Skocz do zawartości

Komputer do gier oparty na sockecie 1151 - bez GPU - do 3700zł


Recommended Posts

Hejka, kompa kupuje co prawda za około miesiąc, ale już się wstępnie przygotowuję żeby wiedzieć jaki potrzebuje budżet. Jako że mój stary laptop bsoduje na prawo i lewo (obstawiam uszkodzone mobo), potrzebuję nowego kompa. Skoro na hd4000 lol i CS chodzą dobrze, a HD 520 jest nawet o kilkadziesiąt % wydajniejsze to spokojnie mogę ciągnąć bez GPU, a w stosownym czasie jak dozbieram dokupie jakiegoś GTX 980 czy 1000 jak już wyjdzie. Z tego względu właśnie chciałbym użyć najnowszej podstawki i dość szybkiej konfiguracji żeby po zakupie nowego gpu móc korzystać z jego pełni mocy http://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/wesoly.gif Zależy mi na możliwości SLI, lubię dobry dźwięk, niby mam zewnętrznego sound blastera za 200zł na usb, nie wiem jak dzisiejsze mobo stoją z integrami


Konfiguracja którą wybrałem na ten moment:

CPU: 
Intel Core i5-6600K 3.50GHz 6MB BOX - 1100
COOLING: SilentiumPC Grandis XE1236 - 160
MOBO: Asus Z170 PRO GAMING - 700
GPU: ----
RAM: Mushkin UDIMM DDR4 8GB(2X4GB), 3000MHz, CL15, Kit, Redline (997204F) - 328
HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003) - 234
SDD: Crucial SSD MX100 256GB SATA3 (CT256MX100SSD1) - 407
CASE: SilentiumPC Gladius X60 - 275
Zasilacz: CoolerMaster G650M 650W - 288
Recorder: LG nagrywarka DVD GH24NSC0 czarny OEM - 55



Całość: 3547

 

Oceńcie proszę, podpowiedzcie co można zmienić żeby nie przekroczyć budżetu ok. 3700zł, im taniej tym lepiej, byleby spełniało wymagania i było możliwie chłodne. W szczególności proszę o zwrócenie uwagi na mobo, ram, chłodzenie i obudowę, bo na tych znam się najgorzej.

Edytowane przez Dubler
Link to post
Share on other sites

 

 

Skoro na hd4000 lol i CS chodzą dobrze, a HD 520 jest nawet o kilkadziesiąt % wydajniejsze to spokojnie mogę ciągnąć bez GPU, a w stosownym czasie jak dozbieram dokupie jakiegoś GTX 980 czy 1000 jak już wyjdzie. Z tego względu właśnie chciałbym użyć najnowszej podstawki i dość szybkiej konfiguracji żeby po zakupie nowego gpu móc korzystać z jego pełni mocy 

 

Moim zdaniem kombinujesz jak koń pod górę. Dopłacasz 500 zł do 1151 dla kosmetycznej poprawy wydajności względem i5 4690K. Złóż zestaw na i5 4690K + R7 260X / GTX 750Ti i już. W przyszłości sprzedasz GPU i będziesz miał jeszcze z tego jakiś pożytek przy zakupie nowej GPU. Skylake nie wnosi nic ciekawego poza ceną, podatkiem od nowości. Różnice rzędu 5 fpsów nie są warte inwestycji 500 zł. Jaki masz monitor, że planujesz tutaj SLI ? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

FHD 27" 60hz, i tak do pracy potrzebuję kolejnych 2 takich w niedługim czasie, dlatego myślę o sli w przyszłości  :) Stąd wybór tej podstawki która będzie używana prawdopodobnie również w następnej serii procesorów. Na ten konkretny moment GPU nie potrzebuje, a procesor do kompilacji programów czym szybszy tym lepszy. Jeśli już teraz kupię sobie sprzęt do grania, nie do pracy, to nie będę znajdował czasu na pracę, a tego chce uniknąć. 

 

Poza tym tak jak powiedziałem sprzęt kupuję dopiero za około miesiąc, do tego czasu cena mobo może się zmienić, a wtedy 150-250zł za cytując Ciebie "kilka fps" + posiadanie nowej podstawki pod nowe urządzenia będzie się zdecydowanie opłacać. No chyba że się mylę, jeśli tak to mnie popraw, proszę.

Edytowane przez Dubler
Link to post
Share on other sites
Jeżeli to będzie komputer do zastosowań profesjonalnych i będzie mial na siebie zarabiać, to pozbieraj więcej i kup od razu Socket 2011-3. Jeśli nie, to i5-6600K i tak ci się nie przyda, więc bardziej będzie ci się opłacać kupienie i5-4690K.

Jeśli faktycznie następna seria procesorów będzie na tej samej podstawce to zawsze będę mógł wymienić sobie procesor na 6/12 kolejnej generacji. Biorąc inną podstawkę skazuję się na sprzedawanie połowy komputera zamiast pojedynczych części wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Ale po co wymieniać taki dobry procesor jak na sockecie 2011-3, jeżeli da ci to 0.1 GHz więcej? Masz też wszystkie najnowsze technologie (DDR4 itp.), jak się pojawią nowe to Skylake i tak też zostanie w tyle, a dalej będziesz mieć dużo wolniejszy procesor. I nie odpowiadziałeś, czy komputer będzie na siebie zarabiał.

Link to post
Share on other sites

Ale po co wymieniać taki dobry procesor jak na sockecie 2011-3, jeżeli da ci to 0.1 GHz więcej? Masz też wszystkie najnowsze technologie (DDR4 itp.), jak się pojawią nowe to Skylake i tak też zostanie w tyle, a dalej będziesz mieć dużo wolniejszy procesor. I nie odpowiadziałeś, czy komputer będzie na siebie zarabiał.

Po możliwość upgrade'u w przyszłości pojedynczej części (np procesora) bez wymiany płyty głównej i RAMu. Idąc twoim tokiem myślenia równie dobrze sandy bridge powinienem brać, bo to tanie, sprawdzone rozwiązanie a i różnica w taktowaniu niewielka po drobnym OC. A jakie zaoszczędzenie pieniędzy! Kto jak kto ale osoba polecająca innym zestawy powinna wiedzieć że gigaherc gigahercowi nierówny. Testy wykazują przewagę nowego procesora nad starym do kilkunastu %. Jeśli mam za to dopłacić 300zł i nie wymieniać procesora przez pół roku dłużej to dla mnie jest to opłacalna inwestycja. Będzie. Poza tym przypominam że za jakiś czas chcę go zacząć wykorzystywać do gier, a w tej dziedzinie I5 6600k >> i7 4790k dla wszystkich gier niewspierających HT, a tych jest nadal przytłaczająco dużo.

Edytowane przez Dubler
Link to post
Share on other sites

Zrozum jedną rzecz, komputer do pracy wskazane ma w specyfikacji posiadać i7, najlepiej pod socket 2011.

 

Jeżeli natomiast do Twojej pracy wystarczy Ci i5, oznacza to tyle, że nie potrzebujesz potwora i nie ma sensu pompowanie pieniędzy w coś, co przyniesie niezauważalne wzrosty wydajności. Tutaj ludzie doradzają racjonalnie, a nie z nastawieniem na wróżenie z fusów o przyszłości.

Owszem, następna generacja procesorów może pasować pod Z170, ale nie musi. Zaraz zmienią plany i okaże się, że potrzebna nowa podstawka, albo wzrost wydajności będzie zerowy, a spadnie tylko pobór mocy. 

 

i5 4690K jeszcze przez kilka lat nie powinien zachłysnąć się w grach, a o tym również mówisz. Nowy jest ok. 5% mocniejszy, tylko ile to klatek lub minut renderingu? Warto tyle dopłacać? Zestaw Kajtka wystarczy najprawdopodobniej tak długo, że jak już przyjdzie do zmian, to tak czy siak kupisz inne RAMy, inne GPU i zapewne inną płytę dającą wiele więcej od dzisiejszych, więc znowu przyjdzie wykładać więcej i zmieniać nie tylko 1 część

Link to post
Share on other sites

Zrozum jedną rzecz, komputer do pracy wskazane ma w specyfikacji posiadać i7, najlepiej pod socket 2011.

 

Jeżeli natomiast do Twojej pracy wystarczy Ci i5, oznacza to tyle, że nie potrzebujesz potwora i nie ma sensu pompowanie pieniędzy w coś, co przyniesie niezauważalne wzrosty wydajności. Tutaj ludzie doradzają racjonalnie, a nie z nastawieniem na wróżenie z fusów o przyszłości.

Owszem, następna generacja procesorów może pasować pod Z170, ale nie musi. Zaraz zmienią plany i okaże się, że potrzebna nowa podstawka, albo wzrost wydajności będzie zerowy, a spadnie tylko pobór mocy. 

 

i5 4690K jeszcze przez kilka lat nie powinien zachłysnąć się w grach, a o tym również mówisz. Nowy jest ok. 5% mocniejszy, tylko ile to klatek lub minut renderingu? Warto tyle dopłacać? Zestaw Kajtka wystarczy najprawdopodobniej tak długo, że jak już przyjdzie do zmian, to tak czy siak kupisz inne RAMy, inne GPU i zapewne inną płytę dającą wiele więcej od dzisiejszych, więc znowu przyjdzie wykładać więcej i zmieniać nie tylko 1 część

Doskonale to rozumiem. Nie staram się walczyć a jedynie przedstawiam moje kontrargumenty. Jeśli w ciągu półtora miesiąca nie wyjdzie jakieś tańsze mobo to i tak się zdecyduję na starszy model, bo teraz dopłacam do zestawu z 500zł.

Powiedz mi tylko co ja mogę zrobić ze starą integrą? Musiał bym dołożyć zakup jakiegoś lipnego, tymczasowego gpu do kompletu i przy pracy komputera do kilkunastu godzin dziennie co zaoszczędzę na gorszym sprzęcie to stracę pewnie na prądzie. 

Edytowane przez Dubler
Link to post
Share on other sites

Ciężko cokolwiek doradzić autorowi tematu, bo nie wypowiedział się jasno do jakich celów

będzie składany przez niego zestaw wykorzystywany. Ogólna porada: do gierek, pracy biurowej, amatorskiej grafiki 2D, 3D procesor i5 - Haswell spokojnie wystarczy. Dla profesjonalistów - złożone projekty graficzne: i7 Haswell lub i7 Haswell-E.

Jakbym miał teraz wybierać między np. i7 Skylake to wolałbym dopłacić do i7 Haswell-E.

Edytowane przez Sleeper82
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odkopie trochę temat. Co teraz myślicie o inwestycji w Z170?

Wyszło już trochę płyt pod ten chipset, pamięci DDR4 są niewiele droższe od 3.

Jest np. ta płyta: http://www.x-kom.pl/p/253872-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-ga-z170-hd3p-z170-2xpci-e-ddr4.html

cena 492zł wydaje się być przystępna.

 

Argument ten sam co kolegi, za 3/4 lata gdybym chciał wymienić, to nie będę musiał wymieniać połowy komputera.

Procesor 6600K jest niewiele droższy od podobnych i5 pod 1150.

 

Komputer głównie do grania, obsługi 2 monitorów, streamowania, trochę photoshopa i żeby 4K obsługiwał bez problemu.

 

I mam takie pytanie, dawno nie składałem PC ponieważ na studiach używałem laptopa, dlaczego ta płyta nie obsługuje SLI skoro posiada 2x PCI express oraz jest w stanie obsługiwać crossfire?

Edytowane przez davastator
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

A co do inwestycji w Z170, może skusił się tu ktoś już? Bo ceny podobne więc trudny wybór :P 

Ogólnie z części do peceta nie posiadam nic, ponieważ jedyny jaki mam w domu to stary P4 3ghz i jakieś DDR2 do tego, więc tak czy inaczej musiałbym kupić nową płytę, procek i ram. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...