Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy 3000 - 3300, dodatkowe wymagania.


Recommended Posts

Witam serdecznie. Pierwszy post na forum. Oczywiście czytałem inne propozycje zestawów, ale nic nie przypadło mi do gustu więc zgłaszam się po pomoc :)

 

 

Zastosowanie komputera Gra, domowe centrum multimedialne podłączone do telewizora

 

Maksymalna kwota 3000 w porywach do 3300

 

Których części potrzebuję : Cały komputer wraz z obudową bez monitora, myszy i klawiatury

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : W sensownych granicach możliwości zaproponowanego sprzętu

 

Rozdzielczość mojego monitora i model : Nie monitor - telewizor Samsung 55" Curved TV UHD

 

Specjalne wymagania Najlepiej 4GB na karcie graficznej (czy jest mi to potrzebne?), 16 GB ram-u najlepiej wodne chłodzenie procesora. Wiedźmin najlepiej na maksymalnych obrotach i żebym nie dokładał do skrzynki przez co najmniej rok lub półtora (podejrzewam, że czytając wymagania zostanę wyśmiany w tej cenie :))

 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) Brak

 

Własna propozycja zestawu Brak - zbyt wielka różnorodność sprzętu. Kiedyś się tym interesowałem, ale odpuściłem po kupnie konsoli - największy możliwy błąd

 

Inne Jak wyżej w "specjalnych wymaganiach"

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz grać w uhd to polecam tobie r9 390 ze względu 8 GB vram.apropo chłodzenia wodnego to zbędne (bo i tak nie będzie ci to potrzebne, na podzespołach trzeba by było zejść i odbiło by się to na wydajności)co do zestawu to nie będę go dodawał bo jeszcze coś spartole i będzie jakiś problem bo się na składaniu nie znam tak bardzo ;)

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

Nie zależy mi na graniu na UHD. Moja dziewczyna i tak zacznie oblegać TV ponieważ po wakacjach startują jej seriale i pewnie i tak będę zmuszony kupić monitor :) Rozwiń swoją myśl o chłodzenie wodne ponieważ widziałem takie cudeńka w granicach 300 zł. Chodzi mi o chłodzenie procka chyba, że można chłodzić tak kartę graficzną? 

Link to post
Share on other sites

1Nie brak możliwości OC 2nie nie potrzeba wody 3 nie wiem (nikt tego nie wie xd)

Zestaw:

Sapphire Radeon R9 390 Nitro TRI-X OC 8GB DDR5 512bit

1499zł

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

759zł

 

Corsair VS 450W 80+ 120mm

169zł

 

GoodRam 8GB 1600MHz CL10 Play Red

189zł

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

215zł

 

AsRock B85M Pro4 /intel B85, LGA 1150/

275zł

 

Zalman R1 black USB3.0 (b/z)

185zł

Razem: 3291 Zł

Co zyskujesz ?

Płytę główną z możliwością rozbudowy do 32 GB RAM (1600 MHz) i z 4 slotami na pamięć RAM, Obudowę czesciowo wyciszona z 4 wiatrakami i 3 wolne miejsca na chłodzenie powietrzne

Ponadto filtry przeciwkurzowe,bardzo dobra kartę graficzna która uciagnie większość tytułów w ultra i ,4K ( i więcej) wydajny 4 rdzeniowy procek, 8 GB RAM 1600 MHz wystarczające do swobodnej rozgrywki i polprofesjonalnych rozwiązań,stabilny zasilacz 450W z zapasem, szybki dysk 1 TB.Trochę nadciągnąłem budżet ale warto ;)

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa propozycja. Nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewałem się, że można złożyć pełną skrzynkę z kartą graficzną w tej cenie. A gdyby tak znaleźć trochę słabszą kartę graficzną, a za resztę z tej kwoty zmienić ram? Nie jestem fachowcem, ale nie jestem przekonany do niczego firmy GoodRam. Poza tym brakuje mi zapasu na jakiś napęd DVD i dysk SSD :)\

 

Pytanie. Jakie znaczenie ma szyna danych karty graficznej? Ile bitów potrzebuję? 

 

A GTX 970? Co Wy na to?

Edytowane przez piotrektalic
Link to post
Share on other sites

Szersza szyna to większa przepustowość pamięci, ale na ten parametr wpływa też taktowanie pamięci, więc czasami zdarza się, że karta o szerszej szynie ma mniejszą przepustowość niż ta o węższej, bo ta druga nadrabia taktowaniem. Dobry przykład, to Radeon R9 Fury X z szyną 4096 bitów!

Edytowane przez Rausi
Link to post
Share on other sites

jeszcze co do ramu  to wez jednak ten:  

Kingston 8GB 1600MHz CL9 HyperX Savage

Gtx 970 To dobry wybor jednak ja wybralem r9 390 z powodu wiekszej ilosci vramu i  390 jest wydajniejsza ale glownie chodzilo mi o to ze mozliwe    ze od czasu do czasu jednak zagrasz sobie w ultra hd :)   P.s Nie wiem jaki monitor bedziesz kupował.

A wiec podsumowując:
Plusy Z Wybrania gtx970:

+Duzo Innowacyjnych technologi nvidi

+4 gb ramu [Jak dla mnie najlepsza karta do fullhd] [ Chociaz jak czytalem  o aferze 3,5 gb to nie jestem pewien] 

Minusy:

-Nizsza wydajnosc w 4k od r9 390

-4 gb  ramu vs 8 gb

-Piszczace cewki [ Tez nie jestem pewnien bo karty nie mialem] 

 

Plusy Z wybrania r9 390:

+8 GB ramu wystarczy do bardzo duzych rozdzialek

+Wydajniejsza od gtx 970

Minusy Z wybrania R9 390:

-Slyszalem ze radeony lubia sie grzac

-Malo Technologii

 Pozdrawiam :) 


Nie warto oszczedzac na karcie  Mozna na obudowie lub ram ewentualnie pozniej dokupisz 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czekam na propozycję kolegi. Chętnie zobaczyłbym też propozycje innych użytkowników.

 

A ta płyta?

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-p33-h81-dualddr3-1600-sata3-dvi-matx-h81m-p33-604814/

 

Dużo tańsza, popularna. Na początek kupię jedną kość 8GB ramu o taktowaniu 1600 mhz.

Może być jako zamiennik?

 

 

A to moja własna próba, ale bez karty graficznej. Co sądzicie?

 

http://zapodaj.net/3573223ed5616.jpg.html

Edytowane przez piotrektalic
Link to post
Share on other sites

Największy dylemat. Wiadomo, że najbardziej popularne karty graficzne to zakres cenowy plus minus 1500 zł.

Czy w tej cenie 4GB na szynie 256, czy 8GB na szynie 512. Na morele większą popularnością cieszą się karty 4GB. Nie potrafię znaleźć porównania tych kart.

 

A więc to:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-390-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-390-gaming-8g-707126/

 

Czy to:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

 

A dodatkowo pytanie o procesory z rodziny AMD. Co z nimi? Czy podana wyżej i5 miażdży wszystkie modele AMD w tej kategorii cenowej?

Edytowane przez piotrektalic
Link to post
Share on other sites

Mówiłem już że r9 390 bo jest wydajniejszy i ma 8 GB vramu a GTX 970 jak chcesz to możesz brać tyle że jak będziesz grał tylko full hd i do nagrywania się nadaje bo shadowplay

AMD nie ma sensu brać co prawda bardzo dobrze się kręci ale jest gorący i pobiera dużo prądu

A i jeszcze apropo zestawu to ja bym jednak ci tej płyty nie radził bo względem tej co ci podalem to jest biedna i nie warto na płycie oszczędzać

P.s dopłata do zalman z3 plus jest warta

Link to post
Share on other sites

4k w tej cenie? Co za bzdura. Gdzieś ty to wyczytał? 970 bije na głowę odgrzewane r9-tki, które poza dużą pamięcią nic nie mają. Są za słabe na 4k, nawet posiadając 8GB VRAM

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Zaznaczam ponownie. Nie interesuje mnie granie w 4k. Chcę mieć kartę która pozwoli mi szarpać w Wiedźmina na dość wysokich detalach. Wiadomo, że najlepiej na maksymalnych. 

 

I proszę też o radę dotyczącej jaką płytę główną i jaki ram. Czy wystarczy mi 1600 mhz czy szukać o innym taktowaniu?

Link to post
Share on other sites

To zależy. Biorąc płytę na chipsecie "Z: można się pokusić o podkręcanie pamięci, ale nie zawsze wychodzi to na zdrowie. Wielkiej różnicy w cenach nie ma, tak samo jak w wydajności. 

Jeśli chodzi o chwilową topkę w kwestii GPU to wygrywa bezapelacyjnie GTX 970. Najlepsza wydajność za najlepsze pieniądze.

Co do chłodzenia procesora, to nie pakuj się w wodę. Nie ma to sensu, jest za drogie i kompletnie nie pokrywa się to z ceną. I tutaj dochodzimy do zbieżności: RAM najlepiej mieć low profile. Są to niskie kości, które nie kolidują z chłodzeniami CPU (w większości przypadków). Trzeba umiejętnie dobrać, bo później mogą być problemy z kupnem wydajnego chłodzenia, bo zwyczajnie się nie mieści. Tutaj + dla wody, bo nie zasłania żadnych slotów

 

Co do płyt to się nie wypowiem, nie mam kompletnie wiedzy o nowych seriach


Co do RAMu to bardzo fajną ceną, wydajnością  i wyglądem prezentuje się Kingston 

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...