Skocz do zawartości

Nowa karta GTX 960 4GB czy warto?


Recommended Posts

Witam,niestety musiałem się rozstać z moim GTX-em 660Ti i szukam jakiegoś zastępstwa

do około 900zł,miała to być 970 ale nie da rady jeszcze (cena wysoka na moją kieszeń)

i mam dylemat co wybrać?

Karta powinna mieć GW,najlepiej nowa i z uwagi na mój obecny CPU raczej z Nividi coś,żeby był jak najmniejszy nacisk sterowników na CPU.

Znalazłem GTX-a 960 4GB od Gigabyta za 920zł,był by to dobry wybór?

chodzi o tą kartę http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx960-4gb-oc-hdmi-gra-mgs-v-i5604453494.html

W tej cenie jest również gra MGS 5,którą raczej odsprzedał bym za jakieś 100zł,karta wyszła by 820zł.

 

Po niedzieli coś muszę kupić bo teraz zostałem praktycznie bez Pc-ta,a moja sprzedana już.

 

Z góry dzięki.

 

ps.myslałem o 280x,ale wolał bym coś o mniejszym poborze prądu no i cichego.

Wiem że po przesiadce na 960 4GB czy r9 280,różnicy dużej nie odczuję po obecnej/byłej  GPU,ale kupiec się trafił za 650zł no to sprzedałem.

 

 

edit: a może nową GTX 950? w sumie to 100zł bym dopłacił a miał nówkę np.  ta http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx950-2gb-128-gaming-i5617282337.html

Edytowane przez wasyl1976
Link to post
Share on other sites

Wg mnie dobra karta, taki odpowiednik 760 , 770- 970, 780-980 itd.
Chociaż gdybym był na twoim miejscu to bym się wstrzymał z zakupem i kupił 970 od msi,
poleciał troche na integrze, dozbierał i kupił coś lepszego

Ponadto możesz rzucić okiem na te propozycje
http://allegro.pl/asus-mars-2x-gtx760-4gb-gddr5-komplet-warszawa-top-i5592320622.htmlużywka ale ciekawa opcją
 

Link to post
Share on other sites

Kolega mysli i malym zapotrzebowaniu na prad a tu ktos poleca 2 jajowa karte...Sam mam podobny problem przesiadam sie z r6950@6970 na gtx 960 msi 4 g.Z tego co wyczytalem karta bedzie okolo 2 razy szybsza od mojej obecnej z tego co wiem.

GF 660 TI z tego co kojaze szybszy od r6950 byl nie znacznie wiec wiec podobne klimaty.Gtx 960 4 g wyciaga okolo 10 fps wiecej od wersji 2 g w gta v.I do tego znacznie mniejsze zuzycie pradu co za tym idzie mniej wydzielanego ciepla czyli chlodniej w budzie.W ponidzialek bede mial gtx960 msi 4 g to chetnie ci napisze jak to smiga :)

Link to post
Share on other sites

Borsq1 nie mam integry,teraz "jadę" na laptopie od znajomego.GTX 970 to koszt około 1300zł a ja mogę wydać teraz max.900zł choć to i tak przekracza mój budżet.Chciałem dalej trzymać tą 660Ti ale kupiec się znalazł za 650zł cena dobra a te karty teraz w dół idą.

Druga sprawa to za GTX-a 760 nie dał bym 1200zł.

 

oskarCK też myślałem o tej 4GB MSI ale one też 1tyś kosztują,a ta co znalazłem tzn.Gigabyte GTX 960 4GB to wydatek 920zł + gra.

Sam teraz nie wiem,czekać aż dozbieram do 970 to będzie kiepsko bo masa innych wydatków,chyba że znajdę coś taniego na obecną chwilę,minimum HD 7850.

 

ps.do poniedziałku coś chyba wymyślę.

Link to post
Share on other sites

wasyl1976 to bierz ta Gigabyte GTX 960 4GB taktowania wszystkich wersji sa zblizone zostaje jeszcze OC.Co ponoc tym karta ladnie wychodzi i pobor energi nie wzrasta bardzo a to chyba duzy plus.Co do szyny 128 bit nie jest ona super ale skoro nie jest 2 razy wolniejsza od r280x ( ktory ma szyne 256) to nie jest to wazkie gardlo,R7850 to juz troche zabytek nawet porownujac zegar w zegar no i napewno nie jest to karta energooszczedna :P

Link to post
Share on other sites

Jeszcze pomyślę,bo kupić i nie być zadowolony to mnie nie bawi.

Wymagającym graczem nie jestem i fajerwerków też nie potrzebuję i coś takiego jak moja była wystarczyło by.

Teraz wyszły GTX-y 950 i nie wiem jak to się ma do 960,ciekawe jak u Ciebie ten nowy zakup będzie się sprawował.

Link to post
Share on other sites

odezwe sie w poniedzialek gta 5 juz czeka :) sa juz pierwsze testy gtx 950 z tego co wyczytalem nie ustepuja duzo gtx 960 a jako ze to u konkurncji linka ci nie podam :P na pw poszlo tylko cena tez jest zblizona do 960 wiec ciezki wybor ;p 

 

ED. 

Z tego co widze gtx 950 nie ma pol pasywnego chlodzenia 960 do temperatury 60 stopni chodzi pasywnie calkiem potem sie zalancza chlodzenia co daje napewno wiecej ciszy

Edytowane przez oskarCK
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze r9 280x ma szynę 384, gtx 950 to jak na razie lipa w stosunku do ceny sama Nvidia przestawiła 5-15% większą wydajność w zależności od gry w stosunku do r7 370 dla którego ma być konkurentem to już lepszym wyborem byłby r9 270 w tej kategorii, jeśli już chcesz tego gtx 960 to raczej nie brałbym tego modelu mimo ceny na tle reszty choć się z początku zastanawiałem nad nią jednak chłodzenie ma tylko jedną cienką "heat pipe" więc raczej jest mało wydajne. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz poczuć różnicę wydajności względem sprzedanego gtx660ti to najlepszym wyborem jest

używany radeon r9 280x (redeon 7970), ewentualnie używany gtx770.

Powinieneś bez problemu znaleźć karty z gwarancją w cenie do 750zł.

GTX 950 będzie mniej wydajny jak Twój gtx660ti.

 

W niższych cenach znajdziesz

r7950 (około 500-600PLN)

r7970 (cena 600-700PLN)

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

nie zawsze


z ta gwarancja nie ma znaczenia to bym też polemizował, i co ci z tego że karta ma jeszcze długą gwarancję, trafisz na szajs sypiący artefaktami to musisz wysłać kartę na gwarancję tracisz czas i ewentualne pieniądze, ponadto ja bym się mocno "wku ... wił" że: trafiłem na wała (wartość bezcenna) oraz na Osoby które proponują używany układ graficzny (tym bardziej że 280x był chętnie wykorzystywany do kopania) nie pisząc o ewentualnych problemach

Link to post
Share on other sites

Dalej szukam,jeden GTX 770 i 16 m-cy gw. poszedł za 740zł (nie wylicytowałem dobrze,ktoś był szybszy)

Czekam na odp. w sprawie 970 (strixa) za 1150zł,60km ode mnie,ale chłopak chce 1300 i wątpię że na 1150 zejdzie bo więcej już kasy nie wykombinuję.

R9 280x to loteria,choć i na gw. to potem wysyłać,czekać itd. same nerwy a do tego wolał bym coś z "zielonych"

miałem dwa radeony 7770 i 7790 były z nimi małe problemy,zwłaszcza ze sterownikami przy 7790.

Link to post
Share on other sites

Whiskas masz na myśli coś takiego jak ta np.R9 280x http://olx.pl/oferta/gigabyte-radeon-r9-280x-3gb-ddr5-oc-CID99-IDasfyx.html#41c1c2bb36

 

edit:o co chodzi z tymi dwoma biosami,czy czasem gw. nie straciła przez to.

 

Tu też ciekawa 280x http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-asus-r9-280x-uzywana-do-testow-2-identyczne-sztuki-CID99-IDbkwUj.html#9d700431e9

ale jakie to gry testowali i ile w tym prawdy to tylko sprzedający wie,choć cena o.k. i niby 6 m-cy gw.

 

Po głowie mi chodzi ta GTX 950, http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx950-windforce-ii-oc-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp,62585.htmlcena 700zł 3 lata gw i jakiś czas bym się pomęczył i nie słuchał moje baby jęków że dałem 1tyś. za coś do pc-ta.

Wiem że chyba słabsza od mojej 660Ti była by,ale w sumie dopłata 50zł do nowej z 3-letnią gw.

Z tym GTX -em 970 jednak muszę poczekać,chyba że ktoś ma namiot (może być jedno osobowy) i agregat prądotwórczy.

Edytowane przez wasyl1976
Link to post
Share on other sites

 

 

Napisano dziś, 14:41 nie zawsze z ta gwarancja nie ma znaczenia to bym też polemizował, i co ci z tego że karta ma jeszcze długą gwarancję, trafisz na szajs sypiący artefaktami to musisz wysłać kartę na gwarancję tracisz czas i ewentualne pieniądze, ponadto ja bym się mocno "wku ... wił" że: trafiłem na wała (wartość bezcenna) oraz na Osoby które proponują używany układ graficzny (tym bardziej że 280x był chętnie wykorzystywany do kopania) nie pisząc o ewentualnych problemach
 

 

Kupująć nową ze sklepu też nie masz pewności, że z nią wszystko w porządku i czy nie będzie sypać artami, mało to tematów było już na forum??

Wiec nie strasz kartami z koparek bo często to lepsze karty jak karty od "entuzjastów" overclock'ingu, żyłujących karty niemiłosiernie oby uzyskać kilka MHz więcej.


Do autora 

Za około 1000zł dostaniesz r9 290 z niereferencyjnym chłodzniem i gwarancją. I to jest porządna karta która w swojej cenie nie ma sobie równych.

Link to post
Share on other sites

 

 

z ta gwarancja nie ma znaczenia to bym też polemizował, i co ci z tego że karta ma jeszcze długą gwarancję, trafisz na szajs sypiący artefaktami to musisz wysłać kartę na gwarancję tracisz czas i ewentualne pieniądze, ponadto ja bym się mocno "wku ... wił" że: trafiłem na wała (wartość bezcenna) oraz na Osoby które proponują używany układ graficzny (tym bardziej że 280x był chętnie wykorzystywany do kopania) nie pisząc o ewentualnych problemach

 

Tu jest przykład tego, że nowa karta wprost ze sklepu może być uwalona. 

http://forum.benchmark.pl/topic/187108-problem-z-gtx-970/ 

Link to post
Share on other sites

Echhhhh....kupiłem coś o czym w ogóle nie myślałem,w sumie to to samo co 660Ti a może gorsza,jedynie cena mnie 

pokusiła i na parę m-cy wystarczy,a potem już na mur beton 970.Myślę że roczna MSI GTX 760 z dokumentami itd. za 500zł

to taki zakup w miarę i chyba za parę miesięcy nie stracę,a przy tym zarobiłem 150 zł na wymianie.

Takie coś dokładnie http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=8266012015_08_22_11h04_21.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...