Skocz do zawartości

Czy system się uruchomi na nowej platformie ?


Recommended Posts

Witajcie.

 

Otóż dzisiaj będę się przesiadał na nową platformę (LGA 1150 + Z97), aktualnie posiadam LGA 775 i moje pytanie jest tutaj dość ważne.

 

Czy system Windows 10 wystartuje na nowej konfiguracji ?

Czy jednak pozostaje system stawiać lub czy jest opcja naprawy system że nie będę musiał stawiać na nowo bo jednak dopiero co zaktualizowałem i drugi raz przechodzić etap instalacji ni chce.

 

Więc wiecie jak to będzie ?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem windows 7 lub 8.1 instalujesz i aktualizujesz. Próbowałem zainstalować windows 10 na innym komputerze (inna płyta główna między innymi) i aktywować go kluczem wyciągniętym ze starego komputera, który zaktualizowałem do w10. Nie dało się. Trzeba było zainstalować 8.1 i następnie zaktualizować (bez instalacji żadnych sterowników - tylko połączenie z kontem microsoft kompa, aktywacja 8.1 i aktualizacja).

Link to post
Share on other sites

A aktywował się? Bo działać to będzie, ale nie aktywuje się jako legalny. No chyba, że zapiszesz się do insidera i wtedy aktywuje się/aktywujesz jednym z uniwersalnych kluczy dla insiderów. Ewentualnie masz szczęście/coś zmienili od tego czasu/ nie wiemy jak działają te postanowienia licencyjne MS etc. :)

Edytowane przez arrancar
Link to post
Share on other sites

To znaczy nie ma żadnych komunikatów. Ale pewnie nie jest aktywowany  - wystarczy spojrzeć do wszystkich ustawień i tam do aktualizacja i zabezpieczenia. No zobaczymy co będzie jak przestaną oferować darmową aktualizacje i nadal nie będzie aktywowany. No chyba, że się aktywował :)

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem własnie w ustawieniach i mi pisze że system jest aktywowany.

Osobiście powiem że nie mam kompletnie pojęcia jak to jest że wciąż aktywny jest, nic nie musiałem podawać ani wprowadzać na nowo.

 

pablos a spróbuj podać w aktywatorze swój klucz z 8.1, z tego co czytałem to powinno normalnie zaakceptować to ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...