Skocz do zawartości

Zalman z3 plus piekarnik


Recommended Posts

Witam mam spory problem otóż zakupiłem obudowę, starą miałem z otwartym bokiem i temperatury mojej karty msi r9 390 były max 75-76 średnia(73) stopni i miałem tylko jeden wentylator na tyłach, teraz

to istny koszmar przy zamkniętej obudowie karta potrafi  mieć nawet 95 stopni !! 

a wiatraki działają na 90%

mam jeden tylni wentylator dwa u góry i 2 na przodzie  jeden dodałem,zdjąłem boczną boczną obudowę i temperatury karty właśnie w grze dragon age inkwizycja w oc 1170/1650 były 73 stopni.

coś jest nie tak ? dodaje zdjęcia

 

11822762_940333449343703_834386843238385

 

w drugim zdjęciu może wydawać się bałagan z kablami lecz są one upchane wszystkie do boku i tylko te które zostały przy zasilaczu.

11855796_940333486010366_977093123952752

Link to post
Share on other sites

Spójrz, czy przypadkiem wentylatory u góry nie są zamontowane na odwrót. Już tłumaczę- mam z11 plus i też mam 2 wentylatory na topie, które wypychają ciepłe powietrze na zewnątrz obudowy. 

Jednak jeśli są zamontowane odwrotnie to zamiast wypychać- wtłaczają spowrotem ciepłe powietrze do wnętrza, przez co wzrastają temperatury.

+ jeśli komputer jest na jakiejś półce pod biurkiem też nie ma chłodzenia...

Link to post
Share on other sites

Kurde nie wiem. A pasta termo-przewodząca ? Kiedy ostatnio wymieniałeś ? Zakładam że karta jest chłodzona wentylatorami a nie pasywnie ( na zdjęciu nie widać ). Sprawdź wentylatory na karcie zobacz jak pracują. Naprawdę nie wiem jak ci pomóc :D

Edytowane przez Gawron10001
Link to post
Share on other sites

Autor sam sobie odpowiedział na swój problem. Niestety tak to już jest z niereferencyjnym chłodzeniem. Karta wypycha gorące powietrze na boki i w takiej ciasnej, budżetowej obudowie bez bocznej wentylacji robi się zupa (gorący R9 390 wcale w tej sytuacji nie pomaga). Możesz popróbować z wentylacją, np.ustawiając jakiś mały wentylator za pomocą dodawanej do obudowy ramki tak by wywiewał to gorące powietrze do góry.

Link to post
Share on other sites

no to du*a  :P

nie mam zamiaru mieć po 95 stopni na karcie graficznej, więc obudowa będzie stała bez okienka, bez sensowny zakup mogłem zostać przy starej i dokupić kilka wentylatorów lecz cóż. pomęczę się 2-3 miesiące sprzedam ją w pizdu  i kupie coś dużego  :/

Link to post
Share on other sites

 

 

bez sensowny zakup mogłem zostać przy starej

Obudowa jest całkiem niezła, ale jak by nie patrzeć budżetowa do trochę tańszych, chłodniejszych zestawów i bez sensu było oszczędzanie na obudowie do topowej, ciepłej karty. Niech to będzie ostrzeżeniem dla innych. 

Link to post
Share on other sites

Autor sam sobie odpowiedział na swój problem. Niestety tak to już jest z niereferencyjnym chłodzeniem. Karta wypycha gorące powietrze na boki i w takiej ciasnej, budżetowej obudowie bez bocznej wentylacji robi się zupa (gorący R9 390 wcale w tej sytuacji nie pomaga). Możesz popróbować z wentylacją, np.ustawiając jakiś mały wentylator za pomocą dodawanej do obudowy ramki tak by wywiewał to gorące powietrze do góry.

Wybacz ale co Ty bredzisz? W starej obudowie (i pewnie gorzej wentylowanej) było ok i to teraz się pogorszyło przecież :P Ja bym sprawdził, czy aby na pewno wszystkie wentylatory w tej obudowie pracują. Z3 Plus to jakby nie patrzeć budżetowa chińska obudowa i różne rzeczy mogą się zdarzyć :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...