Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Słuchajcie, od pewnego czasu chce ponagrywac trochę podcastów.

Jako ,że chciałbym zrobić to na odpowiednim poziomie musze zainwestowac w sprzęt.

Na rynku sa obecnie modne mikrofony pojemnościowe USB. Co o nich myślicie?

Jakoś nie przekonuje mnie to, ale znów kusi brak wydatków na interfejs bądź mixer.

 

Co do mikrofonów, wy znacie się lepiej. Szukam mikrofonu by uzyskac miłe brzmnie, by przyszlych słuchaczy to przyciągało

Moimi faworytami są:

- MXL 770 (bądź 990)

- AKG 120P

- Superlux E205

- ew. Audio-Technica AT2020

 

Kwestie podłączenia. Sam nie wiem czy mixer czy interfejs. Mam tu dylemat kierując się bardziej w interfejs. Nie przywiązuje dłuzej uwagi do tego co to będzie, po prostu ma to działac na PC. Początkowo będę nagrywał na jednym mikrofonie, ale zakładam w przyszłości rozbudować o drugi mikrofon i nagrywac np. dyskusję w 2 osoby

Zastnawiałem się nad:

- M-Track

- Alesis i02 EXPRESS

- Presonus AudioBox

- Focusrite Scarlett 2i2

 

Czy taki komplet mikrofonu XLR + interfejs będzie dobrym rozwiązaniem do podcastów i późniejszych dyskusji na pewny tematy na wzór krótkich programów radiowych na zasadzie: prowadzący i gość.

 

A może jak już wspominałem, kupić mikrofon w wersji USB i bez zbędnych dodatkowych kosztów można po chwili nagrywać?

Myślałem o M-Audio Vocal Avid

 

 

Kwestie ogólne:

- Czy warto kupić takie sprzęty używane? Zauważyłem ,że można trochę zaoszczedzic.

- Czy mikrofony pojemnościowe faktycznie są tak czułe ,że mogą wyłapac ew. szumy wiatraka z PC który jest pod biurkiem? I jeśli tak czy zmiejszając czułość mikrofonu eleminuje niechciane odgłosy?

- Czy interfejsy/mixery będą działały na systemach Windows? Obecnie korzystam z Seven(7) ale pomału myslę o przesiadce na Win10. Korzystają z jakiś sterowników czy to plug&play?

 

 

- Mam nadzieję ,że pomożecie mi rzetelnie. W końcu chce zrobić porządne materiałe.

Edytowane przez Antek123
Link to post
Share on other sites

Czy taki komplet mikrofonu XLR + interfejs będzie dobrym rozwiązaniem do podcastów i późniejszych dyskusji na pewny tematy na wzór krótkich programów radiowych na zasadzie: prowadzący i gość.

 

Będzie rozwiązaniem bardzo dobrym ponieważ mając dobry interfejs jak scarlett 2i2 i do tego dobre mikrofony będziesz miał bardzo dobrą jakość dźwięku. Na twoje potrzeby nie potrzeba było by więcej.

 

A może jak już wspominałem, kupić mikrofon w wersji USB i bez zbędnych dodatkowych kosztów można po chwili nagrywać?

 

Tak też można i będzie działać, zależy jaką jakość dźwięku chcesz osiągnąć. Na jednym mikrofonie nie osiągniesz takiej jakości jak na dwóch oddzielnych mikrofonach ustawionych pod konkretną osobę, jedna osoba mówi głośniej, druga ma piskliwy głos, itd... 

Czy warto kupić takie sprzęty używane? Zauważyłem ,że można trochę zaoszczedzic.

Zdecydowanie tak, interfejsy, mikrofony potrafią służyć całymi latami, więc jak jest możliwość kupienia używki w dobrym stanie to jest to opłacalne.

Czy mikrofony pojemnościowe faktycznie są tak czułe ,że mogą wyłapac ew. szumy wiatraka z PC który jest pod biurkiem? I jeśli tak czy zmiejszając czułość mikrofonu eleminuje niechciane odgłosy?

 

Tak, są czułe że czasami lepiej wyłapują jakąś hałasującą bransoletkę niż głos. Zmniejszając czułość będzie słabiej zbierać otoczenie ale i głos.

Czy interfejsy/mixery będą działały na systemach Windows? Obecnie korzystam z Seven(7) ale pomału myslę o przesiadce na Win10. Korzystają z jakiś sterowników czy to plug&play?

Tak będą działały z windows , nie mniej warto sprawdzić konkretny model, bo zawsze może być różnie.

 

 

Jeśli masz finanse i chcesz osiągnąć najlepszą jakość dźwięku to ja proponuję zrobić tak:

Poszukać używanego scarlett 2i2 (popularny i dobry jakościowo interfejs) i dokupić do tego dwa mikrofony.

Zawsze możesz najpierw kupić interfejs, a mikrofony w drugiej kolejności, będziesz miał od razu możliwość sprawdzenia jak to brzmi i ewentualnie od razu je wymienić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Mówiąc krótko. Wersje XLR zjadają odpowiedniki USB?

Może nie tyle co sam mikrofon jest lepszy co masz lepsze przedwzmacniacze w interfejsie niż w karcie dźwiękowej w mikrofonie. 

Masz większą kontrolę nad dźwiękiem, co może mieć zalety i wady, musisz poświęcić chwilę żeby wszystko dobrze ustawić.

 

Są również inne interfejsy godne uwagi, ale nie polecę ci nic konkretnego, bo się nie orientuję w konkretnych modelach. Może ktoś inny ci dokładniej doradzi.

Edytowane przez radioland
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...