Skocz do zawartości

Telefon do +/- 1200 zł, codzienne użytkowanie.


Recommended Posts

Niestety mój Nexus 5 wyzionął ostatecznie ducha. Jestem zmuszony kupić nowy telefon. Chciałem dozbierać więcej pieniędzy, no ale bez telefonu nie dam rady.
Na czym mi głównie zależy? Żeby nie ciął bardzo mocno. Teraz Nexus 5 chodził dobrze, czasem zdarzyło mu się przyciąć, ale to było do zaakceptowania. Wiadomo jakieś chwile we wczytywaniu treści mi za mocno nie przeszkodzą, ale żeby to sekundy nie były.
Dobrze jakby miał porządny aparat i nagrywanie filmów. Ekran to najlepiej ~5 cali. Większy mógłby być, ale żeby telefon nie był cegłą.

Zastanawiam się nad LG G3 wersji z 2GB ram. Czytałem, że wcale tak strasznie z lagowaniem nie jest. Oprócz tego również SGS 5, ale tu te lagi, no i trochę powyżej ceny. Nie chciałbym jakichś chińskich telefonów. Również tylko android. Co wybrać? Budżet to tak maksymalnie +/- 200 zł. Najlepiej jakby poniżej tego było.

Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie tego Nexusa zastąpić

Z LG to G2 albo G3. G2 działa szybciej i ścinek nie ma wcale. W G3 sie zdarzają przeładowania ekranu

Co do S5 to na najnowszym systemie nie laguje. Działa bardzo dobrze

Zastanów się także nad Z2 i Z3 compact. Szybka nakładka choć trochę ograniczona ale ogólnie to dobre telefony. I jeśli Ci nie przeszkadza z dwóch stron szkło i zaślepki0

Z HTC to One E8

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj tego odgrzewanego kotleta chyba że lubisz ładować smartfony codziennie to polecam S5 :) Nie mówiąc już o kolorach Amoledów które są przesycone i wygląda to słabo. Zgodzę się że aparat robi ładne zdjęcia ale zanim złapie ostrość mijają wieki( Nawet do 10 sec...). Jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia... A o zasięgu i tanim wykończeniu nie wspomnę... Dobrze Ci radzę ale wybierzesz jak zechcesz :)

Link to post
Share on other sites

I tak przy intensywnym użytkowaniu każdego trzeba dziennie ładować

Co do amoledów. To jedne z najlepszych ekranón i to czy sie komuś podoba czy nie to kwestia gustu więc nie odradzaj bo może akurat autorowi sie podobają. Dla mnie np to są ulubione ekrany a nie jak np w Xperia Z czy Z1 gdzie kolory są wręcz wyblakłe. To wygląda słabo. W ustawieniach można zmienić aby nie były takie nasycone tylko bardziej stonowane

Zdjęcia robi bardzo dobre. W poprzedniej generacji jedne z najlepszych. Sony, HTC to sie może schować. Co do ostrości. To to jest tylko telefon a nie lustrzanka, w których się też zdarza że nie umie złapać ostrości

Jakość dźwięku w Samsungu jest jedna z najlepszych. Porównywanie zewnętrznych głośników w telefonie to troche głupota bo to jest telefon a nie kino domowe. Zawsze można dokupić głośnik bluetooth

Wykonanie to też kwestia gustu. Ja jakoś wole plastik bo jak coś pęknie albo sue zarysuje to można bez problemu klapke zamówić na allegro a jak w Sony rozwalisz szkło albo obydwa to sie wykosztujesz kilka razy więcej. W HTC to samo. Aluminium powginasz to jest problem. Nie wyklepie sie jak auta

 

Bardzo stronnicza opinia z Twojej strony przeciwniku Samsunga. Odradzasz telefon bo zapewne obejrzeniu go w sklepie

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

@up

Zacznijmy od tego że S5 nie wytrzymuje dnia przy samych rozmowach i sms przy czym znakomita większość modeli samsunga ma problem z baterią która puchnie... Haaha Najlepsze ekrany ? Tam nie ma białego koloru ani czerni. A ustawianie poziomu nasycenia nie wiele zmienia miałem w rękach nie jednego Amoleda. Miałeś w ogóle styczność z S5 ? Bo ostrość łapie fatalnie nie ma porównania do Apple, LG. Specjalnie kupie telefon za ponad 2000 zł żebym musiał kupować jakiś głośnik ? Siostra ma S5 więc wiem co to za telefon a swoje bajki wróżbito Macieju sobie schowaj wiesz gdzie. Nie chciałbym tego telefonu nawet na za darmo :) Mam o wiele lepszy sprzęt który zmiata ten szajs :)

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

 

 

Zacznijmy od tego że S5 nie wytrzymuje dnia przy samych rozmowach i sms

W rękach go nawet nie miałeś. 12h gotowości/5h SOT i zostaje ok. 15%, więc przy samych rozmowach i smsach wytrzyma spokojnie cały dzień.

 

 

 

rzy czym znakomita większość modeli samsunga ma problem z baterią która puchnie

Czekam aż podasz jakikolwiek dowód A wiem, że nie podasz więc już raportuję post jako bzdury i niekompetencję.

 

 

 

ni czerni

Przecież czerń jest najlepsza właśnie na AMOLEDach z racji wygaszania nieużywanych pikseli..

 

 

 

 

Bo ostrość łapie fatalnie nie ma porównania do Apple, LG

 

Nie zauważylem. Jedynie przednia kamerka jest IMO tragiczna, iP5S chociażby ma lepszą.

 

 

 

Specjalnie kupie telefon za ponad 2000 zł żebym musiał kupować jakiś głośnik ?

AYch4Io.gif

 

 

 

Siostra ma S5 więc wiem co to za telefon

Zaśmiałem się gromko. Uzywam S5 od 8 miesięcy na zmianę z kilkoma innymi telefonami, więc od razu widzę, że S5 to widziałeś w markecie przez szybkę co najwyżej.

 

 

 

Mam o wiele lepszy sprzęt

Zapewne.


 

 

A o zasięgu

 

Leżą obok mnie właśnie 2 S5tki.

Biją na głowę:

  • Note 3
  • Galaxy Core
  • iP5S
  • Xperię Z3

 

 

tanim wykończeniu nie wspomnę

Tu się zgodzę. Szału nie ma.

 

 

 

 

Nawet do 10 sec...)

Widocznie jeśli miałeś styczność z S5, to masz uszkodzony egzemplarz.

Link to post
Share on other sites
@up

Zacznijmy od tego że S5 nie wytrzymuje dnia przy samych rozmowach i sms przy czym znakomita większość modeli samsunga ma problem z baterią która puchnie... Haaha Najlepsze ekrany ? Tam nie ma białego koloru ani czerni. A ustawianie poziomu nasycenia nie wiele zmienia miałem w rękach nie jednego Amoleda. Miałeś w ogóle styczność z S5 ? Bo ostrość łapie fatalnie nie ma porównania do Apple, LG. Specjalnie kupie telefon za ponad 2000 zł żebym musiał kupować jakiś głośnik ? Siostra ma S5 więc wiem co to za telefon a swoje bajki wróżbito Macieju sobie schowaj wiesz gdzie. Nie chciałbym tego telefonu nawet na za darmo :) Mam o wiele lepszy sprzęt który zmiata ten szajs :)

Ale piszezz głupoty. Tą czernią zwaliłeś mnie z nóg totalnie:D żadne inne ekrany nie mają takiej czerni jak amoeld. Jest to idealna czerń. Tym udowodniłeś że gó**o wiesz o tym modelu albo słuchasz baby co używa go tylko do fejsa, instagrama i snapchata

Tak miałem przez jakiś czas S5 a Ty jedynie miałes w rękach różne amoledy jak to sam napisałeś a ja miałem kilka jako główne urządzenie

Z baterią to jest lepiej niż w G3 którego aktualnie posiadam. Cały dzień dawał rady

Aparaty sprawują sie podobnie. Na bank nie łapie 10 sekund. Jak napisał Freso ten egzemplarz musi być uszkodzony

Kolejna rzecz to że S5 nie kosztuje 2 tysiące tylko za 1300 można już znaleźć okazję na olx albo allegro :) 2 tysiące to kosztuje S6 który ma najlepszy aparat z konkurencji

No jaki masz? pochwal sie :)

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Słaba biel? Można tak powiedzieć (mocno naciągane i na wysokim poziomie abstrakcji), ale słaba czerń? W wyświetlaczu, który jako jedyny na rynku prezentuje ją idealnie? Wolny focus fazowy? Niech zgadnę, ten twój lepszy telefon, to Lumia 520.

Link to post
Share on other sites

A ja się podepnę pod temat.
Szukam telefonu dla dziewczyny. 1300zł to jest absolutne maximum i wypatrzyłem w tej cenie Oneplus One wersja z 64GB.
Ogólnie zastanawiam się nad 1+1 lub Moto G (2015 3rd gen) która wyszła nie dawno. Jest tańsza o 1/3 i ma słabsze podzespoły, ale telefon nie musi urywać głowy w benchmarkach. A poza tym wygląda cudownie.
Ogólnie wystarczy żeby przez 2/3 lata chodził jak cud miód i orzeszki. I żeby nie zdychał po 3h SoT jak Nexus 5, który niestety przy tym mankamencie odrzuciłem :(
Jak myślicie, warto dokładać do Oneplus one, czy iść w Moto G z czystym* androidem? (*prawie)

Link to post
Share on other sites

Szukam telefonu dla dziewczyny. 1300zł to jest absolutne maximum

Ogólnie zastanawiam się nad 1+1 lub Moto G (2015 3rd gen) która wyszła nie dawno. Jest tańsza o 1/3 i ma słabsze podzespoły, ale telefon nie musi urywać głowy w benchmarkach. A poza tym wygląda cudownie.

 

A myślisz że OnePlus One bedzie ?

Ależ skądże, wziąłem tylko pod uwagę cytowany fragment, źle mnie zrozumiałeś :)

Link to post
Share on other sites

Dobra wypowiem się ... 

Kolejno S3, S4 u kolegi i jego ojca bateria słabła i po ok. 1 roku była do wymiany( Co mam iść do sąsiada i prosić o fakturę abyś uwierzył ?)... U Siostry w S5 widzę to samo na początku bateria trzymała 2-3 dni a teraz ledwo co 1 dzień wytrzymuje :) Sorry w cenach się obecnie nie orientuje :) Widziałem w salonie t-mobile ok. 2 miesiące temu cenę ponad 2 tysiące więc strzeliłem że stoi teraz 2000. Wy to nazywacie czernią ? Ehhh smużenie ? już coś świta ? Nie mówię że zawsze po 10 sek łapie ostrość ale średnio 1 na 5 razy ma z tym problem i to nie tylko u siostry to jest bo sam myślałem że coś jest uszkodzone ale prześledziłem forum i zobaczyłem że sporo osób się na to skarży. Mam Ci pokazać dowód zakupu ? Nie chcesz to nie musisz wierzyć twoja sprawa :) Zasięgu nie porównuj do metalowych telefonów :) 

 

Pozdrawiam i nie atakujcie broniąc swych świetnych "Szajsungów"

Edytowane przez sylwek6211
Link to post
Share on other sites

 

 

Gry chodziły o wiele płynniej.

Tyle, że to średnio miarodajny wyznacznik. To też kwestia rozdzielczości.

 

 

 

świadkiem

No właśnie. Wątpię, że w testach długoterminowych Lenovo pokonałby Note 4 czy jemu podobne w jakiejkolwiek dziedzinie.

 

 

 

z fanbojami

O, psychoanaliza! Powiesz mi, jakiej marki jestem fanbojem, bo nie wiem? Samsunga lubię, ale już mnie szlag trafia na niektóre poczynania tej firmy, HTC nie, LG neutralnie, Sony nie przepadam, Apple uwielbiam i nie cierpię zarazem..

 

 

 

odpadam

... :)

 

 

 

Pozdrawiam

A z wzajemnością, spokojnej nocy życzę :)

Link to post
Share on other sites

 

 

No właśnie. Wątpię, że w testach długoterminowych Lenovo pokonałby Note 4 czy jemu podobne w jakiejkolwiek dziedzinie.
 

 

Chodziło mi tylko o gry, a porównywałem parę.

Lenovo jedynie mocniej się grzał, co nie zmienia faktu, że był troszkę płynniejszy.

Podejrzewam, że note 4 na custom roomie pokazałby pazur.

Link to post
Share on other sites
Dobra wypowiem się ...

Kolejno S3, S4 u kolegi i jego ojca bateria słabła i po ok. 1 roku była do wymiany( Co mam iść do sąsiada i prosić o fakturę abyś uwierzył ?)... U Siostry w S5 widzę to samo na początku bateria trzymała 2-3 dni a teraz ledwo co 1 dzień wytrzymuje :) Sorry w cenach się obecnie nie orientuje :) Widziałem w salonie t-mobile ok. 2 miesiące temu cenę ponad 2 tysiące więc strzeliłem że stoi teraz 2000. Wy to nazywacie czernią ? Ehhh smużenie ? już coś świta ? Nie mówię że zawsze po 10 sek łapie ostrość ale średnio 1 na 5 razy ma z tym problem i to nie tylko u siostry to jest bo sam myślałem że coś jest uszkodzone ale prześledziłem forum i zobaczyłem że sporo osób się na to skarży. Mam Ci pokazać dowód zakupu ? Nie chcesz to nie musisz wierzyć twoja sprawa :) Zasięgu nie porównuj do metalowych telefonów :)

 

Pozdrawiam i nie atakujcie broniąc swych świetnych "Szajsungów"

Kolejne pierdoły. Nie masz żadnych argumentów opartych na własnym doświadczeniu tylko od kogoś.

Temat baterii. Śmieszy mnie takie coś. 7 letnia Motorola V3 od Mojej Mamy trzymała tydzień. Cały czas jedna i ta sama a jak jednak technologia poszła do przodu. Przezbczas jak miałem S5 a nie był to nowy model tylko roczny bateria sprawowała się nieźle. Lepiej niż w moim G3. Cały dzień dawała rady

Miałem też S4 jakiś czas i bateria działała jednakowo na początku j na końcu. Odsprzedałem go kuzynowi i trzyma tyle co mnie kiedyś.

Temat ekranu. Każdy ogarnięty w temacie (jak widzę Ty do nich nie należysz) powie Ci że amoeld ma najlepszą i idealną czerń. To nawet nie podlega żadnej dyskusji. Nawet w recenzjach albo video recenzjach o tym wspominają. Może weź kiedyś S5 ustaw czarną tapete i jakiś inny telefon z innym ekranem i zobaczysz o co chodzi i jaka jest różnica.

Aparat. Łapanie ostrości zależy też od warunków w jakich się robi zdjęcia. I kolejny raz powtarzam. To jest telefon nie lustrzanka. W mojej lustrzance za kilka tysi zdarza się nawet że czasem ma problem złapać dobrą ostrość w trudnych warunkach

2 miesiące temu to kosztował na olx z 1400. Widzę Jesteś bardzo zorientowany na rynku :)

I nie pochwaliłeś się jaki to masz dużo lepszy sprzęt :) czekamy z niecierpliwością

 

I nie chodzi o to że bronię markę Samsung tylko poszczególne urządzenie. Bo też Samsunga krytykuję za tragiczne średniaki i kijową nakładke która lagowała włącznie z S4

Broniłbym każdego dobrego urządzenia przed złą opinią wystawioną przed osobą która krytykuje go nie mając z nim dłuższej styczności

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Pisze z telefonu, wiec bedzie krotko. Bateria - u mnie trzyma jak trzymala. W drugiej posiadanej S5 jest tak samo. W Note 3 rowniez bez zmian. Mit obalony. Ostrosc obie S5 lapia szybko, w kiepskich warunkach czas dochodzi do 2-3 sekund, ale to nadal mniej niz 10. Cena nowej S5 to 1300-1400 zl. Dziekuje, dobranoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...