Skocz do zawartości

Laptop do 2500 złotych - praca i League of Legends


Recommended Posts

Witam!

 

Zamierzam kupić nowy laptop do 2500 zł. Poprzedni Samsung padł jeszcze przed gwarancją (dałem za niego nieco ponad 2600 zł, a za naprawę chcą 1400 złotych i jeszcze nie z mojej winy się zepsuł - nie mogę nic z tym zrobić chociaż dzwoniłem po serwisach - uparcie stoją przy swoim).

Mój poprzedni laptop:

http://www.saturn.pl/krakow-galeria-krakowska/samsung-notebook-samsung-np550p5c,id-843173

 

Nowy laptop będę wykorzystywał przede wszystkim do pracy, tj. tworzenie stron internetowych, praca w Photoshopie. Od czasu do czasu chciałbym pograć również w gry, ale nie interesują mnie GTA V. Na razie gram tylko w jedną przeważnie.

 

Proszę, żeby zestaw zapewnił bardzo płynną zabawę w League of Legends. Poprzedni laptop dawał radę w tej grze, ale co ciekawe tylko na domyślnych driverach do Nvidii, w nowszych były wahania FPS poniżej 60 fps, nie było możliwości zagrania, partycja recovery dopiero pomogła.

 

Myślałem przede wszystkim o tym, by nowy laptop miał 8 GB ramu (do Photoshopa myślę, że to niezbędne). Żeby nie denerwować się, że Photoshop i inne aplikacje, np. Firefox mulą myślę, że przyda się dysk SSD - 128 gb do 256 gb (oczywiście większy lepszy). Zaznaczam, że nie chcę się bawić w samodzielne wkładanie takiego dysku. W sklepie X-Kom widziałem, że mają laptopy z ssd, ale może to być sklep internetowy oczywiście inny niż ten.

Chciałbym, żeby ten komputer był na podobnym poziomie jak poprzedni choć nie wiem czy to teraz jest możliwe, przy dysku SSD. Napiszcie czy będzie lepszy od starego (mam też na myśli grę w League of Legends, bo to jedyna gra na którą mam czas).

 

Myślę, że trudność w wybraniu tego zestawu to też procesor - wybór pomiędzy I3 czy I5, a nawet niekiedy pojawia się I7. Czy w tej grze ma to aż tak znaczenie, jak i w pracy w Photoshopie?

 

Aha, jeszcze jedna ważna rzecz. Nie jestem pewny czy matryca 17 cali czy 15 cali. Boję się, że 17 będzie ogromna, choć może praca będzie w Photoshopie lepsza, ale im większa matryca, tym domyślam się gorsza karta graficzna w tym pułapie cenowym. Może mi coś doradzicie w tej sprawie?

Na pewno matryca powinna być MATOWA. Błyszcząca zbyt męczy wzrok, szczególnie jeśli będę długo pracował. Poprzedni laptop miał matową.

System operacyjny? Nie ma znaczenia, ale oczywiście jeśli będzie jakiś to będzie miło :)

Proszę o pomoc i z góry dzięki, tylko proszę nie  laptop Samsunga ;)

Edytowane przez masterkomp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...