Skocz do zawartości

Nowa obudowa 450-600zł


Recommended Posts

Witam, plany o budowie kompa na itx na socket 1155 upadły z uwagi na bardzo słabą dostępność tych płyt. Dlatego postanowiłem już nie marnować czasu na poszukiwania i zakupić porządną obudowę na ATX. Prosiłbym o pomoc w odnalezieniu tzw. złotego środka z kryteriów podanych poniżej. Mogą być też modele ciężko dostępne w Polsce np. sprowadzane zza granicy. Pozdrawiam serdecznie

  1. Budżet: 450-600zł
  2. Procesor: i5 2500k
  3. Karta Graficzna: GTX 970
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): tak
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  6. Specjalne wymagania:
  • Jak najmniej tworzyw sztucznych,
  • Obudowa powinna cechować się dobrym wykończeniem,
  • Najlepiej z  aluminium,
  • Filtry przeciwkurzowe
  • Wygłuszona lub taka z możliwością zamontowania mat wygłuszających dokupionych osobno,
  • Z możliwością montażu wentylatorów 140mm
  • W miarę możliwości dobrze przewiewna,
Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Szczerze, spodobała mi się propozycja od Ciebie.

Pierwszy raz gdy ją zobaczyłem stwierdziłem, że nic specjalnego, lecz później zaczęły do mnie przemawiać jej walory tj. kompaktowy rozmiar jak na obudowę typu ATX oraz ciekawe rozwiązanie z montażem dysków 3,5" za tacką co polepszy przepływ powietrza. Z innych plusów to możliwość dokupienia mat wygłuszających oraz bardzo dużo miejsca na kable za tacką 27mm czyli więcej niż w wielu obudowach.

Z minusów paskudna zaślepka napędu dvd lecz to jest chyba do rozwiązania poprzez zakupienie pełnej zaślepki od innego modelu (nie używam napędu dvd).  Na ten moment byłby to mój faworyt lecz problemem jest cena. Ta którą zaproponowałeś jest jak najbardziej ok lecz wersja w kolorystyce srebrnej na allegro (tylko tam znalazłem) kosztuje aż 740zł.

 

Znasz może jeszcze jakieś inne ciekawe obudowy? Ogólnie przeglądam od dwóch dni lecz nie natrafiłem na ten model zaproponowany przez Ciebie lub też nie zwróciłem uwagi. A możliwe, że przeoczyłem inne ciekawe obudowy.

 

Edit:

Ogólnie najlepiej obudowy bez okna w kolorystyce silver :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Edit:

Ogólnie najlepiej obudowy bez okna w kolorystyce silver :)

 

Jak chcesz to masz :D

http://www.e-vox.pl/prod,p,51343

Prawie 100 zloty taniej :menda:

 

a jak do 600zł to

http://www.morele.net/obudowa-king-mod-services-lian-li-pc-7hx-czarny-wyciszony-geck-177-667746/

wyciszona tylko że czarna.

srebrna bez wyciszenia

http://www.morele.net/obudowa-lian-li-pc-7ha-midi-tower-srebrny-pc-7ha-552634/

Edytowane przez szafa_23
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Lian Li PC-7H też brałem pod uwagę gdy przeglądałem ofertę morele. Ładna obudowa z możliwością zamontowania dodatkowej dedykowanej zaślepki 5,25" z wentylatorem i montażem 4 dysków hdd. Po usunięciu sanek na dyski z dołu byłby w miarę sensowny przepływ powietrza 3 wtłaczające oraz 3 wydmuchujące. Możliwość wygłuszenia oraz niższa cena w stosunku do PC-A51

 

Lecz dalej nr 1 pozostaje model zaproponowany przez Ciebie 2dni temu PC-A51. Wydaje mi się, że mimo mniejszej ilości możliwych wentylatorów do zamontowania będzie to obudowa chłodniejsza? gdyż na radiator procesora od razu trafia chłodne powietrze z zewnątrz i natychmiast opuszcza obudowę górą. Karta graficzna zasysa zimne powietrze od dołu a wyrzuca je w kierunku sanek na dyski ( w moim modelu karty finy są równolegle do długości karty ) Przykładowe zdjęcie chłodzenia PC-A51

http://images66.fotosik.pl/1123/959e4134878789a4.jpg

Link to post
Share on other sites

Spradzałeś NZHT H440? Bardzo porządna konstrukcja, wyciszana, piękna piwnica, hub na wentylatory, możliwość instalacji 14 i 12cm wentylatorów.

LINK

Cena jest okropna, bo w zeszłe wakacje można ją było dorwać za 450zł, ale cóż...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Lian Li PC-7H też brałem pod uwagę gdy przeglądałem ofertę morele. Ładna obudowa z możliwością zamontowania dodatkowej dedykowanej zaślepki 5,25" z wentylatorem i montażem 4 dysków hdd. Po usunięciu sanek na dyski z dołu byłby w miarę sensowny przepływ powietrza 3 wtłaczające oraz 3 wydmu****ące. Możliwość wygłuszenia oraz niższa cena w stosunku do PC-A51

 

Lecz dalej nr 1 pozostaje model zaproponowany przez Ciebie 2dni temu PC-A51. Wydaje mi się, że mimo mniejszej ilości możliwych wentylatorów do zamontowania będzie to obudowa chłodniejsza? gdyż na radiator procesora od razu trafia chłodne powietrze z zewnątrz i natychmiast opuszcza obudowę górą. Karta graficzna zasysa zimne powietrze od dołu a wyrzuca je w kierunku sanek na dyski ( w moim modelu karty finy są równolegle do długości karty ) Przykładowe zdjęcie chłodzenia PC-A51

http://images66.fotosik.pl/1123/959e4134878789a4.jpg

 

Powiem szczerze ze mi tez się podoba PC-A51

ale musiał bym sponsora jakiegoś ogarnąć :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Whiskas

Kilka dni temu oglądałem recenzję H440 na YT, ogółem obudowa jest spoko. Big tower, wyciszona i ładna. Gdybym chciał wodować sprzęt i mieć ciszę pewnie bym kupił tą obudowę. Niestety w tym momencie ona jest dla mnie za duża, zbyt "plastikowa" i ma okno, które moim zdaniem ma sens tylko w przypadku LC w każdym innym przypadku uważam, że okno szpeci :D

 

Wstrzymam się do przyszłego miesiąca aż kasa wpadnie i wtedy zakupię LL PC-A51A, w tym i tak już za dużo wydałem (2k na grafę i zasilacz)

 

Ogólnie potrzebowałbym też fajnych wentylatorów 2szt 120mm oraz 2szt 140mm. Bez podświetlenia i innych wodotrysków. Priorytet cisza załóżmy tak 80zł szt. Ogólnie mam gdzieś w szafie od 2 lat nigdy nie używany BQ SW2 PWM 120mm to by pozostały jeszcze 3 do dokupienia. Chyba, że znajdzie się coś ładniejszego i cichszego od niego? Np w kolorystyce czarno-białej lub białej.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Dzięki Whiskas

 

Obudowa tak jak wcześniej pisałem będzie to na 100% LL PC-A51A. Dzisiaj złożyłem już zamówienie w morele na nowy kontroler do niej Lamptron FC5 V2 wersja srebrna (stary bitfenix recon black będzie na sprzedaż) oraz nowy zestaw wentylatorów. Trochę się nad nimi zastanawiałem, lecz po przeanalizowaniu wybrałem 3szt Noiseblocker eLoop B12-PS oraz 3szt B14-PS. Jak wszystko złożę do kupy to podrzucę kilka zdjęć jak to wszystko razem się prezentuje :D

Link to post
Share on other sites

 choleryk65

Głównym założeniem przy zakupie była: cisza, dobra jakość wykonania oraz wykonanie z aluminium.

 

Teoretycznie (nie ma testów w sieci) powinna być chłodniejsza ponieważ dostaje bezpośrednio chłodne powietrze, w typowych atx pod kartą znajduje się zasilacz.

W mojej aktualnej Regnum L50 z 6 wentylatorami 3 wtłaczające oraz 3 wydmu****ące w upały, które były kilka dni temu podczas obciążenia furmarkiem miała 67*C.

W nowej budzie obieg powietrza będzie tak jak na zdjęciu, które umieściłem kilka dni temu. Podejrzewam, że będzie to bardziej efektywny obieg od mojego aktualnego. Jak przyjedzie to dam znać jak wygląda sprawa z chłodzeniem.

 

E:

Dodatkowo powinny spaść temp na procesorze, gdyż w aktualnym obiegu zasysa on ciepłe powietrze z karty. W nowej będzie zasysał chłodne z zewnątrz. Obudowa będzie stała na dosyć dużym biurku. Ponadto jest przestronna, różni się tylko umiejscowieniem zasilacza. Dzięki temu uzyskujemy trochę bardziej kompaktowe rozmiary.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dam takie info, że zapomniałem podłączyć 3x120 z frontu w mojej A61 i co ciekawe temperatury w te upały maxymalnie na procku latają w okolicy 75*C ale to przy ~90% obciążenia :) a procek podkręcony na 4500@1,18v przy chlodzeniu h110 z wentylatorami na 7v ...to taka ciekawostka... bo powietrze żadne z zewnątrz nie leci do środka, oprócz chłodnicy tylko 1x120 na tyle zabiera powietrze, jednak grubsze aluminium chyba trochę tutaj pomaga :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...