Skocz do zawartości

[3000-3500] Laptop - programowanie,mobilny


Recommended Posts

Szukam laptopa do programowania i codziennego użytku. Nie gram praktycznie wcale.

Matryca: 15,6 matowa

Dysk: SSD

Karta: nie musi być rewelacyjna, chociaż jakaś dedykowana mogłaby się czasem przydać, bo mogę się zetknąć z grafiką na studiach

RAM: min 8

Inne: będę go często nosił i długo pracował, więc fajnie jakby był wytrzymały i się nie grzał, ale musi też być w miarę wydajny

 

Jak na razie moim typem jest y50 i5h,8Gb ram, 256sdd i gtx960 (raczej ze względu na matrycę niż kartę)

Zastanawiałem się też nad:

http://www.x-kom.pl/p/230698-n[...]gb-128-dvd-rw-r7-m260-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/238554-n[...]gb-128-1000-7hp64x-gf820m.html

http://www.x-kom.pl/p/243196-n[...]-5200u-8gb-128-gf840m-fhd.html

Albo jakimś hp probookiem lub acerem vn-7 czy jakimś innym e-5 jak się znajdzie na nieniskonapięciowym procku.

Potrzebuje zarówno wytrzymałości jak i mobilności stąd dylemat, bo ciężko o biznesówkę z procesorem bez U na końcu niestety

Link to post
Share on other sites

Co do rozdzielczości to w sumie nie pracowałem jeszcze na fhd, więc ciężko mi się określić czy to must-have.

Ale na pewno musi być matowa, bo nawet w domu mnie męczy odbicie.

VN-7 trochę wychodzą poza budżet, ale jestem w stanie rozważyć dołożenie jeśli na prawdę byłoby warto.

Jak one wypadają jakościowo? Porównując do y50 warto dołożyć, żeby mieć vn7 o podobnych parametrach?

Link to post
Share on other sites

No tak ale to już znacznie wykracza poza budżet, chociaż przemyślałbym gdyby nie fakt, że są to propozycje bez dysku SSD, który uważam za must-have a nie chcę się sam bawić w wymianę (szczególnie że dokupienie to kolejne 300). A jak wypadają probooki?

I czy warto wgl rozważać laptopy o procesorach niskonapięciowych (np thinkpady, vostro i w sumie większość biznesówek)?

Link to post
Share on other sites

Acer jest dość wydajny. Do programowania wystarczy.

 

Osobiście odpuściłbym wszystkie laptopy z GPU od czerwonych.

 

 

 

Karta: nie musi być rewelacyjna, chociaż jakaś dedykowana mogłaby się czasem przydać, bo mogę się zetknąć z grafiką na studiach

Jeżeli będą to proste prace graficzne, to ten Acer powinien sobie poradzić.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

No raczej zbyt dużo grafiki robił nie będę. Ew bardziej się zastanawiam czy jakbym się chciał pobawić np w Unity, to czy do tego by się już jakaś dedykowana nie przydała (mówię ogólnie, wiem że acer ma dedykowaną).

Co do Acera e5 to pytałem bardziej o jakość wykonania, bo w sumie spełnia moje minimalne wymagania odnośnie parametrów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...