Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Ja wzialem od gigabyte, bo zwyczajnie byla najtansza (100zl roznicy). Jal przyjdzie to dam znac jak sie sprawuje.
 

Gigabyte nie brałem pod uwagę, ale chętnie się dowiem jak się sprawuje.

 

 

 

Z tych tylko Sapphire. Podaj resztę  sprzętu, budżet, wymagania i rozdzielczość. 

Po wielu przemyśleniach bardziej jestem skłonny na zakup R9 390 niż 970 głównie ze względu na DX12. Oczywiście grał będę w FHD 

Co do sprzętu to najpierw zamierzam kupić zestaw bez karty graficznej a ją dokupić po jakiś 1-2 miesiącach.

Będzie to chyba lepsza opcja niż cięcia na podzespołach. Jak finanse pozwolą zakupie i5-6600k z jakąś budżetową płytą na chipsecie Z170(chociaż płytę kosztującą ok. 500 zł trudno nazwać budżetową). Jeśli zabraknie mi gotówki uderzę w skylake bez k. 

Zasilacz już posiadam(Antec TPC 550W). To chyba tyle z ważnych podzespołów. Osobiście zależy mi na dobrym procku ponieważ często gram w gry strategiczne np. Total War a w tym wypadku potrzebna jest wysoka wydajność

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Ci MSI (sam mam i sobie chwalę). Masz półpasywne chłodzenie, karta jest dość cicha ogólnie Wydajność jest dla mnie w pełni wystarczająca, AC Unity na Ultra chodzi dość płynnie (czasami czuć spadki fpsów do jakiś 18, 20, ale to w specyficznych sytuacjach). Na tej grze zdarzyło mi się parę redscreenów oraz wywalanie do pulpitu, ale gdy zwiększyłem obroty wentylatorów z obudowy, to problem zniknął. Poza tym ładny czerwony kolor i backplate :). Myślę, że Ragnar Lothbrok też poleci MSI, którą tak, jak ja posiada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja polecam Ci MSI (sam mam i sobie chwalę). Masz półpasywne chłodzenie, karta jest dość cicha ogólnie Wydajność jest dla mnie w pełni wystarczająca, AC Unity na Ultra chodzi dość płynnie (czasami czuć spadki fpsów do jakiś 18, 20, ale to w specyficznych sytuacjach). Na tej grze zdarzyło mi się parę redscreenów oraz wywalanie do pulpitu, ale gdy zwiększyłem obroty wentylatorów z obudowy, to problem zniknął. Poza tym ładny czerwony kolor i backplate :). Myślę, że Ragnar Lothbrok też poleci MSI, którą tak, jak ja posiada.

Dziwna sprawa z tymi spadkami do 18-20 fps, 

Link to post
Share on other sites

Wszyscy piszą jakie to AMD straszne i jaki ma narzut na procesor, jak to źle zoptymalizowane sterowniki.

A tu wyszło szydło z worka i nie taki diabeł straszny jak malują, może od dziś zacznę pisać jakie to gtx 970 ciulowe, jaki to narzut na procesor mają, jakie 3,5 gb pamięci wideo, wyblakłe kolory itp :D  ;)

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites
Wszyscy piszą jakie to AMD straszne i jaki ma narzut na procesor, jak to źle zoptymalizowane sterowniki. A tu wyszło szydło z worka i nie taki diabeł straszny jak malują, może od dziś zacznę pisać jakie to gtx 970 ciulowe, jaki to narzut na procesor mają, jakie 3,5 gb pamięci wideo, wyblakłe kolory itp  

 

 

Zostaw to dla siebie, bo ja dziś dostałem już warna :)

Choć rzeczywiście barwy były dziwne na tym gtx.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Dla mnie pierwsza trójka(niekoniecznie w tej kolejności) to:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-390-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-390-gaming-8g-707126/

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-390-nitro-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-11244-00-20g-749576/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-390-gaming-g1-8192-mb-gddr5-512-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-gv-r939g1-gaming-8gd-751573/


Wszyscy piszą jakie to AMD straszne i jaki ma narzut na procesor, jak to źle zoptymalizowane sterowniki.

A tu wyszło szydło z worka i nie taki diabeł straszny jak malują, może od dziś zacznę pisać jakie to gtx 970 ciulowe, jaki to narzut na procesor mają, jakie 3,5 gb pamięci wideo, wyblakłe kolory itp :D  ;)

Jak to żle zoptymalizowane :o?,podobno z najnowszymi pod win10 jest wszystko w porządku,już mi tu mówić bo dzisiaj muszę zamówić kartę :D.


Czy mi się wydaje czy na gafice zielonych jest obraz jakiś taki wyblakły

Więcej od tego gościa:

Na 970 faktycznie jakieś te kolory "wyprane"

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

A może po prostu przy montażu filmiku tak ustawił. Nie ma co zaklinać rzeczywistości wyraźnie widać że praktycznie w każdej grze 970>390 a po delikatnym oc to już nawet nie ma co porównywać.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

A może po prostu przy montażu filmiku tak ustawił. Nie ma co zaklinać żeczywistości wyraźnie widać że praktycznie w każdej grze 970>390 a po delikatnym oc to już nawet nie ma co porównywać.

W "żeczywistości" to kolega chyba nie oglądał żadnego z tych filmików,na każdym z nich 390>970,jest to przewaga rzędu kilku fps,wyjątkiem jest DL gdzie 390=970.

Co do kolorów to nie ma co co gdybać która lepsza która gorsza bo różnica może być spowodowana chociażby innym trybem monitora.

 

Ps.nigdy nie posiadałem i nie posiadam karty od czerwonych.

Link to post
Share on other sites

R9 390 te można ładnie podkręcić kosztem kultury pracy i temperatur. Tak się zastanawiam po co AMD dało 8GB do takiej karty. Tak sobie myślę że Microsoft produkuje xboxa a  ta konsola posiada układ graficzny od AMD dlatego robiąc DX12 będzie chciało podrasować trochę swoje konsole względem sony a zyskają na tym bardziej konstrukcje od AMD niż NVIDI. Dlatego po zwiększeniu wydajności te 8GB może się na coś przydać. Taka moja teoria spiskowa :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...