Skocz do zawartości

Dylemat kwadratowy - czyli 8 renderujacych kwadratow (nowe i7), czy 24(uzywany xeon).


Recommended Posts

Hej,

 

Odwoluje sie glownie do osob zajmujacych sie renderingiem w 3ds Max + vray.

 

Jaka jest Wasza personalna opinia dotyczaca zestawow poleasingowych, w ktorych to mozna dostac 2xXeon 5660 z 24GB ram i quadro 2000 na pokladzie, za cene ok.2800zl (z Niemiec np) ?

Praca we viewporcie to tez osobna historia jezeli chodzi o 3ds max, wiec tutaj zakladam pewnie sprzedanie quadro (ktorego Max nowy nie wesprze zapewne) i zakup jakiegos Gtx np 760.

Pracuje tez w Archicadzie.

 

Mam wiec dylemat - waham sie, czy isc np w i7 4790K, czy taki gotowiec (tez z gwarancja).

(Zasilacz, dyski, obudowe, moge spozytkowac ze starego komputera)

W przypadku I7, w takiej cenie zmieszcze raczej tylko ram, procesor i plyte.
Niby mam wtedy procesor obslugujacy AVX, co przemawia na korzysc I7.

Po stronie xeona korzysc kwadratowa - to w koncu 24 watki czyli 24 kwadraty renderujace, wzgledem raptem 8miu w przypadku i7.

Komputera nie podkrecam raczej (zyski rzedu 15% w renderach sa dla mnie pomijalne).

Gry to dla mnie margines, w ogole mnie pod tym katem komputer nie interesuje.

Bywa, ze odpale Snajpera, ale to z czystej proznosci.

W upgrady po czasie nie wierze, bo za 5 lat i tak mi sie komputer zestarzeje i zadnego, duzo lepszego procesora do niego nie wloze. Ewentualnie dolozenie Ram, lub zmiana karty graficznej wchodzi tu w gre.

 

Macie jakies przemyslenia na ten temat?

dzieki

Link to post
Share on other sites

 

Wg mnie rozwiązanie 2x 5660 będzie ca 40-66% wydajnieszje.

Bazuję , na tym http://www.hw-benchmarks.com/compare/Intel%20Core%20i7-4790K%20Devils%20Canyon/Intel%20Xeon%20X5660%20Westmere-EP/

Jeden 5660 jest w Cienbenchu około 22% mniej wydajny niż 4790k. Z uwagi iż oprogramowanie , którego chcesz użyć doskonale wykorzystuje wiele rdzeni - szacuję owe 40-66 więcej dla pary 5660

 

Edit: źle odczytałem wykres : jeden 5660 w cienebench ma być 22% wydajnieszy

Edytowane przez skibax84
Link to post
Share on other sites

Mnie tez kusi ten Xeon, jedyne moje watpliwosci dotycza jego wieku (bo to juz 5 lat) i tego, ze komputer jest uzywany. 

Mam serwer oparty o ten procesor na płycie intela - działa z powodzeniem od 5 lat (24/7). Dodatkowo jeśli jest gwarancja to czym się przejmować. Można też założyć iż komputer , który chcesz nabyć nie koniecznie ma 5 lat.

 

http://www.cinebench.info/- tutaj jest 2x 5660 oraz jeden 4790k . wychodzi  1368 pkt vs 764

 

Dla zaprzyjaźnionej firmy kupowałem też HP polieasingowe - model chyba DL 380 G6 z 1 CPU na pokłaczie - na allegro 3500 brutto - redutatne zasilanie , 24 GB RAM , 2 dyski SAS po 146 GB serwery były jako nowe... natomiast u Ciebie by się raczej to nie sprawdziło , ze względu na ograniczona wielkosći obudowy - sensowna grafika tam nie wejdzie.

Edytowane przez skibax84
Link to post
Share on other sites

Dzieki, taki serwerowy gotowiec tez wygodniejszy, bo wszystko dostaje gotowe, do wlaczenia.

Chyba sprawa sie wyjasnila.

akurat od nich kupowałem - ten z dwoma na pokładzie 5660 http://allegro.pl/hp-dl380g6-2x-x5660-48gb-2x146gb-2xpsu-fv-amso-i5598917361.html- ale tak jak wspomniałem może być problem z dołożeniem grafiki - na pokładzie jest jakies ATI , które szczerze to ma problemy nawet z wydajnym obsłużeniem wyświetlania windows.

Link to post
Share on other sites

No to jest typowy serwer.

Ja znalazlem poleasingowa stacje robocza na ebayu (sa rozne, Lenovo, Dell), tam jest quadro 2000 na pokladzie, wiec wymiana chyba nie powinna sprawic problemu.

jesli są sloty PCI E x8 to mało jest kart , które będą pasować - w moim wypadku na płycie intela 5500bc -  jedną z kart wycieliśmy do rozmiarów złącza (info są w necie - jak skrócić złącza po stronie karty) ostatecznie spiłowałem zakończenie złącza x8 i wchodzi każda karta (obie opcje narażają Cie odpowiednio na ubicie grafiki lub płyty) , natomiast w wielu wypadkach ograniczeniem może być też brak miejsca na slotem - tj. nie da się wsadzić długiej grafiki - warto przez zakupem poszukać na jakiej płycie jest oparta stacja robocza - lub/i w jej manualu  to sprawdzić

Edytowane przez skibax84
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...