Skocz do zawartości

Modernizacja do 2k procesorowy dylemat


Recommended Posts

Witam, komputera używam przeważnie do gier.

Obecne bebechy:

 

GPU - GTX 970

RAM - 12GB DDR3 @1600MHz @1,5v CL9, hyperx 8GB i 1333MHz bez radiatora również od kingstona, a pięknie działa na 1600MHz

PSU - Superflower golden green 700W

 

Pominąłem płytę i procesor, bo te elementy właśnie mam zamiar modernizować i stoję przed dylematem

Kupić skylake 6600K i modlić się żeby pamięci działały z płytą

Kupić i5 4690K i płytę z najwyższej półki, ew. dobrą płytę i do tego SSD

Kupić i7-4790k i płytę za około 500zł

 

Skylake wydaje się przyszłościową opcją, bo ma już nowy socket i obsługę DDR4, które w przyszłości będą tańsze, ale nie wiem z kolei czy moja pamięć będzie współpracować, ktoś coś wie na ten temat?

 

i5 4690k - pozwoli mi na kupno najbardziej wypasionej płyty głównej, a z tego co wyczytałem nie ma aż tak dużej różnicy w grach przy starciu z i7 4790k, jak to jest z wielozadaniowością?

 

i7 4790k - tutaj już budżet na płytę główną wynosi niecałe 500zł, więc nie wiem czy będzie dało się kupić naprawdę porządną płytę główną i czy 6600K nie będzie wydajniejszą opcją.

 

 

Tak wiele wątpliwości i niewiadomych, co wy o tym sądzicie? Jakoś pod koniec września mam zamiar kupić części.

Edytowane przez olokos
Link to post
Share on other sites

spodziewałem się czegoś lepszego taki to niby cudowny miał być a jest jak zwykle 5 % wydajności wyższe tdp  (choć to oczywiste gęstsze upchanie wszystkiego)

i na dodatek słabiej się kręcą chciałem w tym roku kupić i5 ale jednak poczekam na zen się zobaczy

czemu akurat skylake cóż zawsze to nowszy procesor masz te 5-10% wydajności mniejszy pobór prądu choć to jest sprawa drugorzędna oraz możesz się pochwalić że masz najnowszego intelka gdy inni siedzą na 2500k

po za tym i5 4690k i 6600k mają taką samą cene więc czemu by nie zaryzykować 

 

zestaw i5 4690k

http://techplanet.pl/przechowalnia/

 

zestaw i5 6600k

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=101276&s=91197&s=101749(płyta z mniejszą ilością bajerów bo płyty pod skylake są jeszcze drogie)

 

co do dysków ssd musisz się zapytać forumowicz bo je dopiero studiuje i się jeszcze słabo na nich znam wybrałem najlepszy do 400zł według mnie 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

U intela nowy socket to stary socket 1156 jedna rodzina cpu /1155 2 rodziny cpu /1150 1,3 rodziny cpu /1151....ostatnie kila lat pokazuje, że lepiej kupić mocny sprzęt na nawet starszą podstawkę niż rzucać się na nowszą bo nowsza. 6600k będzie raczej z tej mocniejszej strony więc można ale pogadaj z tymi wszystkimi ludźmi co kupuli i5 4430 zamiast i5 3570k czy i5 3350p zamiast i5 2500k.

Link to post
Share on other sites

4690k + asus ranger z97 + crucial bx i masz spokój na kilka lat, możesz poszukać używanych na gwarancji.

 

Jak Ci nie zależy na Broadwell za 369 kupisz gigabyte z87x-oc albo ud7 za trochę ponad 400 a to jedne z najwyższych modeli.

Edytowane przez pr000
Link to post
Share on other sites

@pr000, esc już zwiększył ceny :) Z87x-oc za 400, UD7 za 500 a g1 sniper 5 za 500

Nie jest jeszcze źle moim zdaniem można brać, ale zaraz wrócą pewnie do normalności jak zobaczą ze jest popyt, wiec to ostatni dzwonek jak ktoś chce dobry stuff dla Haswella.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zastanowiłem się i skylake odpada, bo podstawka zaraz będzie bezużyteczna i znowu będę musiał płyty główną kupować.
Czy jest płyta główna z usb 3.1 Type c, sli w trybie 16x + 16x silną sekcją zasilania i innymi bajerami dla 4670k/4790k? Jeśli tak, to która odpowiednio dla jednego i drugiego procka? A może w ogóle wyszedł, lub ma wyjść nowy procesor i płyta i warto poczekać albo wziąć inny niż te dwa? Piszę, bo już koniec września więc będę kupował co potrzebne. Z góry dzięki.

Edit: 4690k raczej będzie lepszą opcją, jeśli nic nowego nie ma na horyzoncie lub jeśli już nie ma czegoś innego niż 4790k. Poczytałem w internecie i widzę, że nie warto dopłacać 500 zł do 4790K, bo do moich zastosowań mi wystarczy 4670k. Tutaj pytanie, brać jakąś kosmiczną płytę czy dobrą płytę i ssd?
Prosiłbym o jakieś konkretne propozycje. Jeśli by to było tego warte to mogę dołożyć 200 zł, wiec byłoby 2200zł

Edytowane przez olokos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...