Skocz do zawartości

Procesor E 8400 bezpieczne podkręcanie


Recommended Posts

Hej

 

Posiadam komputer o następującej konfiguracji:

 

Procesor->Intel Duo Core E 8400 3.00 GHZ

 

Pamięć-> 2 GB DDr2 Ram 800MHZ Kingston

 

Grafika-> Ge Force 9800 GT Ultimate 512 DDR3

 

Płyta Główna-> Asus P5QL PRO

 

Zasilacz-> ATX 650W Chieftec

 

Obudowa-> ATX Madecom Karma

 

Dysk-> 320GB Seagate

 

Chciałby podkręcić swój procesor podobno jest to jeden z najlepszych procesorów do podkręcania.Gdzieś wyczytałem ,że można go podkręcić nawet do 4.5 GHZ ,ale jest problem ja nigdy tego nie robiłem a boje sie,że mogę coś zepsuć zależy mi na podkręceniu tak do 3.7 GHZ góra 4.00 bo do 3.2 nie opłaca się spewnością.Nie wiem czy poprosić kogoś kto sie zna czy można to samemu zrobić.Sprawa 2 napewno będzie potrzebne chłodzenie jakieś bo standardowe box przy podkręcaniu chyba nie starczy.Mniej więcej patrzyłem ile chłodzenie kosztuje to można kupić dobre coś powyżej 100zł ja mogę góra 200zł wydać.Tak więc jak najłatwiej podkręcić mój procek i czy nie będzie żadnych komplikacji w działaniu systemu i jakie dobre chłodzenie będzie pasowało pod mój sprzęt.

 

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Zależy jakie masz chłodzenie procesora :evil: Na Boxie można podobno do 3,6 podkręcić, ale ja bym nie ryzykował i 3,3 max na boxie. Jak kupisz, np. Pentagram Karakorum to powinieneś spokojnie dojść do 4,5GHz.

Link to post
Share on other sites

co do chlodzenia - Scythe Katana 2 za 99zł

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,39012/

 

lub Scythe Mugen 2 za 189zl

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,66247/

 

na ponad 4GHz moze Ci byc juz potrzebne WC.

A jesli sie nie znasz-to naprawde radze uwazac i moze nie probowac nic krecic zebys sobie czego nie uszkodzil. Co do samego podkręcania - niech się wypowie ktoś mądrzejszy :evil:

 

@@@@@@

 

edit: jesli znasz kogos co naprwde sie zna na tym i ufasz mu - to go poproś. Tylko zebys wiedzial ze on to umie a nie sie tylko chwali. Ale i tu na forum znajdziesz porady, poprzegladaj tematy, bylo juz mnostwo o OC a i wkrotce tu sie ktos na pewno wypowie

Link to post
Share on other sites

Darodaredevil@

Odnośnie chłodzenia to z tańszych można polecić jeszcze Karakorum

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Pentagram_Freezone_HP_120_AlCu_Karakorum/pelny,id,53202,s,1/

 

Odnośnie podkręcania to najważniejsze, żeby być cierpliwym i nie ustawiać od razu 4 GHz, tylko stopniowo podnosić FSB, sprawdzać stabilność i temperatury (najlepiej nie przekraczać 65 stopni), a w razie potrzeby (brak stabilności) delikatnie podnosić napięcie. Jeśli będziesz tak podkręcał to raczej nic nie powinno się stać

Link to post
Share on other sites

Ja nawet na boxie stawiałem ten proc na ponad 4 ghz, jak dobrze pamiętam szyna 444 napięcie 1.375 i masz 4ghz. Przy Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum proc był 4.2 temperatura idle 35st. stres ponad 60. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Trudno w to uwierzyć ale na rdzeniach 104 stopnie ogólnie 94 i nic się nie stało proc przechodził wszystkie testy. Z tymi procami maiłem dużo do czynienia i do podkręcania nie ma lepszych mój rekord to 4.6ghz i to tylko na takim chłodzeniu Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum.

Link to post
Share on other sites

Przy takiej temperaturze to procesor po kilku tygodniach nadawałby się tylko do wyrzucenia. Takie "genialne rady" lepiej zachowaj dla siebie, bo jeszcze ktoś ciebie posłucha, da te 4.0 GHz czy więcej na boxie i spali proca.

 

Nie powinno się przy tym procesorze przekraczać 60-65C w stresie (stres = męczenie proca np Orthosem, a nie włączenie gry, pogranie chwilę, zrzucenie do paska i sprawdzenie temperatury!! bo gdy spada obciążenie, temperatura błyskawicznie zlatuje w dół!)

Link to post
Share on other sites

Darodaredevil@

Odnośnie chłodzenia to z tańszych można polecić jeszcze Karakorum

 

wiem, zapomniałem o nim :evil: Karokorum też jest świetne.

Doskonale o tym wiem sam jestem zwolennikem jak najniższych temperatur, ale chodzi o to że ktos napisał że do 4 ghz potrzeba chłodzenia wodnego.

i widzisz jakie miałeś temperatury?? on nie chce na chwile zlapac tych 4 GHz tylko żeby komp mu stabilnie przez dluzszy czas dzialal. Dlatego nie zalecam jechac na wiecej niz 4Ghz przy AC. Pewnie ze moglby i wiecej a wiesz.. azocik i te inne sprawy.. Rozmawiamy o praktycznym, dlugotrwalym OC ktore nie zniszczy procesora. Wiec lepiej dac mniej troche niz wiecej.

 

@kopec dobrze mówi, musisz stopniowo wchodzic coraz wyzej zeby komp byl stabilny, a jak przestanie byc to tez stopniowo o te kilka MHz schodz w dół.

Link to post
Share on other sites

ja ze swoim E8500 zrobilem 4 Ghz na box i mialem tempy 84 C po 6 min stresu wolalem nie ryzykowac wiec nie stresowalem go wiecej i wrocilem do 3.80 po kupieniu chlodzenia 4 ghz stres 48 stopni jezeli mi nie wiezycie to zobaczcie

box stress http://img90.imageshack.us/my.php?image ... procka.png

i nowe chlodzenie stress http://img135.imageshack.us/my.php?imag ... ywynik.png :mrgreen: nawet nie pytajcie czym chlodzilem w polsce i tak nie jest dostepne :evil: ale jest to napewno chlodziwo powietrzne ;) i nie jest drogie a propo 4 ghz to bariera nie do przeskoczenia dla pocztkujacych bo trzeba sie bawic gtlami sam jestem poczatkujacy i jak wjezdzam wyzej to kompik jest niestabilny nawet przy tak dobrym chlodziwie

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

na swojej plycie nie zaszalejesz nie liczylbym na wiecej niz jakies 3.8 co i tak bedzie b.dobrym wynikiem dla niej

zostaw boxa i najpierw sprobuj co mozona wyciagnac chocy w goraczce - na moje niewiele

 

kupiles proca calkiem nie do swojej plyty - wiecej bys zdzialal na e6000

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...