Skocz do zawartości

Nikon D3200 vs Fujifilm X-E2


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem Aparatu.

Głównie ma służyć do zdjęć, na wakacjach, w pomieszczeniach przy sztucznym świetle, krajobrazy, przyroda i okazjonalnie fotografie nocne np. księżyca.

Zastanawiałem się nad Nikonem D3200 z obiektywem sigmy 18-200 ver. 2.

Jednak moją uwagę przykuł Fujifilm X-E2.

I tu moje pytanie. Który z nich będzie lepszy do tego typu zastosowań i jaki obiektyw dobrać do Fujifilm X-E2, aby jak najlepiej sprawdzał się w tych warunkach ?

Link to post
Share on other sites

Przy fuji żeby mieć ten sam zakres ogniskowych będziesz potrzebował dwóch obiektywów. Za to możesz zacząć od 16mm. W pomieszczeniach w obu przypadkach lipa bo jeśli mierzysz w takie body to z pewnością nie masz kasy na jasne obiektywy.

Link to post
Share on other sites

Wielkich różnic w jakości obrazu nie dostrzeżesz, na niższych czułościach Nikon będzie miał lepszy detal, na wyższych Fuji będzie nieco mniej szumiał (ale to wszystko raczej wynika z czystej fizyki :) ).

 

Nie jestem fanem zoomów o takich dużych zakresach jak 18-200, ale to może kwestia przyzwyczajeń, dobry i tani zoom od Nikkora do APS-C to np 18-105. I tak jak @@cooger, wspomniał, przy Fuji będziesz potrzebował conajmniej dwóch obiektywów, żeby ten zakres 'pokryć' ;) ew. jest XF 18-135, ale kompletnie nic o tym szkle nie wiem.

 

Do Fuji jeszcze jest 18-55/2.8-4, albo 16-50/3.5-5.6, także albo lepsze światło, albo szerszy kąt :) albo 16-55/2.8 ale to już spory wydatek.

 

Jako posiadacz X-E2 dostrzegam w cholerę jego wad, ale tak czy inaczej nie zamieniłbym go na inny CSC z APS-C.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje Wam za dotychczasowe opinie.

Niestety mój budżet został uszczuplony do 2500 pln.

W tym przedziale cenowym wybór padł na Nikon D5200 z obiektywem Nikor 18-105.

W tym przedziale cenowym szukałem bezlusterkowca i mało który może mu dorównać, jakością zdjęć, szybkością AF (używając wizjera),

a obiektyw radzi sobie dobrze nawet ze słabym światłem, gdy się dobrze dopasuje ustawienia. Jeden aparat i jedno szkło.

Chyba, że się mylę?

 

Myślałem też o sony A6000, ale jest poza moim zasięgiem (z nie KIT-owym szkłem), no i jego AF na wizjerze plasuje go niżej od AF na wizjerze Nikona D5200. A jak wiadomo wykorzystanie wizjera zwiększa ilość zrobionych zdjęć na jednej baterii.

Jak sądzicie ?  Czy mój wybór jest optymalny ?

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Wiesz co (nie jestem specjalistą więc jeśli czegoś nie zauważyłem to przepraszam) ale kolega kupił sobie D3200 i mój zdjęcia robi praktycznie takie same (co ciekawe szybciej mi łapie AF też na każdym obiektywie jaki używałem oprócz 20mm 1.7 Panasonic). ale to takie moje wtrącenie. zdecydowanie poczekaj na radę innych jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Nie chciałem Ciebie urazić. Dziękuję Ci za to, że bierzesz udział w moim temacie.

Piszę to, co przeczytałem w testach. Masz rację, aparaty są porównywalne, ale ograniczeń matrycy nie da się przeskoczyć.

Poza tym mój wybór padł na D5200 + nikor 19-105 który jest lepszy od D3200.

Olympus OM-D E-M10 to dobry aparat, ale słabo sobie radzi przy świetle żarowym - opinia testujących.

Moim zdaniem to próba ulepszenia mniejszej matrycy, która już więcej nie da z siebie wycisnąć. Zabieg czysto kosmetyczny.

Takie jest moje zdanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety ten Olek słabo radzi sobie przy sztucznym świetle, wynika to z mniejszej matrycy, a tego nie da się przeskoczyć. Nawet jak się upakuje na niej więcej sensorów.

Nie do końca się zgodzę, porównując 16MPix@MFT do 24MPix@APS-C wyjdzie nam bardzo zbliżona gęstość upakowania pikseli (czyli ta sama wielkość piksela), co za tym idzie bardzo podobnie szumią (tak, testy to potwierdzają), z dynamiką tonalną to zdecydowanie D5200 tutaj przegrywa, tak z X-E2, jak i z A6000 oraz Olympusem.

W tym przedziale cenowym możesz się zdecydować tylko na kompromis, a czy D5200 nim będzie ? Dla mnie ma więcej 'przeciw' niż 'za' :) dla innych to rozwiązanie bliskie ideałowi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...