Skocz do zawartości

Która GTX 970 do mojego zestawu komputerowego (zasilacz - słabe ogniwo)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez roneth,

Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: W przyszłym tygodniu, kwota max 1600 zł

-Zastosowanie: Gry: Chciałabym wreszcie pograć w Wiedźmina3 ;) WoW. diablo 3 itp. Grafika: Adobe After Effects, Photoshop, Illustrator itp.

 

-Model i moc zasilacza: 500W, taki jak na zdjęciu klik

 

-Reszta specyfikacji komputera:

Obudowa Cooler Master Elite 430 500W RC-430-KWP500 z zasilaczem

Płyta główna Gigabyte GA-B85-HD3, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, ATX (GA-B85-HD3)

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

Pamięć Corsair Corsair Vengeance 4GB x2
 

-Rozdzielczość monitora w której grasz!

1920x1090 monitor 24'
 

W zasilaczu mam wolną tylko wtyczkę 6-pinową, zasilacz 500W. Karta nr 1 którą chciałam kupić to Gigabyte GeForce GTX 970 G1 GAMING ale nie mam bladego pojęcia czy da się ją podłączyć pod ten zasilacz (nie mam możliwości żeby go teraz wymienić), druga propozycja to Asus Strix GeForce GTX 970 i ją mogłabym podłączyć za pomocą przejściówki (karta ma gniazdo 8-pin)?? Nie mam bladego pojącia co zrobić, pomóżcie :) i bądźcie wyrozumiali to mój pierwszy post na tym forum. Może jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam,

Ewa

Edytowane przez Ewa221
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witam

 

Tutaj akurat przejściówka 2x molex -> 8 pin

 

http://www.tomshw.it/forum/attachments/schede-video/105078d1396362842-adattatore-molex-8pin-per-gtx-780-a-k-pcie-molex_main.jpg

 

Obie przejściówki będą w pudełku razem z kartą graficzną. Poniżej test wersji niereferencyjnych 970:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych

 

Osobiście wybrałbym MSI Gaming 100ME

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-gaming-100me-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-dp-gtx-970-gaming-100me-719129/

 

ze względu na ciche, pół pasywne chłodzenie. Wersja Gaming 4G (czerwona):

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

 

jako jedyna z wymienionych kart nie ma backplate.

 

Dodatkowo z tych trzech producentów (Asus, Gigabyte, MSI) Gigabyte ma chyba największy problem z piszczącymi cewkami (chociaż jest to loteria, może Ci się taki model trafić od każdego producenta). Gigabyte jest również najdłuższa (312 mm), Twoja obudowa wspiera karty do 315 mm, więc powinna wejść na styk. Karty wydajnościowo są do siebie podobne, z każdej będziesz zadowolona, więc wybierz tą, która najbardziej Ci się podoba.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roneth
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Msi 970 ME wersja z backplate moim zdaniem warto to mieć, usztywnia kartę i dodatkowo chroni ją od góry.

Do karty też dostajesz przejściówki ale nie pomne jakie bo ich nie użyłem.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

cała platfroma wciągnie maksymalnie około 300W więc zasilaczem bym się nie spinał, nie jest to jakiś hiend ale da rade. Co do wyboru karty to w zależności czego szukasz jeżeli ciszy to MSI nie ma sobie równych jeżeli nie, to tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia którą kartę wybierzesz.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Czy mogę użyć także takiej przejściówki do zamontowania Asusa Strixa? Z tego co widzę to Asus nie ma dołączonych żadnych kabelków. Czy jest jakaś różnica (któraś jest lepsza) w tej 6 na 8-pin, a tej z molexów na 8-pin?

 

Gigabyte G1 muszę podłączyć i 6-pinową i 8-pinową? Czyli 6 podłączam tą co mam wolną z zasilacza, a 8 przejściówką z dwóch molexów?

 

I jeszcze ostatnie, czemu ta przejściówka ma w jednym molexie 1 żółty kabelek i dwa czarne a w drugim dwa żółte i dwa czarne, a ta linknięta wcześniej ma w każdym po dwa żółte? Jak powinno być? Ma to znaczenie?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc ta karta ma "minimalne" wymagania co do zasilacza i właśnie się tutaj łapiesz bo jest to 500W (razem z resztą podzespołów). Aczkolwiek dla spokoju ducha wolałbym w przyszłości wymienić na coś mocniejszego

Link to post
Share on other sites

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: W przyszłym tygodniu, kwota max 1600 zł

 

-Zastosowanie: Gry: Chciałabym wreszcie pograć w Wiedźmina3 ;) WoW. diablo 3 itp. Grafika: Adobe After Effects, Photoshop, Illustrator itp.

 

-Model i moc zasilacza: 500W, taki jak na zdjęciu klik

 

-Reszta specyfikacji komputera:

Obudowa Cooler Master Elite 430 500W RC-430-KWP500 z zasilaczem

Płyta główna Gigabyte GA-B85-HD3, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, ATX (GA-B85-HD3)

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

Pamięć Corsair Corsair Vengeance 4GB x2

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz!

1920x1090 monitor 24'

 

W zasilaczu mam wolną tylko wtyczkę 6-pinową, zasilacz 500W. Karta nr 1 którą chciałam kupić to Gigabyte GeForce GTX 970 G1 GAMING ale nie mam bladego pojęcia czy da się ją podłączyć pod ten zasilacz (nie mam możliwości żeby go teraz wymienić), druga propozycja to Asus Strix GeForce GTX 970 i ją mogłabym podłączyć za pomocą przejściówki (karta ma gniazdo 8-pin)?? Nie mam bladego pojącia co zrobić, pomóżcie :) i bądźcie wyrozumiali to mój pierwszy post na tym forum. Może jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam,

Ewa

Mam u siebie MSI GTX970 ME , kolega kupował wersje bez backpalt-u i obie karty działają BDB i żadna nie piszczy .... Moja za to ma w/g mnie piękne zielone podświetlenie ;)

 

Cały PCt nie powinien pobrać więcej niż ok.  230-240 [W] więc w/w zasilacz o obciążalności linii 12[V] 30 [A] da radę.... 

Edytowane przez GergG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trochę mnie nastraszyłeś tym Agito, ale na szczęście wszystko OK. Zamówiłam w piątek i w poniedziałek karta przyszła :)

 

Czy to normalne że obudowa jest od góry mocno ciepła (nie parzy ale jest bardzo ciepła). Czy dokupić wentylator? Teraz mam tylko w obudowie jeden z przodu.

Link to post
Share on other sites

Przy takich podzespołach dobrze by było zainwestować w jakieś nie drogie wentylatory do obudowy - najlepiej dokup na górę i tył.

Jeśli nie masz dobrego chłodzenia procesora (czyli innego niż BOX) to się nawet nie zastanawiaj bo w obudowie będzie robił się piecyk.

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

Backplate ma również za zadanie odbierać ciepło i oddawać je do otoczenia, taka wartość dodana do usztywnienia konstrukcji. Nie ma się co przejmować, jeżeli temperatury pozostają w normie.

 

 

A co to znaczy jeśli pozostają temperatury w normie? :) Jak to sprawdzić?

Edytowane przez Ewa221
Link to post
Share on other sites

Maxymalnie na karcie graficznej 65 st. C a na procku 68 st. i coś zaczęło rzęzić, ale nie umiem zlokalizować co. Jak zrzucam grę do paska to przestaje, jak wchodzę do gry to znów zaczyna coś zgrzytać(?) nie wiem jak ten dźwięk określić.

A może to po prostu wentylatory na karcie szybciej się kręcą i zaczyna je być słychać?

Edytowane przez Ewa221
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...