Skocz do zawartości

Ocena komputera do grafiki [3500zł]


Recommended Posts

czyli co, nawet jak wydam te 1400 zł na tego procka to i tak nie będzie taki dobry? no bez jaj, to jakie ja rzeczy bym musiał robić by taki procesor mi nie wystarczył? to juz chyba myślisz o jakiejś na prawdę profesjonalnej pracy 

Będzie dobry. Render czasami trwa paręnaście minut a przy czymś bardziej zaawansowanym np. FHD czy wyższych parę-paręnaście godzin do nawet kilku dni przy naprawdę dużych projektach. Głupie 15% w takich wypadkach to parę godzin. O to tutaj chodzi. Nie masz jednak co się tym przejmować. Jeżeli nie będziesz czuł potrzeby to nie wymieniasz. Proste.

 

Kajtek Ci naprawdę super zestaw skminił. Zostałbym przy tym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie powiem, bo zestaw fajny, ale cenowo wliczając moją obudowę corsair spec-02 + napęd DVD wychodzi blisko 4000 zł. Nie ukrywam że to dużo jak dla mnie za kompa, ale jesli na prawdę warto dołożyć to może jakoś przeboleje te 500 zł :)

 

dzięki panowie za pomoc w złożeniu kompa i wszelkie rady, szczególnie Tobie kajtek.

 

Czy ta płyta Z87 może byc zastąpiona jakąś inną? W czym problem: otóz ta płyta jest jest dostępna tylko w sklepie esc.pl, a po przeczytaniu masy opinii na temat (odpukać) ewentualnej reklamacji, zwrotu czy gwarancji to mają ignoranckie podejście do klienta. Chyba że w tej płycie nie ma specjalnie co sie zepsuć.

 

Zakupy mam zamiar zrobić w morele.net, co prawda z nimi też szału nie ma, ale mniejsze zło, chyba, że możecie mi polecić jakiś godny polecenia sklep w Krakowie?

Link to post
Share on other sites

Morele mniejsze zło? Tam to dopiero są cyrki. Weź poprawkę , że osoba zadowolona z usług sklepu zwykle nie będzie szukać miejsca by napisać opinię, osoba która się zawiodła , owszem.

 

Jest jeszcze agito.

W Krakowie masz Proline, Xkom.

Link to post
Share on other sites

Wrzuć sobie MSI Z97 G43

Dzieki!

 

 

 

 

Weź poprawkę , że osoba zadowolona z usług sklepu zwykle nie będzie szukać miejsca by napisać opinię, osoba która się zawiodła , owszem.

No tak, to prawda.

 

Wygląda na to że nie ma idealnego sklepu ;/

Edytowane przez an0nim
Link to post
Share on other sites

Jeszcze tak zapytam: nie lepiej byłoby wsadzić i7-4790k zamiast tego i7-4770k? Taktowanie ma aż o 500MHz wieksze, a cena właściwie taka sama.

 

Biję się z myślami cały czas nad tym i7 czy faktycznie będzie mi potrzebny aż tak wydajny procek, nie wiem. Za miesiąc wychodzą nowe procki intela Skylake - pytanie co to będzie warte, ale ponoć są dużo wydajniejsze. I wziąłbym sobie np. i5-4690K, a w przyszłości jak rozwinę swój poziom w 3D to wtedy bym kupił wydajniejszy procesor np. tego Skylake.

 

Jak patrzyłem na wydajności i5 i i7 pod względem programów graficznych to tak na prawdę ogromna róznica w wydajności jest w przypadku 3D. Jesli chodzi o 2D, photoshopy i te sprawy to różnica jest bardzo mała między i5 a i7.

 

Co myślicie panowie?

 

Wiem że trochę się mące, ale to nie jest wydatek za 100 zł. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Taktowanie ma aż o 500MHz wieksze, a cena właściwie taka sama.

 

W zależności od sklepu. Na esc.pl masz ten CPU za 1350 zł

 

 

 

. Za miesiąc wychodzą nowe procki intela Skylake - pytanie co to będzie warte, ale ponoć są dużo wydajniejsze. I wziąłbym sobie np. i5-4690K, a w przyszłości jak rozwinę swój poziom w 3D to wtedy bym kupił wydajniejszy procesor np. tego Skylake.

 

Wcale nie są dużo wydajniejsze. Można wręcz mówić o kosmetycznej poprawie wydajności.  

 

 

 

Jak patrzyłem na wydajności i5 i i7 pod względem programów graficznych to tak na prawdę ogromna róznica w wydajności jest w przypadku 3D. Jesli chodzi o 2D, photoshopy i te sprawy to różnica jest bardzo mała między i5 a i7.

 

Skoro możesz bez problemu zmieścić się z CPU i7 pod OC, to po co kombinujesz ?  


Masz propozycję zestawu, pod którą podpisało się już kilka osób z forum, a Ty nadal coś kombinujesz na prawo i lewo. Jak chcesz kupić wedle własnych zachcianek, to droga wolna. 

Link to post
Share on other sites

 

 

W zależności od sklepu. Na esc.pl masz ten CPU za 1350 zł

Ale na esc.pl nie mam zamiaru kupować

 

 

 

Skoro możesz bez problemu zmieścić się z CPU i7 pod OC, to po co kombinujesz ?   Masz propozycję zestawu, pod którą podpisało się już kilka osób z forum, a Ty nadal coś kombinujesz na prawo i lewo. Jak chcesz kupić wedle własnych zachcianek, to droga wolna. 

No dobra masz rację, nie będę już kombinował.

 

Jeśli cena 4770k i 4790k wiele się nie różni (nie biorąc pod uwagę esc.pl) to lepiej włożyć 4790k czy będzie się bardziej grzał?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...