Skocz do zawartości

Koniec zasilacza??


Recommended Posts

Witam.Posiadam FORTRON  FSP 460-60GHN.Reszta podzespołow to HD7850, i3 4170,3x2GB,Xonar DG i dysk WD 640giga.oczywiecie wszystko smigało  az nagle podczas słuchania muzyki i przeglądania internetu komp się sam z siebie zrestartował.Wygladało to tak jakby nie było przez chwile pradu.Tak pomyślałem i dalej  słuchałem muzy.Po jakims czasie właczyłem gre i po 3 minutach to samo.nie ma przy tym żadnego dzwieku,pikania czy cos.Komp czasami nie może się zrestartować i dopiero za 2-3 razem się odpali.Myslałem ze może proc się grzeje ale  z reki ustawiłem w płycie głownej ze  wiatraki maja isc na max a restart ma być  po przekroczeniu 75 stopni,grafa ma około 43.Zainstalowałem nowe stery  do grafy i zrobiłem odswiezanie systemu(winda 8 pro 64 bity)ale nadal to samo.Komp dobrze  tez chodził jak miałem x4 955BE,teraz zaczęło się to dziac...koniec siłki???Jaką polecacie nową?jeżeli ta umiera.

Edytowane przez peppard
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz kupić nowy zasilacz to przed tym zrobiłbym tak.. Pożyczyłbym jak masz możliwość zasilacz podłaczył na szybko i sprawdził czy wszystko ruszy. Z doświadczenia wiem, że mógł paść jeden kondensator trzymający napięcie, kiedyś miałem tak u siebie i po wylutowaniu i wlutowaniu nowego wszystko działało bez problemu...koszt jakieś 70gr. Tylko ja walczyłem o zasilacz bo kosz takiego to było 350zł. Jeśli masz ochote zmienić zmieniaj, ale ja bym pierw sprawdził tak jak pisałem na początku, a nastepnie jak masz troche wiedzy technicznej sprawdził wypukłość kondensatorów w środku. Obstawiam, że to to. Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tyle to się nie znam ale wychodzi ,że zasilacz.Odłaczyłem nagrywarke,jeden wentylator i  xonara.Jak na razie wszystko smiga...teraz tylko jaki nowy?Smiga....po prostu  idzie pograc  5 minut dłużej ale tak wywala.Jutro go obejrze ,może cos tam znajde  .Co wy na taki Chieftec iArena Series AC 230V 500W Bulk GPA-500S8


Obejrzalem i wszystko wygląda ok.Zobacze dzis u kolegi ma markowego 600Watt,tylko napiszcie czy ten co podalem moze byc Edytowane przez peppard
Link to post
Share on other sites

Miałem Chiefteca w starym kompie;) nie narzekałem ale suma sumarum właśnie po 6 latach padł mi kondensator w nim ;) może wyżył to co miał przeżyć ;) ale za 70gr postawiłem go na nogi teraz mam be quiet i nie narzekam bardzo fajnie sie i stabilnie spisuje;)

 

http://www.x-kom.pl/p/151575-zasilacz-komputerowy-be-quiet-600w-pure-power-l8-box.html#oceny

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak ja na zasilaczu nigdy nie oszczędzam bo ktoś mnie kiedyś uczył że jak się psuje na początku to potem już wszystko nie działa tak jak powinno;) więc lepiej dołożyć kupić jakiś porządny zasilacz i myśleć co dalej. Chieftecem będziesz się narazie cieszył w sumie dobre zasilacze w niskim segmencie kasowym;) I pamietaj na dane techniczne przymrużaj oko czasem lepiej kupic markowy niby z gorszymi parametrami niż chiński "pisze celowo chiński" bo teraz wszystko w chinach produkowane;p ... z parametrami z nieba wziętymi. To tak jak z mocą głośników kto kiedyś widział 1000W RMS w chińskich pyrkawkach ten wie o co biega;p

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak na razie wszystko smiga.Poprostu jak montowałem to porównałem sobie tabelki i w niektórych linaich Fortron miał o 2-3 watty  (a  460watt nie 500)więcej.Kasy nie mam wiec musiałęm kupic taki...tak jeszcze przydało by się kupic dysk :( Dzieki za pomoc,temat do zamkniecia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...