Skocz do zawartości

AMD Athlon II X3 445 czy X3 450 czy X3 455...?


Recommended Posts

Jeśli podkręcasz szukaj najstarszych modeli, jeśli nie podkręcasz to patrz co tańsze. Różnica wydajności na standardowych ustawieniach sprowadza się niemal do efektu placebo uzależnionego od wielkości cyferki (no oczywiście ten drobiazg w postaci 100 czy 200Mhz ma swoje znaczenie, ale nie jest decydujący).

Marketing to piękna dziedzina opierająca się na niuansach psychologicznych nastawionych na łojenie naiwnych.

Link to post
Share on other sites

W AMD Athlon II X3 440 jest jeszcze możliwość odblokowania rdzeni - w nowszych modelach niestety nie (albo jest bardzo mała) - sam się na tym przekonałem.

I to stwierdzenie opierasz na swoim pojedynczym przypadku? Mój Athlon x3 425 cacyc też się nie odblokował i co, wszystkie 425 się nie odblokowują?
Link to post
Share on other sites

W AMD Athlon II X3 440 jest jeszcze możliwość odblokowania rdzeni - w nowszych modelach niestety nie (albo jest bardzo mała) - sam się na tym przekonałem.

I to stwierdzenie opierasz na swoim pojedynczym przypadku? Mój Athlon x3 425 cacyc też się nie odblokował i co, wszystkie 425 się nie odblokowują?
Nie wszystkie, ale tak zdecydowana większość :)

Zaszpanowałbyś gdybyś odblokował właśnie 445 lub o większym numerze :co: Mimo wszystko szacun :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Miałem X4 630 przez krótki okres i nie było szans na odblokowanie L3. Nie ma rewizji C3 Athlonów, rewizja C2 posiada poprawki wprowadzone do Phenomów w C3.

 

Generalnie do gier X4 jest nieopłacalny na chwilę obecną, lepiej brać X3 - próbować unlocka, no i ewentualnie kręcić, kręcić, kręcić...

Link to post
Share on other sites

Witam

Różnicy aż tak dużej w cenie nie ma między X3 440 a X4 635 obecnie około 65 zł.

piszę o tym ponieważ składam kompa pod AMD3 i oprócz procka mam już wszystko.

Nadal nie mogę się zdecydować X3 a X4 .

Wiadomo procka kupuje się na kilka lat.

Komp do gier głownie.

Jeżeli ktoś chce grać w najnowsze tytuły, to na kilka lat może sobie co najwyżej kartę dźwiękową kupić. Takie realia rynku. 2-3 lata i z "wypasu" robi się maks przeciętniak, a po 4 to już szrot...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...