Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Znajomy poprosił mnie o pomoc w doborze płyty głownej do procesora fx8350.

Jako, że kiedyś sam miałem fx6300 na ga990xa-ud3 i wystepował throttling jestem zmieszany i słabo siedze w tym temacie, dlatego prosze o opinie/propozycje użytkowników.

 

 

Dwa kryteria na których najbardziej mu zależy:

 

1. Mocne oc procesora, dosyć mocna sekcja zasilania, tak, aby procesor nie zrzucał taktowań.

 

2. Płyta ma być rozsądna cenowo, nie chce jakiś Saberów od Asusa za które zapłaci 700zł. Najlepiej najtańsza, która utrzymie fx8350 na 4.5-4.7ghz.

 

Górny próg budżetowy nie został wyznaczony, ale sugerujmy sie pkt.2.

 

 

Z góry dzieki za pomoc wszystkim którzy pomogli w jakimś stopniu.

 

 

btw. xfx 550w, z3+

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o samą sekcje, a o brak możliwości wyłączenia kontroli taktowania tzn. aby procesor taktów nie zrzucał. GB lepiej omijać jeśli chodzi o AM3+.

Nie wszystkie, aczkolwiek zdarzają się takie płyty - zależy to też od rewizji danego mobo i biosu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Posiadam Plyte m5a97 evo r.2

bez zmiany napiecia i wielkiego dlubania - moj 8320 idzie na 4,2GHz bez spadkow taktowania

maksylane oc dalo rade nawet 4,9GHz jednak temperatury procka byly za wysokie

wczesniej mialem ustawione 4,5GHz a teraz mam 4,2GHz od kiedy place za prad :D

pozatym plyta ma duzo wyjsc i wejsc, jedna z najlepszych na gorszym chipie amd 970

IIx0 :oczy:

Edytowane przez pan piksel
Link to post
Share on other sites

Ja na swojej płycie kręcę bez problemu fx-8350 a jest to http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-990fxa-ud3rev_10ponoć jedna z lepszych do kręcenia fx-ów. Jeżeli chcesz ją kupić jeszcze taniej niż w sklepach możesz poczekać do październik/listopad bo wtedy będę sprzedawał swoją (przesiadka na intela bo mniejsze zużycie prądu [jednak odczuwalny parametr jak się samemu płaci za prąd:)])

Link to post
Share on other sites

mam fx 8350 i płyte asusa m5a97 r2.0 wiatraki krencą nie ma żadnego beep itp. Monitor nie wykrywa sygnału hdmi.

Szukam rozwiązania aktualizowałem bios wyciągałem baterie zmieniałem ramy testowałem na dwuch kartach gtx 760 i gtx960 no signal. 

 

Częsty temat na anglojęzycznych forach. Ktoś zna remedium na to większość po zmianie procka na stary mniej watów(podobno poniżej 95) normalnie działa a z tym fxem 8350 nie.

 

Kolega może się nie obrazi a i ja skorzystam;-) 

To jak zmieniać płyte na inną ? Ktoś zna ten problem? 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

mam fx 8350 i płyte asusa m5a97 r2.0 wiatraki krencą nie ma żadnego beep itp. Monitor nie wykrywa sygnału hdmi.

Szukam rozwiązania aktualizowałem bios wyciągałem baterie zmieniałem ramy testowałem na dwuch kartach gtx 760 i gtx960 no signal. 

 

Częsty temat na anglojęzycznych forach. Ktoś zna remedium na to większość po zmianie procka na stary mniej watów(podobno poniżej 95) normalnie działa a z tym fxem 8350 nie.

 

Kolega może się nie obrazi a i ja skorzystam;-) 

To jak zmieniać płyte na inną ? Ktoś zna ten problem? 

 

sprawdz czy wtyczke eps 8pin dla cpu masz poprawnie wpieta do plyty oraz czy zasilacz jest wystarczajaco dobry

plyta ta ma wsparcie dla rodziny FX

 

to jest te 8pin na gornej krawedzi plytyhttp://elmir.ua/img/146262/1960/1280/materinskaya_plata_s-am3_amd_970_asus_m5a97_r2_0_atx.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...