Skocz do zawartości

Która GTX 970 do mojego zestawu komputerowego (zasilacz - słabe ogniwo)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez roneth,

Recommended Posts

Może masz na myśli piszczenie cewek? Popularny problem w nowych kartach. Łatwo sprawdzić: wyłącz wiatraki na karcie z poziomu programu afterburner i wejdź do gry dosłownie na krótką chwilę. Jeżeli usłyszysz ten sam dźwięk co wcześniej, to pewnie cewki na karcie lub w zasilaczu.

 

Tylko nie zapomnij potem włączyć wiatraków. ^^

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie mam pojęcia czy to cewki czy wiatraki. Zaznaczyłam w grach pionową synchronizację i przestało zgrzytać i grzać (było prawie 70 st. a teraz jest max kolo 50). Podczas tego zgrzytania gry się zacinały,  teraz jest płynnie, jedynie np. w Diablo 3 gdy zaczyna się nowy akt jest animacja i lekko się zacina, ale ogólnie gra się teraz płynnie i jest cichutko. Znajomy teraz stwierdził że to wina słabego zasilacza. Może tak być?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest bardziej niż wystarczający do gtx970 nawet po oc. Nie wiem co robi Twój kolega, ale raczej mówi w ciemno skoro odradzał Ci msi, a polecał asusa. To mogły być cewki, przy nadmiernej ilości fps zaczynają piszczeć. Po kilku dniach może przestać kiedy się wygrzeją. Lekkie ścinki na początku aktu to nic specjalnego, gra ładuje do końca tekstury itd. Czasem, ale to naprawdę czasem cewki mogą piszczeć z zasilacza, ale to raczej rzadkość. Dalej mnie intryguje to "zgrzytanie", bo cewki nie zgrzytają, zobaczyłbym na Twoim miejscu czy kiedy załączają się wentylatory to zaczyna zgrzytać, bo może być coś nie tak właśnie z nimi.

Edytowane przez Badzio93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...