Skocz do zawartości

Racedriver: GRID


Recommended Posts

Przekopalem dzial o grach i nie znalazlem watku o tej grze. A poniewaz wiem, ze sie wstydzicie ;) to robie pierwszy krok i zapraszam do dyskusji.

 

Jestem fanem tej gry, odkad zassalem demo z sieci. Potem szybka akcja na ebay'u i kupno uzywanego egzemplarza. No i tak do dzis udaje mi sie wciagac w akcje wyscigow on-line, pomimo ze fanem w realu wyscigow nie jestem.

 

Denerwuje mnie tylko jedna rzecz - bezczelnosc niektorych ludzi, ktorzy posiadaja zlamane wersje, tudziez poprzerabiane xml-e ebayowe. W pierwszym wypadku chodzi o tzw. trainera, ktory dodaje rozne opcje grze, ale nie jest to ani oficjalna wersja, ani wszyscy ja maja. W drugim przypadku chodzi o zakup samochodu na ebayu i tym samym uzyskanie bonusa 5% do predkosci/przyspieszenia - jednak Codemasters pozwolila na to tylko w offline. Przerobka polega na modyfikacji pliku tak, aby dzialalo to takze w on-line.

I teraz tacy naszprycowani dodatkami "ziomale" sa w stanie zepsuc rozgrywke, bo albo jezdza tak, ze nikt ich nie dogoni (zabierajac pierwsze miejsca), albo rozwalaja innych samemu majac auta nie do zdarcia. Zas w konsoli chata wygaduja, jacy to oni "czysci", najchetniej wskazujac jako oszusta tego, kto ich zdemaskowal. I komu inni maja wierzyc, aby delikwenta wykopac ? I zaczynaja sie utarczki, wyzwiska, potem spychania. I gra jest zepsuta, nie ma zabawy.

 

Malo kto rozumie, ze chodzi o uczciwosc i rowne szanse w grze dla wszystkich. Czasami mi sie nawet zdaje, ze wiekszosc to jacyc zdeformowani egoisci, ktorych tylko wlasne interesuje, a innych mozna zgnoic, opluc i .... zepchnac na dol tabeli :-/

 

Ponoc patch 1.3 ma to ukrocic, ale kiedy on wyjdzie i czy w ogole wyjdzie...

 

Sam z ciekawosci zakupilem sobie speed boostera w Codemasters, niemniej dziala on jedynie off-line. No i fajnie dziala, ale zeby z nim na on-ine isc, to mi sie w glowie nie miesci. Sam bede go uzywal dopiero, jak przejde cala gre i dopiero w powtorce go uzyje, zeby sobie zabawy nie psuc.

 

Na koniec 2 filmiki z mojej jazdy, ku uciesze :evil:

 

 

Link to post
Share on other sites

heh to bardzo dobra gra sam grałem tylko u kolegi bo mój celeron d to można na złom oddać...

przez pierwszą godzinę przyglądałem się grafice przez następne 3 jeździłem i jeździłem, ale to najlepsze wyścigi w które grałem a we wcześniejsze wersje czyli toca grałem bardzo długo :evil:

pzdr

Link to post
Share on other sites

Tak, gra niczego sobie. Nie raz sobie gram i też mnie wkurza to chamstwo kiedyś grałem z jakimś klanem bodajże z, zapomniałem jak przypomnę to wpisze xD i we wszystkich wyścigach mnie blokowali, spychali itp. a jak ja chciałem się zemścić to tylko na moją niekorzyść ;/. A tak to sama gra B. dobra grafika zniszczenia. Tylko szkoda, że nie ma pitlan'u. A i junior mi na moim starym pc Anthlon 2500+ oc 1,61, WinFascie px 6600 TD 256 MB i 512 mb gra działała na low i w rozdzielczości 1024x768. Czyli tobie powinno ruszyć .;p

Link to post
Share on other sites

Darodevil: nagrywalem frapsem wlasnie (nierejestrowanym), a kawalki zmontowalem virtualdubem i WindowsMovieMakerem.

 

Stalker: to kup sobie kierownice od PS2 za grosze i dfo tego przelotke z HongKongu PlayS2->USB, moj syn tak ma. Tylko kierownica jest raczej kaprawa, lepiej sie jezdzi padem, ale ja z przyzwyczajenia klawiery uzywam :)

Link to post
Share on other sites

Zrobiliście mi smaka granie online. W przyszłym tygodniu oczekuje tej gry.

i to będzie jeden z najlepszych zakupów w twoim życiu :) co prawda na poczatku moze cie doprowadzac do szalu poziomem trudnosci (mnie tak robilo ale ja jestem dzieckiem NFSa :P ) ale jak zlapiesz o co chodzi w jezdzie i poczujesz samochody to zaczyna się po prostu piekne granie :)

Link to post
Share on other sites

To ja moze napisze swoje typy, na jakich graczy trzeba uwazac ;)

 

P-R-E-D-A-T-O-R: wloski ciul, ktory sobie hackami przerobil gre. Speedbooster, ale tez rozwala innych. Strasznie dumny ze swoich przerobek.

 

RoTeamGRID: jakis rumunski team (kilku ludzi), ktorzy jezdza jak pacany, chyba maja zmodowany ebay.xml (+5%).

 

W-O-O-K-I-E (aka WookieCNCC bodajze) - lubi stukac innych

 

FuriaGayllardo - tu wlasciwie jest wiele nickow, nie sposob ich wszystkich spamietac. To jakis chory Brazylijczyk ze SpeedBoosterem, ktory zamiennie do szybkiej jazdy rozwala innych. Poznac go mozna po tym, ze jest strasznie gadatliwy. Ulubiony zwrot "hahahaha" albo "shemale". Fatalny angielski ("i not see u win", "cemitery"). Jezdzi czesto z innymi kolesiami z Brazylii stosujac prosty zabieg: 2-3 gosci psuje gre, jeden z nich pruje na maksa i wygrywa.

 

Generalnie 99% Brazylijczykow to idioci, masz jak w banku, ze cie zepchnie na bok na kazdej prostej. Dorownuja im tylko Rosjanie i wszyscy ex-ruscy.

 

UFO - Portugalczyk, ktory tez z luboscia wepchnie cie na bande przy kazdej byle okazji.

Link to post
Share on other sites

Fajna gierka, ale od czasu pojawienia się GTA4 leży na półce troszeczkę zakurzona ( dziś chyba zagram) ;)

 

I mój stary filmik z youtube (dla odmiany drift):

 

(No comments co do wyniku - wiem, że słaby, ale chciałem tylko pokazać GRIDA na max detali - gdy go kupiłem i zobaczyłem powtórkę mało z krzesła nie spadłem - suuuuuuuper gra, nie jakiś arkadowy NEED FOR SHIT :))

Link to post
Share on other sites

Generalnie 99% Brazylijczykow to idioci, masz jak w banku, ze cie zepchnie na bok na kazdej prostej. Dorownuja im tylko Rosjanie i wszyscy ex-ruscy

 

Tu się zgadzam w 100%, chociaż ruskie są nie lepsze jak większość cwaniaczków z USA

Link to post
Share on other sites

To jest z lapka? Bo jakaś cieniutka jest ta grafika :P

Tak, tego co mam w profilu wpisanego :lol:

 

Core2Duo T8100 2.1Ghz

3GB RAM DDR2 667MHz

GeForce Go9300M 256MB GDRR2

 

demon wydajności to to nie jest :cry: ale jak widać da się grać i bawić nieźle :lol: gram chyba w 800x600 i wszystko na low. Bez nagrywania kolo 30klatek na sekundę, z nagrywaniem troche gorzej :cry: ogólnie ten film to lekki przypadek - chciałem sprawdzić opcje jakieś i przez przypadek wyścig wygrałem :lol: a że filmików takich nie robiłem właściwie więc i jest on średnio zrobiony ( brak bajerków i ta pusta muzyka na koncu ) :P

 

Ale ja jestem żywym dowodem na to że w grach poza super grafiką liczy się też grywalność i gram sobie nawet przy tak niskiej jakości obrazu :D

Link to post
Share on other sites

To moze teraz wejdziemy na wyzszy poziom swiadomosci :/

Znacie jakis triki w GRIDzie ? Nie chodzi mi tu o kody, czy rzeczone trainery, ale o np. szybki start. Zauwazylem, ze niektorzy potrafia tak szybko wypruc na samym poczatku, ze wyprzedzaja jednego, a czasem i dwoch oponentow.

Nie sa to z pewnoscia samochody ebayowe, gdyz to dziala tylko offline. Przerobiony zas plik ebay.xml daje wieksze przyspieszenie o 5% takze online - ale zauwazylem, ze to przyspieszenie konczy sie zaraz po starcie, wiec nie jest to modyfikacja pliku. Gdzies doczytalem, ze stosuje sie trik z wczesniejszej wersji Toca - czyli trzymanie gazu na maksa, a po starcie puszczenie gazu na ulamek sekundy i ponowne jego nacisniecie (czasem 2-3 razy). Ma to swoje logiczne uzasadnienie - bo w niektorych autach kola wowczas nie buksuja tyle, wiec jest lepszy start. Stosuje wiec to i czasem lekko przeganiam poprzedniego rywala, ale sa jeszcze lepsi ode mnie i tak ;p

 

Macie jakies doswiadczenia w tym wzgledzie ?

Link to post
Share on other sites

hmm ja niestety nie znam zadnych tricków tego typu ale jutro spróbuję tego co mówisz @jeomax :D ja raczej startuje na maksa, wiem ze trochę tracę ale za to nadrabiam na pierwszym zakręcie - stosuję dwa sposoby na przeciwnika :P

1. wchodzę przy samiutkiej bandzie od wewnętrznej maksymalnie opozniając hamowanie. Czesto sie to moze skonczyc powazna stluczka lub wypadnieciem czy nadmiernym wytraceniem predkosci ale jak wyjdzie (mam 30% skutecznosci w tym ;) ;) to czasem z 12 wskakuje na 3-4 miejsce :P

2. zawsze, podkreslam zawsze komputerowi kierowcy na pierwszym zakrecie robią "tunel" :twisted: ci z lewego rzędu jadą dość mocno po wewnetrznej, ci od zewnetrznego znow ostro po zewnetrznej a miedzy nimi zostaje duzo pustej przestrzeni ;) dosc by bez zadrasniecia wjechac w ten szpaler i znalezc sie na mniej wiecej 6 miejscu :D

3. zawsze dziala tuż po wyprzedzeniu zblizenie sie do maski przeciwnika - natychmiast zwalnia :)

 

wiem ze pisze moze o banałach, ale z drugiej strony widzialem juz wiele gameplayi na YT i jak moi znajomi grają w GRIDa i nie wykorzystuja okazji ktore opisalem :/

 

zastanawia mnie jeden fakt - czy przez to ze gram na niskim poziomie trudnosci to przeciwnik na prostej jezdzi za przeproszeniem jak babcia?? na wszystkich wyscigach widzę wyraznie, że komputer jedzie na 70-80% mocy na prostej i czasem wyprzedzam go ze smieszna latwoscią. Na normalnym pioziomie to samo. Szczytem szczytow bylo to, jak moj kumpel wyjechal ze 20m strata do lidera na ostanim zakrecie na Nurburgring i mówię do niego - po wyścigu i po chwili z niedowierzanie popatrzylem jak wyprzedzil komputer tak jakby tamten zdjal noge z gazu.. Normalnie WTF... To jakis blad czy tak ma byc??

Link to post
Share on other sites

jeomax.co.uk Musisz startować możliwie jak najbliżej ok 30% uślizgu kół. Oczywiście zdecydowanie potrzebna kierownica.

 

Darodaredevil Zwiększ poziom trudności :D Zapewniam Cię że grid nawet na najwyższym poziomie jest dziecinnie łatwy. Coś jak Fallout 3 na 18 poziomie :/

Link to post
Share on other sites

Darodaredevil Zwiększ poziom trudności :D Zapewniam Cię że grid nawet na najwyższym poziomie jest dziecinnie łatwy. Coś jak Fallout 3 na 18 poziomie :/

w fallouta nie gralem ale użyję innego porównania :P wyzwalanie Myrtany w Gothicu 3 na 80 levelu :D

 

wiesz co, moj skill jest trochę za niski na takie cos jednak :P moze na normal bym dal rade ale na ninja?? no way:P

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...