Skocz do zawartości

TV FULL HD vs 4k CZy jest sens???


Recommended Posts

Witam w sb wybieram sie do sklepu po tv do filmow jak i konsolki ps4.

 

Czy jest sens Kupna Tv 4k??(niby posiada jakis upscaling z full hd wiec nie wiem czy w filmach jak i grach ps4 bedzie sie to lepiej scalowalo) czy zostac przy full hd

 

chce kupic tv 55 cali i wlasnie sie zastanawiam nad full hd a 4k. 

 

Mozna Prosic o pomoc.

 

Ps. testowal ktos  TV full hd a 4k ?(w filmach ktore sa dostepne jak i konsolce)?

Edytowane przez przemo198705
Link to post
Share on other sites

Witam w sb wybieram sie do sklepu po tv do filmow jak i konsolki ps4.

 

Czy jest sens Kupna Tv 4k??(niby posiada jakis upscaling z full hd wiec nie wiem czy w filmach jak i grach ps4 bedzie sie to lepiej scalowalo) czy zostac przy full hd

 

chce kupic tv 55 cali i wlasnie sie zastanawiam nad full hd a 4k. 

 

Mozna Prosic o pomoc.

 

Ps. testowal ktos  TV full hd a 4k ?(w filmach ktore sa dostepne jak i konsolce)?

 

Jednoznaczna odpowiedź jest trudna , ale w obecnym czasie chyba lepiej kupić lepszy TV Full HD. 

P.S. Tacie dałem mój poprzedni TV Samsung UE40ES7500 z 1 wydania ( matryca ma nominalne 200 HZ ) i obraz jest sporo lepszy niż w Philipsie jaki mam u siebie .... kolega kupił LG 49" 4K - jak dla mnie w TV obraz lipa ....

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-telewizor-4k-uhd.html

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

zielone_ciastko widze efekt placebo? .

 

Sam kupowałem nowy tv i też miałem podobny dylemat. Porwałem 55 fhd samsunga :P Po prostu jest zbyt mało materiałów uhd ,jedynie jakies śmieciowe wrzuty na yt . W  Polsce ,chyba żadna stacja tv nie nadaje nawet w fhd lol.. W wypozyczalniach od biedy filmy na blu-ray no chyba ,ze lubisz zasysać z neta uhd po 50 gb :P Moim zdaniem lepiej jak najlepszej jakosci fhd.

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Na konsolce nie patrzyłem, ale z samego oglądania (sam mam 50+cali 4K) widać różnicę. Chociażby na zwykłych filmikach na YT.

różnica ciekawy jestem kto nadaje w UHD ? UHD to chwyt marketingowy by wyciągnąć od kowalskiego kolejne złotówki, ludzkie oko nie widzi różnicy. Co innego różnica między procesorami graficznymi i samą matrycą

Link to post
Share on other sites

Testy jeżeli są to w fazie bardzo wczesnej i jak to robi publiczna TV to mizernie im to idzie. Wątpie by obecne generacje konsol działały płynnie w UHD...

Co do TV bardzo dobrym wyjściem jest seria 805B nowa ma androida czyli te z końcówką C różnica jest tylko taka. Moim zdaniem seria w805 815 są to doskonałe TVw przedziale do 5 tys. powyżej można celować w samsunga bo tak to mizernie im idzie

Link to post
Share on other sites

Nie efekt placebo. Najwyraźniej nikt z was nie miał do czynienia z 4k tak samo jak i tv tak samo jak i podczas grania. A to, że któryś z was jest zwykłym chłopkiem, który nie widzi różnicy nie mój problem.

Po tym wpisie widzę kto w tej rozmowie jest chłopkiem :)

Bo przecież rozdzielczość ekranu tak dużo mówi o jakości obrazu, ciekawe :0

Link to post
Share on other sites

@Blest pierwsy lepszy monitor w rozsądnej cenie 4k   1ms

http://pclab.pl/art62342.html

 

@wujaszekcarlos  gęstość pixeli robi wiele.

W 4K mało potrzebne jest wygładzanie krawędzi, gdy na ustawieniach medium wyglądają lepiej niż high na fullhd.

 

 

Swoje spostrzeżenia opisujecie z teorii czy ktoś z was liznął trochę praktyki, że według was 4k nie rózni się od fullhd?

 

@EDIT  Im większy ekran tym bardziej zauważalna róznica

Edytowane przez zielone_ciastko
Link to post
Share on other sites

Pomyliłeś temat czy co? Piszesz o monitorze a temat dotyczy telewizora. W 3/4 modeli dopłata do 4k wynosi ok 25 nawet do 40%. Gdzie tu logika skoro materiałów w tej rozdzielczości nie ma... Ani konsole nie mają wsparci, ani kanały tv a i na yt materiałów jest kilka dziesiąt .... Więc gdzie logika dopłacania. Lepsze FHD z porządnym procesorem graficznym niż 4k bez niego. Moim zdaniem 4k na tak ale za 3-5 lat gdy będzie dopracowana i tańsza, większy dostęp do materiałów video i będą już konsole kolejnej generacji.

Link to post
Share on other sites

Co do kanałów HD u nas w kraju, wszystkie wyświetlane są w rozdzielczości 1080i czyli w tzw. interlace. Co do jakości - w ostatnich latach stacje telewizyjne poobcinały bitrate'y z satelit, dlatego można zauważyć pogorszenie jakości.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dziś to nie ma sensu, ale jutro już tak. Trzeba pamiętać że telewizor nie kupujesz co roku tylko raz na parę lat.

Ja mam przeszło 5 lat Sony 40 cali i jeśli miałbym wybierać to kupilbym około 50-55 cali właśnie w 4k.

 

Masz rację, ale warto jeszcze poczekać, bo te ceny w ciągu dwóch lat spadną jeszcze mocniej. Potem będzie szkoda wyrzuconych pieniędzy. Ja również posiadam FHD Philipsa i jestem zadowolony. Wiem, że będę go wymieniał na 4K, ale na pewno nie w tym ani w przyszłym roku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...