Skocz do zawartości

Komputer do gier, streama, montażu video


Recommended Posts

Zastosowanie komputera :Gry, stream, montaż video
Maksymalna kwota : 3500 zł
Których części potrzebuję : Sama "buda"
Czy będę podkręcać sprzęt? :Z biegiem czasu bardzo prawdopodobne
Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920 x 1080 SyncMaster p2470hd Samsung
Specjalne wymagania : Może być cichy bo z włączonym moim teraźniejszym nie da się spać ale nie jest to wymagane :D i aby stream nadawał płynnie
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Wolę całość ponieważ prawdopodobnie stary sprzedam w całości
Własna propozycja zestawu : Czekam na różne alternatywy bądź jeden pewny, konkretny zestaw.  ;) 
Inne : Wyjdzie w praniu

Link to post
Share on other sites

Hmm co do gier to myślę, że duży jest przedział ogólnie jestem maniakiem więc co więcej mówiąc od gier typu tibia do gier typu gta V, cs go, wiedźmin 3 na prawdę jest tego sporo jednym słowem ile wolny czas pozwoli  :D  Co do video chciałem dopiero zacząć bo na obecnym sprzęcie nie było możliwości za bardzo klatkowało więc myślę że bardziej hobbistyczna zabawa. Kiedyś w Shotcut"ie obrabiałem teraz może na coś lepszego bym się przeniósł  :P

Link to post
Share on other sites

No to faktycznie nie ma sensu skupiać się bardziej na renderingu. Mocny zestaw do gier za 3500 zł poradzi sobie bez problemu przy zabawie z obróbką video. Komputer taki będziesz mógł też rozbudowywać w miarę swoich potrzeb. 

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

Zalman R1 black USB3.0 (b/z

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

iteon iHAS122 SATA (black)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010) + MGSV

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

3525 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Priorytet gry, więc i5 4460 + GTX 970. Procesor bez możliwości OC. Niestety, tutaj musiałbyś dołożyć do okolic 4000 zł. GTX 970 od MSI w wersji z OC. Model ten spokojnie jeszcze podkręcisz. Zresztą tak jak każdego innego GTX'a 970. 8 GB DDR3 zapewnią komfort w każdej grze. Obudowa z częściowym wyciszeniem oraz cooler na CPU, który znacznie poprawi kulturę pracy całego zestawu. Sprawdzony zasilacz z modularnym okablowaniem i sporym zapasem mocy. 

 

Przy kartach nV warto skorzystać z pakietu Adobe i wsparcia CUDA. W przyszłości możesz dokładać pamięci ram, drugi HDD, SSD itp. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze pytanie odnośnie tych kodów do kiedy można to wykorzystać? Oraz czy mógłbym czekać na jakieś promocyjne ceny i np złożyć ten komputer za taką samą cenę razem z tym procesorem który miałeś na myśli mówiąc "dołożyć do okolic 4000zł" ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Oraz czy mógłbym czekać na jakieś promocyjne ceny i np złożyć ten komputer za taką samą cenę razem z tym procesorem który miałeś na myśli mówiąc "dołożyć do okolic 4000zł" ?

 

Nie ma takiej możliwości.

 

Zestawy z części używanych jak najbardziej na tak. Problemem tutaj będzie jednak to, że nowe generacji CPU oraz nowe generacje GPU i tak stoją w wysokich cenach. 

Link to post
Share on other sites

Wgrają darmo czy dodatkowy koszt? I jeszcze pytanie czy kod działa też na wysyłkę za pobraniem?

 

''Jeśli chcą Państwo zapłacić gotówką kurierowi przy odbiorze przesyłki, koszt dostawy wynosi 25zł. Kwota pobranie nie może jednak przekroczyć 5000zł.''

http://www.esc.pl/information.php?info_id=57

http://www.esc.pl/information.php?info_id=30

 

 

A i jeszcze nasunęło mi się jedno pytanie jak windows to jaki? Bo słyszę dużo złych opinii na temat tej nowej 10

Ze swojej strony mogę polecić Windows 8.1, ponieważ nie miałem okazji korzystać z dziesiątki. 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=57031

 

Musisz popytać osoby, które korzystają z tego systemu lub poczytać w Internecie recenzje/testy.

Link to post
Share on other sites

Skoro Cie pyta o to to znaczy ze nie jest dla niego do końca zrozumiałe te zdanie, w sumie dla mnie też nie ze względu na to że nie ma tam nic o pobraniu więc pewnie chce się upewnić. Nie możesz mu po prostu odpowiedzieć zamiast kazać czytać to jeszcze raz mimo że nie do końca jest to odpowiedz na jego pytanie?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Wgrają darmo czy dodatkowy koszt? I jeszcze pytanie czy kod działa też na wysyłkę za pobraniem?

 

Przy zakupie systemu bądź w przypadku dostarczenia im oryginalnego softu, wgranie jest za free. Wystarczy dopisać w komentarzu. Promocja na darmową wysyłkę nie dotyczy wysyłek za pobraniem.  

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem przyszedł już do mnie komputer ten sam co wyżej wymieniony i mam problem bo nie działa monitor (wcześniej w poprzednim komputerze działa) komputer nie czyta w ogóle monitora wie ktoś może czym może być to spowodowane możliwe że przyszła wadliwa karta graficzna?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...