Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam okazje zakupić tel w abonamencie p8(85zł miech) g4 (100zł) miech. i zastanawiam sie co będzie lepszym wyborem. mam teraz LG 4XHD (gdy go kupowałem był gitem 4rdzenie do tego od nvidii super foty itp) a tu blado zadnej aktualizacji lezy i kwiczy zwiechy ciagłem mimo ze procek niezły jak nawet na te czasy gdzie 1.2ghz sobie siedza na andku 5.0 http://www.ipmart-forum.pl/images/Style_grafika/wspolne/smilies/tonguex.gif więc chciałbym poradzić sie co lepiej brac? wiem ze lg g4 ma niezły aparat ale czy az taki dobry ze niszczy całkowicie p8? czy az tak zauwazalne użytkowanie? procesor graficzny jak i główny w obu, jak sie ma walka 6 rdzeni vs 4+4? zużycie energii wykonanie... chodzi o cechy zauwazalne gołym okiem mam pojęcia dosyć sporo na temat tego typu urzadzen ale zbyt długo tkwie na staruchu który ciągle modowałem.... nie che brać pod uwage jakiś parametrów których nie zauwazę (jak kosmiczne odswieżanie w telewizorze gdzie ludzkie oko jest w stanei zauważyć np poło mneij hz niż ten sprzęt wyświetla oczywisce to taki przykład dla zrozumienia mnie http://www.ipmart-forum.pl/images/Style_grafika/wspolne/smilies/iconbiggrinx.gif). bateria podejrzewam ze podobnie jak już róznica 1-2h przy tym samym obciązeniu. Podoba mi sie wykonanie p8 pięknie wygląda może troche podłużny jak pilot http://www.ipmart-forum.pl/images/Style_grafika/wspolne/smilies/iconbiggrinx.gif jeśli kotś miał do czynienia z obydwoma niech pomoże mi jakoś dać za i przeciw http://www.ipmart-forum.pl/images/Style_grafika/wspolne/smilies/icon_smile.gif

Edytowane przez lolnox
Link to post
Share on other sites

Generalnie G4 to 2 najlepszy flagowiec zaraz po S6.

Co do aparatów to G4 ma lepszy ale P8 wiele nie odstaje. Widziałem test flagowców i serio nie odstawał zbyt wiele. Zdjęcia makro nawet wyszły najlepiej

Wykonanie P8 ma świetne i lepsze od G4 tu nie ma nawet o czym dyskutować. Ta tylna klapka ze skóry jakoś mnie niezbyt przekonuje. Niektórym się to może podobać. Przód wygląda jak w średniaku za 600zł. Troszke kiepsko

Temat rdzeni. Procesory Huaweia nie są tak wydajne jak Qualcoma ale i tak są niezłe. Wydajniejszy jest G4 ale w codziennym użytkowaniu będą się zachowywały podobnie. Dużo też zależy od nakładki. Obydwa mają szybkie i dobre. P8 na wzór IOS

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Po tym jak kiedyś kupowałem 4XHD gdzie pierwszy tel z 4 rdzeniami do tego od nvidi bylem pelen nadziei a klapa totatla ( oprócz wykonanaia bo jest wytrzymały) nie chce mi sie już bawić w mody systemu..... hmm a więc np jeśli ty byś miał ten wybór i tka jak ja nie chciałbyś przepłacac ani nie rozczarowac sie... np tu z aktualizacjami softa boje sie ze p8 przestanei dostawac jak kiedys zaniedbywał to lg... to który z nich byś wybrał jakbyś miałdo wyboru w tej samej cenie i co by według cb przemawiało za wyborem?

Link to post
Share on other sites

Masz między dopłatami 15zł różnicy więc o przepłacaniu raczej mowy nie ma :)

Ciężka decyzja. Za i przeciw już opisałem

Bym miał sam kupować i chciał trochę oszczędzić to P8. Jeśli zdecydowałbym się dopłacić to wybrałbym Galaxy S6 zamiast G4 choć sprzętowo to świetne urządzenie tylko wizualnie do mnie nie przemawia

Jak patrzysz na sam wygląd to musisz sam zdecydować bo Ty z niego będziesz korzystał.

Androida M i kolejnego myślę że P8 dostanie

Link to post
Share on other sites

Masz między dopłatami 15zł różnicy więc o przepłacaniu raczej mowy nie ma :) Ciężka decyzja. Za i przeciw już opisałem Bym miał sam kupować i chciał trochę oszczędzić to P8. Jeśli zdecydowałbym się dopłacić to wybrałbym Galaxy S6 zamiast G4 choć sprzętowo to świetne urządzenie tylko wizualnie do mnie nie przemawia Jak patrzysz na sam wygląd to musisz sam zdecydować bo Ty z niego będziesz korzystał. Androida M i kolejnego myślę że P8 dostanie

no niestety s6 już zbyt drogo mi wyjdzie ewentualnie z3 jeszcze jest w opcji w tej cenie co g4 ale z3 jakos zbyt długo na rynku jest i taki przejedzony troche.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady. To flagowiec poprzedniej generacji więc nie tak długo zwłaszcza że Sony wypuszcza dużo częściej niż inni Ale nie wybralbym go zamiast P8 albo G4

no teraz fakt mam dylemat niezły :) dodatki huawei nie sa dla mnie jakieś super np te połączenie z 3 innymi fonami do nagrywania skoro można  to tylko z huawei :P p8 chyba jednak przebija ceną i wyglądem g4 :P

reasumując g4 lepszy wyświetlacz lepszy procek lepszy aparat no nie licząc tego macro jak mówisz nowsza wersja bt, układ graficzny w g4 duzo lepszy niz w p8. chyba wybiore g4 ale nie z tą skórzaną obudową. podobno p8 czesto zdazaja sie problemy z jakoscia rozmów na wielu stronach zdaza sie taki komentarz wiec cos w tym musi byc a to cyba najwazniejsze w tel no i jeszcze porównałem kilka aspektów procesora graficznego jak i głównego i stwierdzam ze jednak co do graficznych spraw lepiej lg i to dużo lepiej w niektórych nawet 2/4 razy bardziej

http://www.notebookcheck.pl/Kirin-930.137686.0.html

www.notebookcheck.pl/Qualcomm-Snapdragon-808-MSM8992.117037.0.html

http://versus.com/pl/lg-g4-vs-huawei-p8

 

Edytowane przez lolnox
Link to post
Share on other sites

lg g4 jest lepszy prawie w każdym aspekcie od p8

nie jakos wiele ale zawsze jest ten + dla LG

 

G4 jest szybszy

g4 ma lepszy aparat

g4 ma lepszy ekran (p8 strasznie słabo widoczny w mocnym słońcu)

g4 lepij gra na słuchawkach i głośniku

g4 ma więcej pamięci "z pudełka"

 

p8 ma za******e wykonanie 

p8 ma bardzo ładną i funkcjonalną nakładkę EMUI

p8 jest tańszy

 

Mam g4 - z p8 miałem do czynienia jakieś 1,5 dnia

 

Uważam, że jak nie jest Ci potrzebna jakaś super moc jaką ma snap 808 (procek w p8 jest jednak słabszy i ma GPU z trochę innej epoki) oraz zadowalają cię zdjęcia na przyzwoitym poziomie (bo jednak g4 to kosmos) bierz śmiało p8 bo to też super fonik

 

Ogólnie moja trójca na ten dzień to S6 , G4 , P8

 

;)

Link to post
Share on other sites

lg g4 jest lepszy prawie w każdym aspekcie od p8

nie jakos wiele ale zawsze jest ten + dla LG

 

G4 jest szybszy

g4 ma lepszy aparat

g4 ma lepszy ekran (p8 strasznie słabo widoczny w mocnym słońcu)

g4 lepij gra na słuchawkach i głośniku

g4 ma więcej pamięci "z pudełka"

 

p8 ma *****iste wykonanie 

p8 ma bardzo ładną i funkcjonalną nakładkę EMUI

p8 jest tańszy

 

Mam g4 - z p8 miałem do czynienia jakieś 1,5 dnia

 

Uważam, że jak nie jest Ci potrzebna jakaś super moc jaką ma snap 808 (procek w p8 jest jednak słabszy i ma GPU z trochę innej epoki) oraz zadowalają cię zdjęcia na przyzwoitym poziomie (bo jednak g4 to kosmos) bierz śmiało p8 bo to też super fonik

 

Ogólnie moja trójca na ten dzień to S6 , G4 , P8

 

;)

Przejrzałem dokładnie dane parametrów fakt wykonanie p8 jest fajne design procek nie jest zly jesli biorac cene pod uwage ale jedna ktak jak mowisz lg bije go w wszystkim niektóre aspekty minimalnie ale np układ graficzny kilku krotnie co jest wazne. wybrałem lg g4 już się dziś nim od godziny 18 bawie na maksa. Aparat jest kosmos nie spodziewalem sie że faktycznie jest az tak dobry :D pozdrawiam i dziękuje za dyskusje panowie jeśli ktoś kto będzie kupować tel ma jakieś wątpliwości niech pisze na pw na pewno powiem co zauwazyłem przez ten czas a na bank wycisne z niego siódme poty.

Link to post
Share on other sites

od piątku mam g4 porówynywaliśmy z kumplami (jeden ma s6 drugi p8) lg to był jednak dobry wybór S6 to jest dobry jak narazie w syntetycznych testach i to na sponsorowanych stronach gdzie dziwnie jest opisana ta niby jego przewaga tak naprawdę g4 jednak za cene 1k mniej bije go pod pewnymi względami na głowę. P8 jest spoko ale dużo jednak ich ma problem z zasięgiem (kumpel pracuje w salonie i czesto przychodza ludzie z skargą lub się pytają czemu tak) a u innych nieźle trzyma no i niestety najwiekszy jego minus to układ graficzny ale w swojej cenie jest też świetnym wyborem. Chyba że ktoś tak jak ja ma do wyboru abonament z smiesnza różnicą miesieczna to polecam g4! uwierzcie benchmarki to nie wszystko a zastosowanie tego snapdragona 6rdzeni było idealnym pomysłem nie duże zużycie energi dosyć sobry układ graficzny a moc jest i tka ogromna jak na zadania ktore możemy mu teraz przedstawić. w skali 1-5 daje 4.8 Pozdrawiam jesli ktoś chce sie czegoś dowiedzieć konkretnie niech pisze na priw

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...