Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy 3000 - 3300, dodatkowe wymagania.


Recommended Posts

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Kingston 8GB 2400MHz CL11 HyperX Savage

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

MSI Radeon R9 380 OC 2GB DDR5 256bit (980/5500)

Zalman R1 black USB3.0

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

Razem 2947zł

 

Ewentualny dodatek: 

 

bequiet! Pure Wings2 120mm (18,5 dBA)

Na wymianę kiepskich standardowych wentylatorów

 

Ja pierniczę, coś się pokopało. Robię od nowa

 

Jeśli jesteś fanem ładnego wnętrza (uwaga, nieopłacalne!)

Przedłużki (czerwono czarne)

MSI Radeon R9 380 Gaming 2GB DDR5 256bit

MSI B85-G43 Gaming /intel B85, LGA 1150/

 

Porządny, czterordzeniowy procesor Intela (bezkonkurencyjny w swojej kategroii cenowej), podstawowa płyta od MSI na B85 jako, iż nie podkręcasz, szybki RAM od Kingstona w jednej kości jak prosiłeś, lekko wyciszana obudowa od Zalmana, porządna konstrukcja, na szkielecie bardzo ciepło przyjętej Z3, szybki SSD, również o nim wspominałeś no i elektrownia, czyli bardzo mocny zasilacz od TT, mianowicie Smart SE 530W. Dobry elektrycznie, pół modularne okablowanie (odpinane 6 i 8 pin)

 

Proponowałem tutaj nową R380, ale jak dla mnie warto rozejrzeć się za używaną 280X, ewentualnie kupić nową w sklepie, co już jest nieopłacalne. R9 280X

Zyskasz sporo, głównie 1 GB VRAM więcej.

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Dużo osób poleca ten zasilacz bo jest modularny. A ja wcale chyba tego nie potrzebuję. Płyta główna też strasznie droga. Nie myślę też o tak dużej rozbudowie. Wiem narzekam, ale wolę zejść po kosztach z zasilacza i płyty głównej na rzecz lepszej grafiki. Ten radeon ma tylko 2gb. Wg mnie trochę mało.

 

Może łatwiej. Nie będę bawił się w podkręcanie. Ani procka, ani grafiki, ani ramu.

 

I jeszcze raz proszę o spojrzenie na to. 

 

http://zapodaj.net/3573223ed5616.jpg.html

 

Czy to wszystko jest ze sobą kompatybilne? 

Czy nowe kart graficzne wepnę w tą płytę główną i czy nie stracę na jej wydajności *wydajności karty.

Edytowane przez piotrektalic
Link to post
Share on other sites

Powiedzmy, że to trochę inna klasa. Tamten Korsarz to cięcie po kosztach, tutaj zyskujesz lepsza konstrukcję z mocniejszą linią 12V.

MOBO ma duże znaczenia co do pamięci. Zaproponowałem B85, ale zapomniałem, że te płyty wspierają maksymalnie 1600mhz RAM. Dobrą alternatywą jest droższa, ale znacznie lepsza i do tego w cenie promocyjnej: Gigabyte Z87

 

Czy ma dla ciebie znaczenie wygląd wnętrza PC (kolory tęczy, czy dominacja dwóch kolorów)?

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Sikam na kolory wewnątrz skrzynki. To ma działać. Nic więcej. Po wszelkich postach jestem pewny tylko procesora. Na pewno będzie to i5 4460. Chciałbym dojść do porozumienia z MOBO. Nie interesują mnie gamingowe, kolorowo stylistyczne. Wystarczą 2 sloty na RAM. Myślę, że 1600 mhz wystarczy tak?

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/186556-bezcenny-wybór-msi-r9-390-8g-czy-msi-gtx-970-100me/page-2whiskas obczaj ten temat i dopiero się wypowiedz co z tego że odgrzewane jak lepsze ? ;P r9 390 jest bardziej przyszlosciowe i bardziej wydajne same testy o tym mówią ;)

Tu testy jak byś nie wierzył:

Gtx970 vs r9 390-www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_390_vs_geforce_gtx_970_test_kart_graficznych

Gtx970 vs r9 390 4K: youtube.com/watch?v=PglwxGCibn4

Co prawda w 4K nie daje tak mega rady ale można zrobić OC i już się da grać ;)

Link to post
Share on other sites

390 a 380 to dwie różne karty, po pierwsze.

4k to nie ten pudżet, i po podkręceniu nie zapewnia komfotowej rozrywki.

R9 390 ma tak ogromny TDP, że jest już ciężko z OC, a na 970 można bardzo dużo wycisnąć.

I nie martw się o mnie, jak się wypowiadam, to tylko w temacie, w którym jestem pewny.

Tutaj akurat składałem zestaw za prośbą autora, ale jak wszyscy wiedzą to nie moja bajka

 

A, na przyszłość to podawaj linki do zestawu jak będziesz próbował coś składać, a nie same nazwy. Wygodniej dla autora

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Ok ok ale mam takie wrażenie że nawet nie sprawdziles tego testu z pure PC xd Nowa konstrukcja radeona osiąga 67 stopni

Przy crysisie 3 a GTX 970 62 stopnie ponadto w spoczynku GTX osiąga 31 stopni a r9 390 33 a co do OC to wygląda to tak po OC i crysisie 3 gtx 970 osiąga 69 stopni a r9 390 71 stopni stock 31 vs 33 kolejna kwestia pobór mocy 82 w vs 85 tu Radeon ma mniejszy pobór mocy. No nie wiem czy taka kolosalna różnica :D

Co do 4K to pewnie wyjdą sterowniki i będzie się dało wykorzystać cały potencjał karty ;) i jeszcze DX 12

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...