Skocz do zawartości

gtx460 vs.. HD6870


to co mam wybrać?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. to co mam wybrać?

    • Gigabyte GTX460 1GB
      14
    • Asus HD6870 1GB
      23


Recommended Posts

Wiem, że porównywanie tych kart jest bezsensowne, bo HD zjada tego GTXa na śniadanie, ale prosiłbym o poradę w mojej sytuacji. Po krótce:

-mam kasę na obie

-nie gram na kompie ale gdybym zaczął to chcę mieć na czym

-CUDA jest spoko i może mi się przydać

-może mi się też nie przydać

-nie chcę żeby GPU mnie ograniczało przy moich zajęciach (od neta, przez PSa, do CADów i inventorów, czy filmó HD. może jakieś dość wymagające MMO - FFXIV czy coś)

-nie chcę też przepłacać bezsensu x)

-może kiedyś CF (jak te karty będą chodzić po 400zł :wariat:), a gtx460 mi na to nie pozwoli z tym setem

 

To jest chyba dylemat czysto moralny, czy głupio mi wydać te 250zł więcej (i jeszcze czekać kilka dni na dostawę), skoro gtx460 się świetnie kręci i w zł/fps wciąż jest bardziej opłacalny. Co wy byście wybrali? Czy w takim codziennym użytkowaniu zobaczę jakąś realną różnicę, skoro nie gram? Czy przy HD68 okienka będą mi mniej smużyć? xD Głośność chyba porównywalna.

 

mój rig:

1055T

ASrock 890fx

8gb ddr3 1600mhz

silver power gorilla 750W 80+

(gdybym kupił HD, to by było combo - 3xchip AMD :wariat:)

Link to post
Share on other sites

no to jak kasa jest,to dla mnie sprawa prosta bierz HD i bedziesz bardziej niz zadowolony,bo jak juz zachce Ci sie zagrac w co bardziej wymagajace MMO to bedzie jak znalazl i mysle ze taka karta wystarczy Ci na dosc dlugi czas.no i jak bedziesz mial taki ladny zestaw AMD to mozna to bedzie ladnei podkrecic w razie potrzeby.nawet jesli nie masz w tym wprawy,to bedziesz mogl zastosowac program AMD Over Drive.tyle ze sprzet ktory zlozysz jeszcze przez spooro czasu bedzie spisywal sie znakomicie,takze z tym OC to wiesz...konieczne nie jest..

i zeby nie bylo:popieram AMD a nie NVidie!!460tka to swietna karta,jednak HD co by nie mowic ma lepsze osiagi,pradu za wiele nie pobiera a poza tym zawsze twierdzilem ze ATI maja ladniejszy obraz.pozwalam nie zgodzic sie ze mna,to moze byc moje niezbyt obiektywne zdanie...co nie znaczy,ze nie jest to zdanie jedyne i sluszne! hehe! :wariat:

Link to post
Share on other sites

DoberMan@, rozbroiles mnie tym postem, nie dosc, ze ja takze mocno stawiam na HD6870 ( pomimo, ze sam posiadam GTX460, to zachowalem obiektywizm - nie ''obstaje za tym co posiadam'' :wariat: ), to jeszcze Dobermany, to moja ulubiona rasa... zwierzat :wariat:

 

P.S Porownanie GTX460 i HD6870 troszeczke niema sensu, tym bardziej, ze jak piszesz malo grasz... jesli chcesz troche taniej i troche mniej wydajniej - bierz GTX460 ale 1GB wersje raczej.

Link to post
Share on other sites

Postawiłem na GTXa 460, ale proponował bym tu najtańszą wersję 768 MB. Dlaczego (GTX a nie HD)? Bo jest tańsza, a przez to bardziej opłacalna.

A dlaczego 768, a nie 1 GB? Bo może uda Ci się kupić dwie takie karty (w cenie HD 6870) i połączyć je w SLI - tu masz poradnik:

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/636061 ... oliwe.html

Link to post
Share on other sites

:wariat: rotfl

 

SLI na chipsecie AMD? I nie ma żadnego problemu, że chipset nie wspiera jakoś tego łączenia? To nie ma znaczenia?

 

Właśnie mam fajną ofertę na Gigabytowego gtx460 1gb za niecałe 600zł. Ponad 300zł różnicy i 0 czekania w porównaniu z HD6870. A teraz jeszcze opcja z SLI (GB gtx460 na pewno będzie zawsze łatwo dostępny;) ). Jakie aplikacje wykorzystują CUDA? Jest gdzieś w necie lista? Sam raczej nie piszę skryptów do przepływów cieczy nienewtonowskich, więc zależało by mi na wiedzy, co to CUDA mi realnie da :wariat:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Głośna, prądożerna, gorąca i słaba pod względem OC i nieopłacalna.

- głośna -- hmm, zależy, wszystko zależy. Od obudowy, przeciągu w niej i samej aplikacji. Z własnego już doświadczenia powiem Wam, że nie jest wcale tak źle :sciana:

- prądożerna -- tu nie można się nie zgodzić :sciana::)

- gorąca -- na referencyjnym chłodzeniu 75 - 90*C to dla niej temperatura pokojowa :D , jednak po zmianie żelastwa na coś wydajnego (czytaj ~250zł) ma temperatury na poziomie 50 - 60*C w furmarku !

- słaba pod względem OC -- a z tym Mix to już się kompletnie nie zgodzę, 800mhz robi na 1.05V (czyli ~standardowego), a na jeszcze większym napięciu 900MHz nie jest problemem. Tylko takie zabawy przy wymienionym chłodzeniu.

- nieopłacalna -- dlaczego tak sądzisz Mix?

 

Podsumowując:

na początku po przesiadce z gtx285 istotnie doznałem pewnego szoku z 470, jednak po wymianie zasilacza, ogarnięciu kabli i zrobieniu jakiegoś tam przeciągu w obudowie, nawet referent nie jest już zły (do tego mam go ustawiony na 700/1400). Dodam, że jak się tylko u nas w sklepach pojawi vf3000f zalmana to kupuję i z tego co widziałem w necie zapominam, że mam gtx470 w obudowie (nie słyszę go, ani nie czuję, jak mnie gorąco piecze w nogi :) )

 

Wybór oczywiście pozostawiam kupującemu. Aha dodam jeszcze, że 470 jest poza wadami bardzo szybką i wydajną grafiką (szczególnie w dx11 (tess+AA)).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dlatego nieopłacalna bo w podobnej cenie mamy identycznego 6870(no może gtx470 jest lepszy o 2-7%). 6870 jest znacząco chłodniejszy i cichszy(nawet referent) od gtx470. Seria GTX 4xx(po za gtx460) to jeden wielki niewypał. Nawet sam szef Nvidia tak powiedział :)

 

EDIT: Dla niedowiarków

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 11631.html

 

A tutaj zostawię już bez komentarza

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 11628.html

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu brać HD6870 jak często nie grasz. GTX 460 starczy do gry na maxach w praktycznie każdą grę. A Cuda to bardzo przydatna rzeczy. Niby się tego nie używa, ale jak już trzeba to bardzo się przydaje. Do tego referenty HD6870 są głośne i ciepłe (może to nie poziom GTX 470) ale są. Jak możesz to bierz tego GTX 460 za 600zł. Po prostu nie ma co przepłacać.

Link to post
Share on other sites

zawsze jest sens brac mocna grafe jak sie gra w multi nawet nie az tak czesto - po prostu dobrze czasem sie odprezyc i pograc plynnie na max detalach

mi np gtx 460@850 jednak nie chodzil zupelnie plynnie na max w full hd w bc2 nawet po redukcji efektow wybuchow i cieni na srednie i aax0 oraz hbao off, wkurzaly mnie spadki do 30-35fps jak bylo 32os na serwerze i duza zawierucha, a wlasnie w najwazniejsze sa takie momenty i trzeba byc w gotowosci :) -plynie to 50-60fps

6870 z kolei nie kupie referenta bo sa glosne wiec tez by mnie wkurzalo

pozostaje czekac (470 nie kupie ze wzgledu na pobor pradu, a 6850 jest troche slabszy niz 460 i do tego nie ma cuda/physx=>gorszy wybor)

ew. sklonie sie ku gigabyte gtx 460soc i bede krecil na @950, ale tez wiecej niz te 700 kilka pln za nia nie dam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...