Skocz do zawartości

Dobra pamięc do Phenoma 955BE


Recommended Posts

Witam

 

zamierzam kupić Phenoma X4 955BE umieścić na płycie AsRock 870 Extreme 3 podkręcić procek na 965BE bo to podobno proste:) (ktoś mi wytłumaczy kiedyś:))

 

I teraz moje pytanie jaką pamięć w zakresie cenowym ~300pln kupić?

Interesuje mnie 2x2GB, pytam o producenta i taktowanie, w tym zakresie cenowym to w zasadzie mieści się 1333 ale podobno Przy Phenomie taktowanie pamięci istotnie wpływa na wydajność.

Proszę o opinie sugestie :co:

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

No te GoodRamy to strasznie tanie pewnie i kiepsko u nich z jakością.

 

Co do OCZ to nie ma problemu żebym troche dołożył.

 

Kiedyś nadziałem się na taki artykuł z którego ja rozumiem że wyżej taktowana pamięć dla Phenoma będzie lepsza.

http://pclab.pl/art41568-10.html

 

Nie wczytywałem się tylko patrzyłem na wykresy więc moge się mylić:co:

Link to post
Share on other sites

No te GoodRamy to strasznie tanie pewnie i kiepsko u nich z jakością.

 

Co do OCZ to nie ma problemu żebym troche dołożył.

 

Kiedyś nadziałem się na taki artykuł z którego ja rozumiem że wyżej taktowana pamięć dla Phenoma będzie lepsza.

http://pclab.pl/art41568-10.html

 

Nie wczytywałem się tylko patrzyłem na wykresy więc moge się mylić:co:

Kolego. Zdziwisz się. GoodRam to dobra firma za dobrą cenę. Radiatory zawsze możesz dokupić i taniej Cię to wyjdzie. OCZ coś kombinuje ostatnimi czasami z gwarą, więc to ryzykowne jest.

Oficjalnie Platforma AM3 wspiera pamięci 1333 MHz, a te 1600MHz(jeżeli takie pamieci kupisz) uzyskasz po podkręceniu szyny z 200 do 250 Mhz i podniesienia częstotliwości North Bridge do 2400 Mhz.

Widziałem dobre pamięci z G.SKILL, ale nie pamiętam gdzie były. To co mi w głowie zostało to 1.5v napięcia, CL7 i 1333 MHz

Link to post
Share on other sites

Kręcąc procka kręcisz jednocześnie RAM :co:

To zależy:) Jego procesor ma odblokowany mnożnik, więc nie tyka szyny FSB.

 

Autorze tematu, jeśli zależy Ci tylko na OC proca to kup pamięci 1333 MHz z małymi opóźnieniami. Radiatory będą w tym wypadku zbędne.

Link to post
Share on other sites

Czyli coś takiego będzie ok

http://www.morele.net/pamiec-kingston-h ... gx-279745/

 

Mają chyba małe opóźnienia.

Nie wiem o co z tym chodzi za bardzo ale jaka kombinacja tych magicznych numereków np. 7-7-7-24

jest najlepsza jak się ma Phenoma 955BE i zmienia tylko mnożnik pod wyższe taktowanie?

Link to post
Share on other sites

imho takie byłyby więcej niz wystarczające. Szczególnie że masz procek BE, więc wystarczy zwiększyć mnożnik by podkręcić proca.

A zwiększając tylko mnożnik reszta magistral dalej pracuje ze swoją zwykłą częstotliwością, a nie jak ma to miejsce z FSB gdzie idzie w górę również RAM i HyperTransport.

Link to post
Share on other sites

imho takie byłyby więcej niz wystarczające. Szczególnie że masz procek BE, więc wystarczy zwiększyć mnożnik by podkręcić proca.

A zwiększając tylko mnożnik reszta magistral dalej pracuje ze swoją zwykłą częstotliwością, a nie jak ma to miejsce z FSB gdzie idzie w górę również RAM i HyperTransport.

Pokusiłbym się o GoodRamy. Taniej i nie kręci!

Ale może pożałować w przyszłości jak nagle mu się zachce.

Dlatego to już pozostawię do przemyślenia.

Link to post
Share on other sites

Akker nie trzeba się znać na OC żeby zmienić mnożnik (tak słyszałem), dlatego tak napisałem a co do ramu to na pewno nie będę podkręcał jak mi będzie mało to dokupie kości.

 

Temat założyłem żeby mi ktoś napisał jakie taktowanie, CL i producenta wybrać pod konkretną płytę i procesor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...