Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Sprawiedliwość to nie jest zemsta. Sprawiedliwość jest pozbawiona takich emocji.

Czyli co... podział na stosunek wyuzdany i lekki. W przypadku gwałtu...

W sumie brzmi logicznie... po co emocje.

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawiedliwość to nie jest zemsta. Sprawiedliwość jest pozbawiona takich emocji.

I tak w ogóle, jesteś taki dojrzały i w ogóle chcesz mówić tak ładnie o sprawiedliwości... to co... oko za oko?

I zdecydowanie nie zrozumiałeś mojego przekazu... pisząc o córce miałem na myśli to, że facet (verul) musi zrozumieć, że nie ma znaczenia, czy ktoś wrzuci pigułę i się lekko zabawi, czy weźmie siłą w jakimś rowie. Efekt ten sam, okoliczności przed zdarzeniem te same (on chce, ona nie). Kara ta sama - maksymalnie wysoka. Nie mówiąc o tym, że za takie barbarzyńskie zachowanie opcja "oko za oko" jest jak dla mnie bardzo, bardzo na miejscu. Ale niestety XXI wiek itd.

 

EDIT: O właśnie... dokładnie tak jak pisze gtr.

Nie da się takich rzeczy jasno określić. Gwałty są różne, okoliczności są różne.

Wymyśl dwie sytuacje, a ja Ci powiem, czy mam jakieś wątpliwości.

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nigdy się nie kryję ze swoim poglądem na tą sprawę.

Wystarczy wyobrazić sobie rodzinę która straciła kogoś bliskiego na skutek morderstwa/gwałtu.

Ja mam sporą wyobraźnię. ;)

A to, że człowiek nie jest Bogiem, aby zabierał życie innym w imię zadośćuczynienia/sprawiedliwości- proszę...

Tu nie chodzi o sprawiedliwość, bo życia człowiekowi zabitemu nic nie zwróci, lecz o to, że takie menty nie mają prawa chodzić po ziemi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wyobraź sobie, że masz córkę... reszty się domyśl... też będziesz takie bzdury wygadywał? Chłopie... poświęć chwilę i... po prostu... pomyśl.
Co to ma do rzeczy? Znasz takie powiedzenie jak nemo iudex in causa sua? Jakby mi zgwalcil ktos corke to bym chcial gnoja udusic i pocwiartowac, ale jeszcze raz powtarzam: nemo iudex in causa sua. To ze ja bym tak chcial i kazdy ojciec nie znaczy ze takie postepowanie jest sluszne. Kazdy gwalt jest krzywdzacy dla ofiary, ale niektore bardziej, a inne mniej. Tak jak pobicie moze byc bardziej lub mniej krzywdzace. Dodaj do tego fakt, ze wiele gwaltow moze byc czysto uznaniowych i ciezkich do udowodnienia gdzie wystepuje slowo przeciwko slowu. Poza tym wazne znaczenie ma tez tutaj zamiar sprawcy gwaltu. Czy to dzialanie planowal, czy wyszlo spontanicznie. Planowane przestepstwa jako popelniane z zimna krwia zawsze powinny byc karane surowiej. Dlatego prawa nie moga tworzyc zwykli ludzie szukajacy "sprawiedliwosci" poprzez zemste, bo takie prawo przez nich tworzone bedzie szkodliwe. Przykladowo wiele osob chcialoby za gwalt lub wspolzycie z maloletnim ponizej 15 roku zycia kare smierci co jest totalna glupota. Ale ludzie nie analizuja skutkow takich postulatow. Nie zastanawiaja sie nad dlugofalowymi rezultatami. Wiele osob postrzega swiat jako czarno bialy podczas gdy on taki nie jest. Dlaczego jak gdy przez przypadek przejedziesz ze skutkiem smiertelnym druga osobe grozi ci kilkanascie lat, a jak celowo to dozywocie? Przeciez skutek jest ten sam - smierc. A kary rozne. I o tym pisze. Nie tylko skutek sie powinno brac pod uwage przy ferowaniu wyrokow, ale takze wiele innych rzeczy.

 

 

Na Młyńską mam kawałek, ale może się wyrobię.
Najdluzsza ulica w Poznaniu ;) A swoja droga sady sa takze w innych czesciach miasta ;)
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Jak dla mnie to ma same zalety. Nie trzeba go leczyć (bo zaraz ktoś powie, że chory psychicznie, trzeba pomóc...biedaczek), karmić itd. itp. Zabrać to, co najcenniejsze - życie. Każdy ma łeb na karku, nie jako balast, ale żeby między innymi (przede wszystkim) odróżniać dobro od zła. Jeżeli nie potrafi zrozumieć, że coś takiego jest... delikatnie mówiąc złe, to nie ma sensu marnowanie na niego czegokolwiek.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeszcze tak odnosnie gwaltow:

http://wiadomosci.onet.pl/lodz/20-latka-klamala-ze-zostala-zgwalcona-bala-sie-najblizszych/0dcjf

 

http://nasygnale.pl/kat,1025341,title,Strazniczka-wiezienna-klamala-Koledzy-jej-nie-zgwalcili,wid,14908367,wiadomosc.html?ticaid=6141fc

 

Przy takim prawie jakie proponujecie balbym sie przebywac w jednym pokoju z kobieta bez swiadkow, albo zapisow wideo...

Link to post
Share on other sites

 

 

Najdluzsza ulica w Poznaniu ;) A swoja droga sady sa takze w innych czesciach miasta ;)

Wiem, miałem przyjemność zwiedzenia wszystkich, łącznie z KRS-em na Grochowych Łąkach.

Jakby ktoś chciał mogę oprowadzić. ;)


 

 

Przykladowo wiele osob chcialoby za gwalt lub wspolzycie z maloletnim ponizej 15 roku zycia kare smierci co jest totalna glupota.

A dlaczego? Potencjalny gwałciciel w tym momencie naprawdę by się zastanowił.

Tak jak wspomniałem, takie elementy podlegają likwidacji.

Link to post
Share on other sites

 

 

A dlaczego? Potencjalny gwałciciel w tym momencie naprawdę by się zastanowił. Tak jak wspomniałem, takie elementy podlegają likwidacji.
Dlatego ze gwalt to nie jest najwyzsza krzywda jaka mozna wyrzadzic drugiej osobie. Taka krzywda jest morderstwo. Jezeli za gwalt bedzie kara smieci to jaka kara bedzie za gwalt i morderstwo? Tez kara smierci, bo nie mozna przeciez kogos zabic dwa razy. Czyli po gwalcie taki ktos ma morderstwo juz w gratisie. Zadna wieksza kara mu nie grozi, a trup nie zeznaje. Wnioski wyciagnij sam. Liczba gwaltow z pewnoscia spadnie, ale wieksza ich liczba skonczy sie smiercia ofiary. Na tym Ci zalezy?
Link to post
Share on other sites

ekstremiści popaprani od razu wieszać i ćwiartować

 

w meksyku na początku zeszłego stulecia mieli sprawdzony system kar za gwałt, bardzo skuteczny, jak delikwentowi udowodniono to przywiązywano go nago do pala i przyprowadzano cielaczka, którego wcześniej 3 dni trzymano z dala od mamy

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dodaj do tego fakt, ze wiele gwaltow moze byc czysto uznaniowych i ciezkich do udowodnienia gdzie wystepuje slowo przeciwko slowu.

No i co mam Ci powiedzieć... tego argumentu nikt nie obali. I dlatego przy dywagacjach na temat kar się go pomija.

 

 

Dlaczego jak gdy przez przypadek przejedziesz ze skutkiem smiertelnym druga osobe grozi ci kilkanascie lat, a jak celowo to dozywocie?

Postaram się to ująć ładnie za pierwszym razem. Czy uważasz, że można przez przypadek włożyć... ehhh... czy można przez przypadek zgwałcić kobietę? Na głowę upadłeś?

Przepraszam z góry za to pytanie, ale jest to dla mnie nie do wyobrażenia, że można coś takiego napisać. Przecież Ty tak nie myślisz człowieku... no nie... to jest niemożliwe przecież.

 

Co do "nemo iudex in causa sua", to nie znałem, ale sprawdziłem i już wiem co to znaczy. Mniej więcej tyle, co "dura lex, sed lex" - zwykła, "catchy" regułka, która ma tyle z życiem wspólnego, co... nic. Oczywiście w tym konkretnym przypadku (gwałt). Odbieranie najbardziej osobistej, intymnej "czynności" (seks) swoich... osobistych i intymnych cech. A porównanie tego do przejechania kogoś na ulicy to nieporozumienie. Znasz powiedzenie: "głowa pusta jak kapusta"? Bo z tym kojarzy mi się to porównanie.

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Za gwałt powieszenie, za morderstwo zdychanie w mękach, cierpieć nikt nie lubi.
Przeciez to zadna roznica. Zysk w postaci niezeznawania ofiary jest wiekszy niz dodatkowe ryzyko spowodowane torturami. Ofaira moze wyjawic wazne okolicznosci ktore zdradza sprawce. Dodatkowo moga z jej ciala pobrac demaskujace probki DNA sprawcy. Naprawde o wiele bardziej oplaca sie ja zamordowac i zakopac gdzies w lesie.
Link to post
Share on other sites

 

 

Nowaj to przodownik w tym, że nawet jak edytniesz post to wyciąga post sprzed edycji i tam wkleja

 

W domu nie nauczyli, że nieładnie jest kłamać ? Biedny, zawsze niesłusznie pokrzywdzony, misiu - nie mamy fizycznie takiej możliwości. 


http://aszdziennik.pl/114333,polska-wprowadza-zwiazki-partnerskie-beda-dostepne-dla-par-mieszanych-za-zgoda-proboszcza

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...