Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Nie popieram... ale jak nie cenzura to wykradanie danych. Wyboru w zasadzie nie masz. Można wrócić do Nokii 3210 jeśli ktoś potrzebuje.

Ten temat upadł już dawno, ludzie się na to zgodzili w momencie jak olali zbieranie danych przez Goowno. Prawodawcy mają to w dudzie czy kupując telefon się na to godzisz czy nie. Producent daje blokadę boot albo tracisz gwarancję, soft to samo, albo chcesz używać i się zgadzasz albo spadaj. Nie mamy już tutaj nic do powiedzenia.

To jak ze Steam, płacisz za to ale to nie jest twoje.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wszyscy nas szpiegują na potęgę. Żaden producent telefonów nie jest święty. https://www.chip.pl/2020/01/czy-samsung-tez-wysyla-informacje-wladzom-w-pekinie/
Telewizory Samsunga swego czasu też podsłuchiwały i nie wiadomo czy nie robią tego teraz, ale to nie znaczy, że ich nie kupię.


Link to post
Share on other sites
39 minut temu, marik81 napisał:

Wszyscy nas szpiegują na potęgę. Żaden producent telefonów nie jest święty. https://www.chip.pl/2020/01/czy-samsung-tez-wysyla-informacje-wladzom-w-pekinie/
Telewizory Samsunga swego czasu też podsłuchiwały i nie wiadomo czy nie robią tego teraz, ale to nie znaczy, że ich nie kupię.

 

 

Czekaj pomogę mu w osiągnięciu pełni szczęścia wynikającego z poszerzenia horyzontów:

 

1. Te pieniądze co je masz w większości nie istnieją bo je sobie bank wirtualnie stworzył, nie maja pokrycia w złocie, nie mają pokrycia w rezerwach gotówkowych, nie mają żadnego pokrycia, są jak kryptowaluty tylko, że państwo wie ile ich masz żeby cię pilnować i odpowiednio opodatkować albo sprawdzić czy nie robisz czegoś za co powinieneś płacić podatki a nie płacisz

2. Rząd nie ma swoich pieniędzy, ma twoje pieniądze i innych. Jak coś Tobie daje to wszyscy za to płacą. Za wybory kopertowe, za elektrociepłownie w Ostrołęce, za przekop mierzei wiślanej, kary za Turów, dotacje dla Młodzieży Wszechpolskiej, Rydzyka i fundusz kościelny też płacisz. 

3. CIT, VAT i całą resztę też płacisz tylko, że nie bezpośrednio. Jak podnoszą obciążenia przedsiębiorcom to podnoszą Tobie bo oni zapłacą to z podwyższonej ceny "produktu"

4. Ropa, rafinacja, dystrybucja, kontrola jakości to jakieś 10% ceny paliwa, reszta to podatek dla państwa

5. każdy Twój telefon, każdy sms, każdy email, każda wiadomość na whatsapp, fb, telegraf jest monitorowana

6. Jak ktoś bardzo chce to może odpalić na Twoim telefonie słuchanie w dowolnej chwili i słuchać co też tam mówisz i inni do ciebie. Może odpalić kamerę w tym samym celu

7. To samo może Twój laptop, kamerka przy PC czy wszystko z kamerą i podłączeniem do neta

8. W każdej chwili można sprawdzić gdzie jesteś namierzając Twój telefon, gdzie byłeś i gdzie możesz być. A potem można to sprzedać 

9. To samo z Twoimi historiami przeglądarek

 

2tlkxrn.jpg

  • Lubię to 5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, pendzel_3 napisał:

Znam jednego takiego, spotkanie zaczynamy od zostawienia telefonów,  dopiero po tym wyjmuje kija z tyłka, przewalone.:->

Na pewne tematy też rozmawiam dopiero po wyłączeniu telefonu ;) Większość tego co ernorator napisał jest oczywiste, a sporo osób wciąż nie ma o tym pojęcia. Mam tylko kilka uwag:

 

50 minut temu, ernorator napisał:

4. Ropa, rafinacja, dystrybucja, kontrola jakości to jakieś 10% ceny paliwa, reszta to podatek dla państwa

No jednak trochę więcej niż 10%, nie chce mi się szukać ile dokładnie. Na pewno podatki to ponad 50%.

52 minuty temu, ernorator napisał:

5. każdy Twój telefon, każdy sms, każdy email, każda wiadomość na whatsapp, fb, telegraf jest monitorowana

Jeśli nie ma na telefonie żadnego rootkita, pegasusa itp. to signal i być może też telegram są bezpieczne z tych popularnych komunikatorów. Przynajmniej bardzo chcę w to wierzyć :D 

54 minuty temu, ernorator napisał:

9. To samo z Twoimi historiami przeglądarek

No tu chyba nie do końca, przeglądarka chyba nie przechowuje historii w chmurze tylko lokalnie jak nie jesteś zalogowany. No ale mogę się mylić.

Z resztą się zgadzam w 100%.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, zbiku90 napisał:

1. Na pewne tematy też rozmawiam dopiero po wyłączeniu telefonu ;) Większość tego co ernorator napisał jest oczywiste, a sporo osób wciąż nie ma o tym pojęcia.

 

Mam tylko kilka uwag:

 

2. No jednak trochę więcej niż 10%, nie chce mi się szukać ile dokładnie. Na pewno podatki to ponad 50%.

 

3. Jeśli nie ma na telefonie żadnego rootkita, pegasusa itp. to signal i być może też telegram są bezpieczne z tych popularnych komunikatorów. Przynajmniej bardzo chcę w to wierzyć :D 

 

4. No tu chyba nie do końca, przeglądarka chyba nie przechowuje historii w chmurze tylko lokalnie jak nie jesteś zalogowany. No ale mogę się mylić.

 

5. Z resztą się zgadzam w 100%.

 

 

1. Nie wystarczy wyłączyć, trzeba wsadzić w klatke faradaya albo zostawić daleko od rozmowy

2. Masz rację, sprawdziłem do 60% to podatki i opłaty

3. Samo oprogramowanie producenta, sam android google + dane wchodzące i wychodzące

4. Fakt źle określiłem, nie przeglądarki a przeglądania, np. dostawca usługi to trzyma (niby nie ale wiadomo)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, ernorator napisał:

Jak ktoś bardzo chce to może odpalić na Twoim telefonie

To jest bardzo drogi biznes. Byle zakolaka nie będą tak inwigilować. IIRC spalono u nas 'zaledwie' kilkanaście (-dziesiąt?) licencji pegasusa, więc nawet na tych na których by chcieli 'odpalić' nie za bardzo jest taka

 

prosta możliwość.

Ale ogólnie się zgadzam, można się przerazić co, ile, kiedy, jak dokładnie i jak łatwo służbom ustalić na temat obywatela.

1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

signal

 

E2EE też nie jest idealne i nie daje gwarancji. Nic nie daje, chociaż signal jest najbliżej ideału.
Telegram nie ma end-to-enda iirc. Dobrą alternatywą była Threema, bo to co signal + jurysdykcja szwajcarska a nie USAńska, ale dawno się nie przygladałem i mogło się coś zmienić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...