Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Od jakiegoś tygodnia borykam się z problemem jaki telefon wybrać dla siebie. Po intensywnej lekturze zostały na placu boju dwa telefony. HTC E8 i Samsung S5 i nie mogę zdecydować się na żaden z nich. Im więcej czytam testów tym większy mam mętlik w głowie. Pomożecie?

 

  • mój budżet : ok 1600 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Przyszły tydzień
  • nówka czy używka : nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 5cali lub 5.1 cala raczej nie chcę większego
  • preferowany system mobilny : Android
  • do czego będę używać urządzenia : Słuchanie muzyki, przeglądanie internetu, robienie zdjęć, ogólnie multimedia plus to do czego służył od zawsze telfon ;)
  • moje najważniejsze wymagania : Odtwarzanie muzyki ( moje słuchawki audio technica ATH Ad500x) robienie ładnych zdjęć żeby telefon w miarę zastępował aparat cyfrowy, płynność działania.

Z tych dwu telefonów odsłuchiwałem htc i w porównaniu do lg g2 wypadł dużo lepiej. Jak gra Samsung nie mam pojęcia. Zakupu zamierzam dokonać w sklepie z racji ze nie chcę się bawić w przepychanki ze sprzedającym odnośnie gwarancji albo reklamacji. Dlatego wolę trochę dopłacić i mieć święty spokój. Dzięki za pomoc!


E: Zapomniałem dodać że bardzo ważny jest dla mnie czas pracy telefonu na jednym ładowaniu.
Link to post
Share on other sites

Samsung ma lepszy ekran przez super amoled a ten HTC ma zwykły super LCD 1 więc napewno szału nie będzie. Samsung jest wodoszczelny i pyłoszczelny. Samsung ma bardzo dobry aparat. Sam ostatnio porównywałem mojego leciwego S3 do HTC 620 aparaty i w 620 to chyba kpina a nie aparat 8 Mega dlatego mam zamiar dozbierać i wziąć HTC 820 gdzie ma dużo lepszy aparat i ekran niż 620. 
Co do baterii to smaung ma nieco większą ale czas pracy bardzo podobny +/- max 1 godzina.
Ciekawe propozycje to też na pewno Z2, LG G3, oczywiście mówię o propozycjach w tej cenie ze sklepu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli jak narazie samsung wygrywa. A jak się mają sprawy jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki? Jeżeli chodzi o telofony które polecałeś to G3 ma na siłę wciśniętą większą rodzielczość przez co cierpi wydajność i zużycie baterii. Do produktów sony nie jestem przekonany.

Link to post
Share on other sites

Ja szczerze nie jestem już  przekonany do samsunga przez jego optymalizacje i z*ebanego Touchwiza gdzie w moim jest 4.3 i jest lepiej niż na początku ale nadal koszmar. Mam nadzieję że nie popełnią tego błędu w Nowych telefonach ponieważ znajomy przesiadł się z Nota 2 na S4 i też zadowolony nie jest.

Co do muzyki to nie powiem bo już dawno nie słucham z telefonu poszukaj na YT testów.

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn trzeba zaktualizować oprogramowanie po zakupie i wtedy przestaje przycinać? Na teście Yt gość mówił o płynnym działaniu i telefon w tym momencie chwycił delikatnego laga. Ogólnie patrząc po testach na Yt Htc chodził płynniej. Z drugiej strony Samsung kusi lepszym aparatem i ekranem.

Link to post
Share on other sites

Sam stałem przed wyborem między M8 a S5 jakiś rok temu, wybrałem S5. Telefon jako jeden z pierwszych dostał aktualizację do Lolipopa raczej nie martwię się o wsparcie oprogramowania. HTC ostatnio ma problemy, ich flagowce nie sprzedają się najlepiej raczej bym uważał z tym zakupem. S5 potrafi zamulić przy wyświetlaniu aplikacji w tle albo przy przełączaniu się między aplikacjami, jak masz dużo aplikacji odpalonych to i tak większość przy przełączaniu jest przeładowywana od początku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam s5 od niecałego roku, audiofilem nie jestem ale muzyczka gra spoko na słuchawkach. Zdjęcia i filmy są super, podobnie zresztą jak na moim poprzednim sg s2. Wg mnie przy kormalnym użytkowaniu telefon nie scina się. Praca z galerią zdjęć w dużej mierze zależy od zastosowanej karty sd. Jak siedzę cały dzień (około 5-6h) na necie lte i wifi plus zdjęcia i rozmowy to wieczorem tel ładuje (ma 20%), ale jak tylko dzwonię i sms i kilka fotek to i 3 dni działa (podświetlenie w domu poniżej 50% a na zewnątrz auto. Osobiście polecam s5 - raczej mocno trzeba się czepiać aby być z niego niezadowolonym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

HTC ostatnio ma problemy, ich flagowce nie sprzedają się najlepiej raczej bym uważał z tym zakupem

Chodzi Ci o brak wsparcia producenta w przyszłości? Z tego co wiem Htc też ma aktualizację do lollipopa.

 

A jak w Samsungu wygląda trzeszczenie plastiku i rysowanie się obudowy? W jednej z recenzji autor dość mocno zrugał samsunga za tandetne materiały w topowym (wtedy) smartfonie.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy, że zainwestujesz w etui (gorąco polecam takie rozwiązanie, w każdym smartfonie) i problem trzeszczenia nie istnieje. Sam mam Galaxy S5 i o trzeszczeniu dowiedziałem się, gdy ktoś o tym napisał, a ja postanowiłem to sprawdzić. Wyjąłem telefon z etui i... po niemal roku użytkowania odkryłem, że coś takiego w ogóle istnieje.
Zarówno S5, jak i E8 będą grały świetnie na słuchawkach, jednak HTC zrobi to nieco lepiej, z racji na wzmacniacz (będzie grał głośniej i z nieco mniejszą wartością "stereo crosstalk" - czyli przenikania dźwięków z kanału lewego na prawy i vice versa). Jednak różnicę są dość niewielkie.
Ekran i aparat, to już niekwestionowana domena Samsunga.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, w codziennym użytkowaniu przez 6 m-cy nic mi nie trzeszczało. Od około 3 m0cy mam na tylnej pokrywie gumowe etui a z przodu folię nic mi nie trzeszczało i nie trzeszczy to chyba ktoś na siłę wyżywa się na telefoni aby usłyszeć jakies tak dźwięki. Ja nosiłem telefon w dżinsach, kurtce, plecaku i wzystko jest OK.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...