Skocz do zawartości

Dobór chłodzenia wodnego na procesor i5-4690K


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym wymienić BOX'owy cooler intela (tak wiem że na taki procek wydajny cooler to podstawa, ale przy składaniu PC musiałem ciąć koszty :/) i mam pytanie, jakie temperatury będzie osiągał procesor podkręcony na chłodzeniu Corsair Hydro H40 lub Raijintek Triton V3 (świetny wygląd według mnie pasowałby dla mnie do całości zestawu). Opłaca się takie chłodzenie kupować ponieważ zależy mi na wydajności a wydajne chłodzenia powietrzne są za wysokie dla mojej obudowy i zajmują za dużo miejsca przez co po instalacji przez okno obudowy nie widać reszty podzespołów  :/. Jeśli macie jakieś inne propozycje za maks 380 zł to proszę o pomoc. Tańsze konstrukcje też będą dobre jeśli coś się znajdzie  ;)

Edytowane przez piotr7543
Link to post
Share on other sites

Nikt nie jest w stanie dokładnie ci powiedzieć jakie temperatury osiągniesz na danym chłodzeniu w przypadku tego procesora (ponieważ posiada on kiepskiej jakośći pastę termoprzewodzącą pod IHS i na każdym procesorze temperatury będą inne tzn jedni mają wyższe temperatury inni niższe na tym samym chłodzeniu)

Edytowane przez crossek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przeczytaj wątek tritona...daje sobie radę ale czasem lubi pękać. Ja v1 miałem dodatkowo uszczelnione i obroty kontrolowała płyta wraz ze wzrostem temp. Chodził kilka miesięcy z chłodnicą jak w sygnaturze i płynem mayhems od praktycznie nowego roku- już go nie mam bo uszkodziłem przy wykręcaniu złączek a w jego miejsce poszedł osobny blok a trytek tylko napędza ciecz :) Częściowo odpowiem na twoje pytanie...jeśli masz małą budę a dobre powietrzne się nie mieści to jasne ,brałbym AIO bo dobre temp i kompaktowość aczkolwiek jeśli nie chcesz wymieniać później budy i rozbudowywać układu chyba wybrałbym Corsaira....Trytka w przypadku rozbudowy- ale ty nie masz gdzie tego rozbudować ;)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites
A nie zechciałbyś dołożyć trochę i pobawić się w normalne LC? w sensie na osobnych częściach.

 

Chyba nie czytales  :/

 

za maks 380 zł

to ile to troche mailo by byc nastepne 400 zl ? nie mieszaj w glowie :) wielokrotnie pisano bez 1000 zl nie podchodz do LC .  

Edytowane przez Volto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...