyc starą maszynę. Budżet to okolo 500zl. Karta graficzna zapewne zostanie ta co jest. Co radzicie?

 

Asus P5VDC-TVM SE, VIA P4M890/VT8237R+, BIOS:0202(02/01/07)

Intel Celeron D 351, 3200 MHz (24 x 133)

NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB)

SAMSUNG HD160JJ (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Kingston 1 GB DDR2-800 (400 MHz)

Kingmax 512 MB DDR2-533 (266 MHz)

 

Pełny raport everesta:

http://pastebin.com/wR6Ffwbh

Link to post
Share on other sites

tak, maszyna ma słuzyć do prac biurowych i grania w oczywiście trochę starsze tytuły. Czego więcej miałbym oczekiwać od staruszka po lekkiej przebudowie ;}

Czy proponowany przez robo32 Phenom x2 3,2 GHz ma sens przy gf 8600gt?

Może lepiej wziąć słabszego procka, ale dorzucić ramu do 3gb łącznie?

 

Czy taka płytka asrocka jest lepsza opcją niż produkty msi lub gigabyte w podobnej cenie? Natrafiłem na niejedną niepochlebną opinię odnośnie asrocka. W maszynie którą na co dzień użytkuję mam msi p45 platinum i jestem z niej w 100% zadowolony, czy na tańszych produktach msi także można polegać?

Link to post
Share on other sites

Myślałem odwrotnie - czy jest sens wkładać tak dobrego proca jak proponowany phenom x2 3,2 GHz do maszyny z podstarzałą grafiką gf 8600? dalsze modernizacje sprzętu jak np. zmiana karty graficznej nie są przewidywane. Chciałbym, żeby ten sprzęt był na styk, procek dopasowany do tej grafiki lub najwyżej 9800gt, a nie nastawiony na jakieś kolejne rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=29&s=176&ss=1&g=85178&n=ASRock-N68C-S-UCC-GeForce-7025-DDR3-800-SATA2-RAID-VGA-GLAN-mATX

 

a co to za plyta ? ze smietnika? czy zlomowana? :)

 

takiej jakosci plyt normalni ludzie nie dotykaja 5x lepiej kupic porzadna uzywke

zawsze można dopłacić, ale widzę po opiniach ludzi z innych for, oraz tego to nie jest aż taka zła, mi chodziło żeby wykorzystać ramy ddr2,

a nie po chamsku wyjeżdżać że ze śmietnika, najpierw trzeba coś mieć żeby inne komentować( :D ) pusty profil :)

Link to post
Share on other sites

a ktos tu proponuje starą ? co to znaczy stara? mi sie wydaje ze ani Ty ani ja - poprostu ta plyta jest maxymalnie do d... ot wszystko

 

wydajnosc jest jak nowa to i platforma jak nowa nie wiekiem sie liczy tylko wydajnoscią wiek platformy

 

starą to autor ma wlasnie do wymiany

Link to post
Share on other sites

ale coz z tego ze nic nie wyjdzie ? - to kiedys sprzeda wszystko tak jak dzis sprzedaje wszystko razem

 

wazne ze ma tanio dobrą wydajnosc

 

ja juz wymienilem platfrome po calosci z 10 razy w zyciu a procki na te sama to moze z 2 razy bo sie nieoplaca wymieniac jakichs elementow tylko pchac wszystko i skladac od nowa - i jakos rece mnie nie bola od przekladania plyt :)

Link to post
Share on other sites

tutaj komplikuje troche sprawa bo masz ramy ddr2 i sa jszcze obecne plyty obslugujace ten interfejs ale odchodza stopniowa w zapomnienie. A jak chcesz zosatc przy procku to wez karte HD4670 His IceQ nowki za po 220zl nie maja dodatkowego zasilania wiec pobieraja male ilosci pradu, sa ciche a przede wszystki wydajne i calkiem przyzwoicie sie kreca. Kupiłem ostatnio taka gdyz w sklepie była promocja chba za 215 nówka i mam ja do testów wyobraz sobie ze rdzen podkrecilem z 750/820 a pamieci z 1000/1120 ;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...