Skocz do zawartości

Sluchawki dokanałowe do telefonu [~100zł]


Recommended Posts

Witam.


Szukam słuchawek dokanałowych do smartphone'a. Zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości (w moich starych sony - nawet nie pamiętam modelu, zepsuła się prawa słuchawka po pól roku używania) i jakości dźwięku. Cenię także wygodę w ogólnym użytkowaniu oraz jakość kabla, żeby się nie plątał i był wytrzymały. Słuchać będę głownie muzyki w telefonie ze spotify'a, jeśli chodzi o gatunki to praktycznie wszystko, ale najczęściej czegoś w stylu eskowych hitów. Może też czasem w coś zagram, albo podłącze pod laptopa. Czyli coś o neutralnym/naturalnym brzemieniu byłoby najlepsze, ale basami też nie pogardzę.


 


Poczytałem nieco recenzji i opinii, wybierając takie za mniej niż 100 zł:


  • MEElectronics M2
  • Brainwavz ALPHA
  • SoundMagic PL11
  • NuForce NE-600X

I za trochę więcej niż 100 zł, bo sam nie wiem czy warto dopłacać? Będzie zauważalna jakość dźwięku? Aha i muszę podkreślić, że nie mam dobrego źródła, bo będą podłączane zazwyczaj do smartphone (nie wiem jakiego bo jeszcze jestem w czasie szukania :P). Nie jestem żadnym melomanem i dlatego nie wiem czy myśleć nad nimi:


  • Brainwavz M1
  • Brainwavz R1
  • Brainwavz proALPHA
  • SoundMagic E10
  • SoundMagic PL30

Trochę dużo propozycji - wiem, ale nie znam się na tym i czekam na jakieś opinie, które z podanych byłyby po prostu najlepsze. Możecie podawać również inne opcje  :)


Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

To ja, żeby zacząć, polecam słuchawki których sam używam. Stałem przed podobnym wyborem jakiś czas temu, kiedy zepsuły mi się słuchawki z HTC Sensation XE (te beatsy dodawane). W domu mam TS-671, a więc słuchawki neutralne. Szukałem czegoś może delikatnie różniącego się, ale nie ekstremalnie, z dużą wytrzymałością. Znalazłem a-jays one. Poszedłem, przesłuchałem je i zakupiłem wersję z plusem, wtedy kosztowały mnie 130 zł. Dzisiaj wersja bez plusa jest w granicach 90-100zł, a two i three (dwójka jest dużo bardziej basowa z tego co wyczytałem, trójka ma też mocniejszy bass, ale bardziej punktowy - lepiej kontrolowany) można znaleźć do 150 zł. Słuchawki grają delikatną Vką, mają fajną detaliczność i moim zdaniem jak na dokanałówki nawet niezłą scenę (przez chwilę grałem na nich w CSa i dawało radę ;) ). Kabel masz płaski, nie plączący się, a z doświadczenia mogę powiedzieć, że bardzo wytrzymały. Zdarzyło mi się nadepnąć na słuchawkę i pociągnąć - wypięły się z gniazda.

Link to post
Share on other sites

Ok. Jeszcze jakieś inne opinie?


Najbardziej mi podpadły pod gust m9, e10, pl30 lub xiaomi pistons v3 i są jeszcze pl11, kurde no nie wiem ;d

Z tych 5 chyba m9 albo e10. Dobrze wybrałem? Teraz proszę o pomoc pomiędzy tymi dwoma http://forum.mp3store.pl/public/style_emoticons/default/tongue.png Różnią się cena bo m9 kosztuje 50zl, a e10 150 zl = 100 zł różnicy :o A m9 podobno nie są słabe

Chyba jednak wybiorę m9.

 

@edit 

jedynym rywalem dla m9 jest soundmagic pl11

Z tych 2 co byście wybrali? :P Miał ktoś z tych modeli i mógłby coś powiedzieć?

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze Fischer Audio by Denon Silver Bullet zamówiłem je dwa dni temu dziś mają przyjść cena jest atrakcyjna

http://allegro.pl/fisher-audio-silver-bullet-nowe-gw-i5598163675.html

 

słuchawki kosztują ok 240 zł na Amazon

 

Opinie o nich są dobre jednak nie kazdemu muszą przypasować wkładki sylikonowe.Tutaj na ratunek przychodzi Comply

 

Słuchawki już są u mnie i jest bardzo zadowolonych z ich kupna.Mają znakomity bass,przewód jest wytrzymały i nie skręca sie

Edytowane przez BattleCrit
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Trochę czasu minęło od początku tematu, ale jakieś 2 tyg temu wybrałem Samsung Level in, używane co prawda, ale z tego co napisał sprzedawca to jakieś 4 miesiące - mam nadzieję że się nie popsują za szybko bo zazwyczaj nie ufam używanym produktom, ale tutaj cena była bardzo atrakcyjna.

 

Nie miałem za dużo czasu na po testowanie słuchawek, bo byłem na wakacjach ze znajomymi, ale od kilku dni byłem w stanie ;) Zauważyłem, że słuchawki te potrzebują bardzo dobrego źródła dźwięku jak i samej muzyki w dobrej nieskompresowanej jakości. Przy słabszych jakościach i wyższej głośności można słyszeć szumy, szelesty i ogólnie niemiłe dźwięki. Druga sprawa to tulejki, które są za duże na moje ucho, ponieważ samsung powiększył je do poziomu od Comply równego t500. Nawet najmniejsze tipsy rozmiaru S są także troszkę niekomfortowe, czasem mi wypadnie z ucha słuchawka. 

Nie wiem jak  się odniesiecie do tych wad, ale jestem ciekaw czy ktoś kto ma level in również to zauważył.

 

Za to eleganckie i nowoczesne wykonanie za to bardzo mi się spodobało. Wyposażenie - pilot, etui z kieszonką, tipsy, wejście mini-jack z dodatkową stalą wzmacniającym, spliter i mikrofon jak najbardziej na plus. Reszta jest poprawna, może trochę brakuję klipsu lecz to praktycznie nieistotne. Ogólnie 200 zł za jakość wykonania i wyposażenie to bardzo mało wg. mnie, dlatego postanowiłem właśnie je kupić.

 

Nie wiem po co napisałem ten post, ale chyba chciałem się podzielić po prostu spostrzeżeniami z tych słuchawek - może się to komuś przyda :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...