Skocz do zawartości

gtx 970 ścinki w grach


Recommended Posts

Witajcie mam problem otóż zauważyłem że w grach mam ścinki. Gra chodzi płynnie 60 klatek na sekundę i w pewnym momencie klatki spadają do 55, 52 albo 47 i po 0,5 sekundy lub sekundzie wracają do 60. Co może być problemem. ?

Specyfikacja komputera w sygnaturce. Bardzo proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Sprawdź też czy nie masz jakichś niepotrzebnych programów działających w tle. Przeskanuj kompa narzędziem do usuwania ad'ów (np darmowy ad-aware). Może antywirus zamula system?

 

Pozostaje jeszcze kwestia w co grasz. Niektóre tytuły są tak spartaczone, że na swoim sprzęcie nie mogę WYGODNIE grać np w Metro 2033. Już takie cuda robiłem w/g porad... a i tak miejscami tak zarzyna że szkoda gadać :P. Tak samo Watch Dogs potrafi się "haczyć" podczas jazdy samochodami (mniej więcej tak jak opisujesz) i po całodniowej walce z tą grą doszedłem do wniosku że "tak musi być".

 

Inne gry śmigają na full-detal 60 fps bez beknięcia.

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia w co grasz. Niektóre tytuły są tak spartaczone, że na swoim sprzęcie nie mogę WYGODNIE grać np w Metro 2033. Już takie cuda robiłem w/g porad... a i tak miejscami tak zarzyna że szkoda gadać :P.
Jeżeli mówisz o pierwszym i to nie w edycji poprawionej to optymalizacja nie była najwyższych lotów ale powinno mimo wszystko u CB działać bez problemu. PhysX w najnowszej wersji?

 

 

 

klatki spadają do 55, 52 albo 47 i po 0,5 sekundy lub sekundzie wracają do 60.
Ja chciałbym zobaczyć wykresy z OCCT. Ustaw test cały w bezczynności.

Skanowałeś MalwareBytes dysk? Właściwie wypadało by zapytać jaka gra. Bo w niektórych tytułach mogą być ładowane bardzo duże tekstury lub modele co odbija się na ilości klatek/s. Dysk SSD masz?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź też czy nie masz jakichś niepotrzebnych programów działających w tle. Przeskanuj kompa narzędziem do usuwania ad'ów (np darmowy ad-aware). Może antywirus zamula system?

 

Pozostaje jeszcze kwestia w co grasz. Niektóre tytuły są tak spartaczone, że na swoim sprzęcie nie mogę WYGODNIE grać np w Metro 2033. Już takie cuda robiłem w/g porad... a i tak miejscami tak zarzyna że szkoda gadać :P. Tak samo Watch Dogs potrafi się "haczyć" podczas jazdy samochodami (mniej więcej tak jak opisujesz) i po całodniowej walce z tą grą doszedłem do wniosku że "tak musi być".

 

Inne gry śmigają na full-detal 60 fps bez beknięcia.

Jeśli chodzi o programy działające w tle to działa tylko antywirus( ESET NOD 32), Jetboost( tym programem wyłączam procesy i usługi w systemie w celu poprawienia wydajności). Jeśli chodzi o gry to te zacinki występują np: w Wiedźminie 3, Bioshock Infinite, Dragon Age inkwizycja, Victor Vran. Dzieje się to zazwyczaj kiedy np: jest aktualizowane zadanie w wiedźminie albo jak jadę konno.

 

 

Jeżeli mówisz o pierwszym i to nie w edycji poprawionej to optymalizacja nie była najwyższych lotów ale powinno mimo wszystko u CB działać bez problemu. PhysX w najnowszej wersji?

 

 

 

Ja chciałbym zobaczyć wykresy z OCCT. Ustaw test cały w bezczynności.

Skanowałeś MalwareBytes dysk? Właściwie wypadało by zapytać jaka gra. Bo w niektórych tytułach mogą być ładowane bardzo duże tekstury lub modele co odbija się na ilości klatek/s. Dysk SSD masz?

 

Jeśli chodzi o test OCCt to zrobię go ale mam do ciebie pytanie. Mam boxowe chłodzenie na procesorze. Przed założeniem wentylatorów w obudowie miałem temperatury sięgające 90 stopni teraz od około 2 miesięcy maksymalnie 70 stopni. Płyty głównej maksymalnie 60 stopni. Karty graficznej maksymalnie 65 stopni. Czy jeśli wykonam ten test nie spalę jakiegoś podzespołu. ?

Skanowałem dysk Tym programem. skanowałem także Combofixem, i Cclenarem. Nie mam dysku SSD. Mam jeden roczny dysk 3tb Seagate i 4 letni 1tb także seagate. 

Link to post
Share on other sites
Mam boxowe chłodzenie na procesorze. Przed założeniem wentylatorów w obudowie miałem temperatury sięgające 90 stopni

Z takim zestawem nawet bez wentylatorów powinna być niższa. Chyba, że te 90stopni C na sekcji zasilania było.

Czy jeśli wykonam ten test nie spalę jakiegoś podzespołu. ?

Nie, najwyżej czemuś co i tak by padło skrócisz żywot. Jak zrobisz normalny OCCT PSU test nawet 10min nikt się nie obrazi.

Mam jeden roczny dysk 3tb Seagate i 4 letni 1tb także seagate.

Gratis test HDTune ;]

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Z takim zestawem nawet bez wentylatorów powinna być niższa. Chyba, że te 90stopni C na sekcji zasilania było.

Nie, najwyżej czemuś co i tak by padło skrócisz żywot. Jak zrobisz normalny OCCT PSU test nawet 10min nikt się nie obrazi.

Gratis test HDTune ;]

Hm.. Strasznie się boje użyc tego OCCT. Moze zaproponowałbyś coś innego mniej ryzykownego. Czytałem że nie powinno sie testować procesora który ma turbo boost tym programem a także że to program do sprawdzenia stabilności po OC a jak takowego nie robiłem. ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w biosie i systemie czy nie masz włączonego oszczędzania energii itp. To może być przyczyną.....

wiesz może jak to zrobić w bios na płytach głównych msi? Sprawdziłbym u siebie bo w takim Batmanie mam straszne spadki, a sprzęt typowo pod nowsze gry.

Edytowane przez viNMass
Link to post
Share on other sites

Wrzucam filmik nagrany przeze mnie z gry Bioshock Infinity. Widać na nim jak wyglądają te przycinki. Test programem HD Tune zrobie wieczorem. Bo teraz jestem w pracy.   


Zrobiłem Test dysków programem Hd Tune : Dla obu dysków w zakładce error scan wszystko jest zielone zero damage blocks. Czy ktoś mi pomoże byłbym wdzięczny. 

Edytowane przez supersaiyan2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

HDD ale na SSD też instalowałem i tak samo

Witam. Jeżeli kolega znalazł by rozwiązanie problemu proszę dać znać. U mnie on nadal występuję nie wiem już co robić. 

Robiłem test programem prime 95. Po ok 5 minutach temperatura procesora skoczyła do 81 stopni płyty głównej do 70 stopni. Wyłączyłem po tym czasie z obawy o przegrzanie się albo spalenie płyty. Zastanawiam się czy te temperatury nie są problemem. Ale w takich grach jak np: Diablo 3 temperatury procesora to maksymalnie 40 stopni. W takim mad maxie maksymalnie 60 stopni. A problemy w tych grach występuje te same. Więc to niemożliwe żeby procesor przy temperaturze 45 stopni się przegrzewał ? Czy jednak się mylę. 

Dodam ze powyłączałem zbędne usługi w systemie, do tego zbędne programy przy włączaniu komputera, robiłem defragmentacje dysków, zainstalowałem nowego antywirusa 360 total security. W stanie spoczynku temperatura  procesora to 31-32 stopnie. 

Edytowane przez supersaiyan2
Link to post
Share on other sites

A spróbuj przy wyłączonej synchronizacji pionowej w grafice...

 

 

up dokładnie mialem to samo pisać ostatnio rożne dziwne rzeczy mi się z karta działy jak miałem załączoną synchronizacje pionową (gtx960)  gry mi freezowały na 0.5 sek lub wywalało mnie do pulpitu i wywalało mi sterowniki w karcie przynajmniej miałem taki komunikat 

Hm.. Wyłączałem synchronizacje pionową w grze np: w Wiedźminie ale wtedy pojawiały się szumy w obrazie Tearing a do tego obraz strasznie szarpał. Grało się bardzo niekomfortowo. Dodam że teraz w ustawieniach nvidii mam tak że:

Zarządzanie energią - Preferuj maksymalną wydajność, potrójne buforowanie - włączone,  synchronizacja pionowa - włączona, filtrowanie tekstur - jakość. Lecz problem nadal występuję. Czy jest jakiś sposób aby przy wyłączonej synchronizacji pionowej nie było tego szarpania i szumów. ?

Hm.. Wyłączałem synchronizacje pionową w grze np: w Wiedźminie ale wtedy pojawiały się szumy w obrazie Tearing a do tego obraz strasznie szarpał. Grało się bardzo niekomfortowo. Dodam że teraz w ustawieniach nvidii mam tak że:

Zarządzanie energią - Preferuj maksymalną wydajność, potrójne buforowanie - włączone,  synchronizacja pionowa - włączona, filtrowanie tekstur - jakość. Lecz problem nadal występuję. Czy jest jakiś sposób aby przy wyłączonej synchronizacji pionowej nie było tego szarpania i szumów. ?

Od dwóch dni po 5 minutach granie w grę Mad max gra się zacina po czym wywala taki o to błąd. : http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/9QPh2ByJKvwqfFWQZkUWPEMZng3BIT. Proszę o porady. Gra oryginalna Steam 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...