Skocz do zawartości

zasilacz - 650w - max 450zł


Recommended Posts

Bez zbędnych ceregieli opisze moje wymagania

 

-ma być 650 wat minimum i proszę się tego trzymać

-modularny

-cichutki w idle, pod obciążeniem moze byc slyszalny bo i tak go grafika zagluszy (jak nie będzie tak cichy jak OCZ MxS to sobie darujcie)

-certyfikat? bronze minimum gold mile widziany

-nie chce purepowera bo te wtyczki są obleśne

 

XFX XTR odpada na dzieńdobry bo miałem 3 sztuki i każdy rzęził bardziej niż mój 6 letni OCZ

 

myślałem nad używką korsarza RM - fakt używki loteria ale jak ma gwarancję to czego nie, jak się po 2 latach zepsuje to nie będę płakał :P

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bardzo rozsądnym wyborem jest GM G650M. Moduły DC-DC, odpinane kable, 80+ Bronze (wiem, teraz chyba każdy chciałby co najmniej złota). Ale polecana maszyna i jeszcze zaoszczędzisz. Może i nie mam racji, ale sądzę że trzeba kupić zasilacz, który nie wysadzi PC za rozsądną cenę. kasę lepiej włożyć w inny element. PSU samo z siebie szybkości nie dodaje.

Link to post
Share on other sites

 

 

kasę lepiej włożyć w inny element.

Moja szkoła znów mówi, że zasilacz jest ostatnią rzeczą na której można przyciąć %-)

 

 

EVGA 650 GS - oem Seasonic SSP-650RT, bardzo dobry elektrycznie, bardzo cichy, półpasywny, dobrze okablowany.

Minimalnie drożej: SuperFlower Leadex Gold 650 - najlepszy zasilacz jaki można kupić w tym budżecie, świetny elektrycznie, świetna jakość komponentów, cichy, bardzo dobrze okablowany. 

Link to post
Share on other sites

o tym leadexie duzo dobrego slyszalem, jednak i tak budżet zwiększyłem o 50zł, a tak to mi wyjdzie prawie 100zł więcej z przesyłką z Angeli ;/  ale bede się musiał zastanowić

 

A korsarz RM750? kupiłbym używkę bo są w super cenach, jak ma gware to mi tam kij jak coś padnie

wiem że ludzie coś psioczyli jaki ten RM zły ale prawda jest taka że nikomu jeszcze nie padł

Link to post
Share on other sites

na razie 4690k @4,5 + gtx 970 @1500 

 

ale w ciągu 2 miesięcy kupuje 980ti (też bede kręcił hard) i moze bede zmieniał proca na 4790k więc pod ten sprzęt celuje

 

a że chce mieć spokój to 630-650 wolę mieć ;)

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Moja szkoła znów mówi, że zasilacz jest ostatnią rzeczą na której można przyciąć %-)

 

Czytaj ze zrozumieniem!!! Powtarzam - jeśli można kupić taki zasilacz, który zapewni 100% bezpieczeństwo PC za część sumy, jaką autor chce wydać - to warto tak zrobić. W pierwszej kolejności zasilacz ma zapewnić BEZPIECZEŃSTWO! Jeśli to robi - po co iść w wydatki? 80+ to marketing. Oszczędności pojawiają się przy zmianie starego zasilacza, mającego sprawność 60-70% na 80 Bronze. Potem różnica w cenie zwraca się dawno po upływie czasu, kiedy trzeba by wymienić zasilacz (5-10 lat, inaczej  niektóre elementy zestarzeją się). Owszem, to tylko moja opinia, dlatego mamy prawo do innych poglądów :) .

Link to post
Share on other sites

Tylko mi również zależy na cichej pracy, nie tylko na bezpieczeństwie - a wyższa sprawność to nie tylko marketing lecz niższe temperatury co się przekłada na cichszą prace ;)

 

Chociaż jak to jest ze moj 6 letni ocz który miał ledwo 80+ jest bardziej cichy od nowu

nowiutkiego xfx xtr?

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

to fajnie że na recenzji z techpowerup jest napisane "high quality FDB fan"  :rotfl:

 

uprzedzam że trzeba sobie podglosnic youtube

tak terkotała sztuka #2 

 

Ciężki to będzie wybór oj ciężki 


dobra - jednak dla swojego świętego spokoju postanowiłem zwiększyć budżet do 500zł.

 

więc co w tej cenie?

 

co myślicie o tej konstrukcji?

http://www.morele.net/zasilacz-fractal-design-newton-r3-800w-fd-psu-nt3b-800w-613076/

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

jezeli chodzi o prawdziwa cisze to polecam kupic mocniejszy zasilacz i przelaczyc w tryb pasywny - tylko trzeba sprawdzic moc na ilosc kart aby sie nie rozgrzewal. Jak ktos ma wode albo rozkreci zasilacz i walnie regulator to juz w ogole bajka bo jest cisza absolutna.

 

gdzies chyba mialem swietnego super flower 1200 platinum - porzadna 12V, sa tam swietne konwertery dc-dc a nie grupowa regulacja napiec, jest modularny. Cena wyzsza ale sprzet swietny, jak by co to sie odezwij poszukam.

Link to post
Share on other sites

nie no nie liczę na prawdziwą ciszę - nie mam zwodowanego pc i raczej przez najbliższe dwa lata nie będe miał, nie stać mnie :D

 

Pod pełnym obciążeniem mój komputer i tak spokojnie zagłuszy zasilacz - ale mi zależy na tym żeby podczas lekkiego obciążenia gdzie na procu ledwo się kręci wentylator a na karcie graficznej na minimum żeby nie było go słychać ;)  no i full pasyw w IDLE

 

tak więc na chwile obecną myślę nad superflowerem leadex 650, tym fractalem oraz RM650 (który podobno jest najlepszy z wszystkich RMek, i z tego co wiem jest od OEMa HXów). Jedyne co mi się trochę nie podoba we fractalu to te kable natywne - trochę krótkawy ATX 24 (550mm), i kolorowe kabelki zamiast czarnych - coprawda nie mam budy z oknem ale pewnie będe miał :P

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...